Slike jagoda na polju u Nemackoj

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
491

Pogledaj na mapu oznake za sanduke , na Nemackom , Srpskom , rumunskom :haha:

Post je spojen: [time]среда, 08. децембар 2010. 04:18:41 CST[/time]

Post je spojen: [time]среда, 08. децембар 2010. 11:26:25 CST[/time]

Transponderi da se zabelezi ucinak beraca

Post je spojen: [time]1291805701[/time]

Post je spojen: [time]1291898161[/time]

Sinisac

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2009
Poruka
39
Ekstra su slike, hvala na njima.
Samo imam nekoliko pitanja vezanih za sve one operacije u toku uzgoja...
Šta rade sa onim crevima na produženom traktoru jer imaju "kap po kap" navodnjavanje...?
Jel zakopavaju crevo, tako mi se čini na slici?
Ako imaš još fotografija, postuj ih, ekstra izgledaju...
Hvala još jednom.

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
491
Oni produzeni traktori samo zalivaju kada se posadi inace imaju navodnjavanje kap po kap koje stave u sredinu i zatrpaju u istom momentu kada postavljaju foliju. naci cu slike koje to bolje pokazuju :ppozdrav:

macosd

Član
Učlanjen(a)
28 Apr 2009
Poruka
235
:bravo: mislim........svaka cast na slikama :cao: ::svaka cast:: ovo me je bas kopkalo samo mi se cini da kod njih ide prvo gredicar-stavljanje KPK pa na kraju folija pa onda busenje folije!! :ppozdrav:
ako imas jos koju sliku daj,daj,daj,daj....

Poslednja izmena od urednika:

kotor2

Član
Učlanjen(a)
23 Maj 2010
Poruka
50
Ima vise faza pripreme banka.Prvo nekom masinom koju nismo videli, naprave ban ugrubo.U drugoj fazi ga poprave fino.Treca faza je ukopavanje trake.Cetvrta je namestanje folije, nismo videli.Peta busenje rupa.Mozda ovako visoki bankovi i nemogu odjednom da se naprave.Ako ima slika namestanja folije da es vidi.Nekako i nije bas zategnuta.:ppozdrav:

nui

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Jan 2011
Poruka
10
Moze li neko da objasni kako se meri ucinak sa onim "transponderom".

Daniel

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2012
Poruka
38
Dozvolite malo skretanje sa teme: ove slike su me neodoljivo asocirale na pesmu "Strawberry Fields For Ever" Polja jagoda zauvek (The Beatles)
Pa ko voli nek' izvoli.

Učlanjen(a)
1 Maj 2011
Poruka
925
ko zna od kad su slike...ko zna kakvu tek sad tehnologiju imaju? pogledaj samo koje su cene jagoda i uopste voca pa ce ti biti sve jasno.

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.126
За убраних 1 кг јагода добијала 3 евра?:sta: Па колико онда кошта кг јагода у Финској. :osmeh:

http://srbin.info/2014/06/02/kako-da-zaradite-5-000-evra-za-tri-meseca/

За брање јагода у Финској пријавила сам се неколико месеци пре сезоне како бих имала времена да добијем боравишну дозволу. Јавила сам се преко огласа који су дали власници једне плантаже. За сваки убран килограм добијала сам нешто мање од три евра, па сам за три месеца кући отишла са око 5.000 евра – каже Марија Катић (30).

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
2.893
stole77, ma vidiš da novinari tovare sirotinju i lupetaju gluposti. Ako njoj toliko daju onda u maloprodaji je garant 15 ili 20 evra što je ne realno i za njihov standard. Pale masu bez veze.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.754
Slike su odlične i lijepo ih je gledati . Nebavim se jagodama , ali me zanima da neko kaže , gledajući prve slike , jel ima negdje kod nas onako prinosnih jagoda , nastranu sve drugo ?

Učlanjen(a)
10 Jan 2016
Poruka
58
Slike su savrsene a mi nemamo cenu jagoda samo da pokrijemo troskove. Posto jagodu voli skoro svako a malo naroda moze da priusti da svaki dan kupi sebi 0,5kg jagoda. Kad nam poraste standard sa jagodom ce biti lepo raditi

Vrh