Slike plastenika

siki2

Član
Učlanjen(a)
1 Jan 2011
Poruka
604
Ja nikada ne vežem špagu zato što se zna desiti da slučajno stegne stabljiku i špaga se na tom mjestu usječe što na neki način za hranu koja ide iz korjena pravi usko grlo ja špagu samo zabodem u zemlju i nema nikakvi problema a i puno je lakše kod skidana špage sa povrća dali krastavaca ili paradajza trebao bi probat bit ćeš zadovoljan a puno je lakše i puno puno brže a rezultat isti možda i bolji.

Opalit jeste od EZ

Miladin

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2011
Poruka
1.042
Topalović.
Juče sam obrao krastavac, kad bude sledeća berba poslaću sliku.

Siki.
nisam te dobro razumio i ja isto bodem kanapu u zemlju mnogo je brže i sigurnije za biljku.

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.932
Kako zabodeš kanap u zemlju?? i koliko? zar neće da se isčupa ako dune vetar, promaja.

Miladin

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2011
Poruka
1.042
Kako zabodeš kanap u zemlju?? i koliko? zar neće da se isčupa ako dune vetar, promaja.
Napravim od žice 6mm šipku dugu 25 cm , vrh žice udarim malo čekićom i iskujem kao šap ciger stim što čelo obrusim posredi i napravim malo polukružno da lakše legne kanapa. kanapa mora biti duža kad legne na zemlju za oko 30-40cm Kad zategneš kanapu do zemlje šipku staviš na plus tih 20cm ito zabodeš u zemlju 5cm od biljke, tako da kanapa bude blago labava. Od vjetra se ne čupa jer kanapa nije kod korijena biljke dobro utegnuta malo je labava.

siki2

Član
Učlanjen(a)
1 Jan 2011
Poruka
604
Kod mene je princip isti samo je tehnika malo razlićita ja imam šipku dužine 50 cm izbrušenu kao šilo i sa strane zavarenu jednu malu kukicu koja drži špagu i sve to zabadam malo u koso zato što mi je tako lakše, a vjetar nemože ništa da isčupa zato što teret koji špaga drži vuče prema zamlji s tim da se mora dobro sve omotati oko špage da ne klizi prema dole.

Vrh