Slike plastenika

Naravno da sam dobio racun, bez subvencija ga ne bi ni radio..

Duzina luka je 15m. Ja sam i radio 60 metara bas iz razloga sto pravim iskoriscenje parcele maksimalno.

Sto se tice unutrasnje folije, zice razvucene po zemlji, razvucena folija na njima, i dize se jedna po jedna zica, i kaci za cevi. Na kraju zice se nalaze spaneri, kada se zakaci sve, naspanuje da ne bude otpusteno, i to je sve..

Nije jos sve gotovo, ostaje jos na svaki luk poprecno da se namontira armatura koja ce da nosi krastavac, paradajz itd.. Tu armaturu ce takodje da drze i vertikalne armature koje ce da vise na lukovima.
 
Licno moje misljenje, ne mora se niko sloziti sa mnom.
Luk treba da bude 16m.Zato sam i pitao koliki je luk.Taj plastenik treba da bude visok 5,5m.Em je duzi od optimuma em je nizi za metar.Nekome ce to izgledati nebitno ali nije tako.
Na koju visinu ce ici biljka?
 
Ne znam sad tacno na koju visinu, ali mislim da je negde oko 2,30, to je manje vise standardno kao i na plastenicima 8x50.

Ako smatras da bi lukovi trebali da budu duzi zbog ugla, da se ne bi sneg zadrzavao, grdno se varas, jer bi morao da vidis plastenik uzivo da bi video koji je ugao tu u pitanju, i tu nema zadrzavanja snega.
 
Marko1990. Za sneg nebrini nemoze mu nista, veci problem moze biti jaka ostrina na vrhu pa hoce da se pocepa folija. Sto se tice duzine, imam manje plastenik 8x40 i 8x50 svi visine 3,70, nebi verovao kolika je razlika u provetravanju i zdravlju biljaka.
 
Ne bi smela folija da oseti, nije to bas nesto narocito ostro, odradjeno je bas kako treba. Sto se tice provetravanja, videcu, ali mislim da ne bi smelo da bude problema, ima dovoljnu visinu, kao i sirinu za 60 metara, trebalo bi da radi posao.. Imam i ja plastenike koje sam sam radio 8x38, zadovoljan sam, rade i oni posao, vrlo dobro, sad imam priliku da uporedim, pa cu videti..
 
Stvar je u provetravanju, ne u snegu.
Sto se tice uporedjivanja ne mozes uporediti te plastenike i videti rezultat.Ovaj novi je mnogo bolji.Sa njim bi mogao da uporedis plastenik ciji su lukovi 16m. i koji je vislji.
Neces imati problema, to je sigurno.
 
Smatram da je 5,5m previsoko zbog udara vetrova, provetravanje bi bilo bolje, verovatno, ali je i ovo sasvim dovoljno.

Svaki plastenik ima mane, jednostavno, savrsen ne postoji..
 
JuRa. Kod mene su 10x50x4,7 i zadovoljan sam. Rasad imam 8,5x22x3,6, kada iznesem rasadu koristim ga za rasadjivanje paradajiza e to se zove dobro provetravanje bez bolesti biljaka.
 
OK nemam nista protiv.Pratio sam bijlke u plastenicima razlicitih dimenzija i video rezultate.
Ja imam 8x40 i 7x40.U planu mi je da kada menjam folije vadim lukove i dovarim jos cevi.Na lukove sirine 8m da dovarim jos 2m a sirine 7m jos po 1m.
Lepo sam rekao da je to moje licno misljenje
 
Uf, moram priznati da ste me malo uplašili sada sa provetravanjem i visinom plastenika. U toku sam izrade planova i kupovine materijala za plastenik 8x30 ili 8x40 gde je visina takvog plastenika 3,60m a lukovi su 16m a govorite da treba da bude višlji...
 
Uf, moram priznati da ste me malo uplašili sada sa provetravanjem i visinom plastenika. U toku sam izrade planova i kupovine materijala za plastenik 8x30 ili 8x40 gde je visina takvog plastenika 3,60m a lukovi su 16m a govorite da treba da bude višlji...

Kakav je to projekat sa duzinom luka 16 metara, sirinom 8 i visinom 3,60? Koliko te cevi idu u zemlju, 2 metra?

Poslato sa Sony Xperia Z3
 
@onua
Nesto si brate pobrkao.To kod tebe treba da bude duzina luka 12m. Folija isto 12m
Tako ti se sve uklapa.Sa 16m duzine luka visina ide na preko 5m.
 
Ne znam šta mi je danas. Izvinjavam se na zabuni. Jura je u pravu, 2 šipke od 6m daju visinu od 3,60m. To je po vama nisko?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlika je samo u tome sto neko nabija cevi u zemlju, a neko udari sipove, i natakne cevi na njih, pa onda dobije vislji plastenik..
 
Ne znam kako komplikujete ja sam uradio plastenik po principu svoda..Znaci sa strana imam pocinčane cijevi koje su betonirane i na visinu su od 1,70m na te cijevi sam stavljao plastične i pravio luk tako da mi je visina u središtu plastenika max visina luka + onih 1,70m i to je odlična stvar jer ima više prostora za cirkulaciju vazduha za rast biljaka i iskorištenost prostora..Ima primjera gdje su lukove pravili odma iz zemlje i onda dobiju te ćoškove sa manjim visinama što bi moglo možda za papriku jer ne raste visoko ali svejedno meni se to nije svidjelo..
 
Ovako izgleda moj plastenik. Duzina 40 sirina 8 visina 3,5m. Na profilu imam jos slika koje sam slikao tokom montaze.
SAM_1467_zpsohbdbvkp.jpg
 
Nazad
Vrh