Slačica

A sto se tice slacice , jel znas koliko rodi u solidnim godinama ? ja sam sejao pre neke godine uljanu repicu , i jako sam bio zadovoljan sa njom . Prosek na 25 kj je bio nesto preko 2300kg,a cena bila oko 420e t :D :D
Kod nas niko ne seje repicu. Sejo je tvoj surak pre par godina ,posle je odustao.Nas je teren zeznut za slacicu posto nam se jako retko desava da mozemo u martu u njive. Bas zbog jeftine proizvodnje bice pokusaja i kod mene na maloj povrsini.(2 ili 3 kj)
 
Možda i mi uđemo u proizvodnju slačice na 5 kj.Parcela je blizu sela pa ne smemo da sejemo suncukret,pšenica je bila dve godine za redom a pre toga lucerka.Kukuruz ne smemo ni da pomislimo da sejemo pošto izgori ,ako godina nije kao 2010.
Jedini problem u proizvodnji slačice ,bar koliko se sećam, je repičin sjajnik http://www.savjetodavna.hr/?page=savjeti,13,183
i normalno grad u vreme zrenja .
 
Danas dobio nacrte ugovora za ovu godinu zagarantovna cena slacice je 800e po toni.Ako neko ima tel od momaka iz Dolova neka mi posalje na pp da pitam za siroko rednu setvu.
 
Sa Confido tim iz Subotice.Nisam jos ugovori samo dobio nacrt ugovora i hte jos neke detalje oko proizvodnje da pojasnim sa ljudima koji su je sejali.Jeste da je isto kao i uljana repica koju sejem nekoliko godina ali ipak iskustvo je najbolje cuti od drugih i onda primeniti na svom gazdinstvu.
 
Gde se moze kupiti 1-2 kg slacice hocu za jednu malu parcelu posejem za zelenisno djubrenje?
 
Ovi iz confido tima otkazali ugovor jer nemaju dovoljno semena kao kazu nemci poslali manje semena.
Ako mozes da nabavis tel od tog caletovog prijatelja da ga pitam da li ima jos semena?
 
Confido team je jako loš platiša,kažem to iz iskustva,ja sam prošle godine radio sa njima,pa jedva isplatili,ove godine radim 38kj od 100ha ukupno za Češku po 920eura po toni,semenska proizvodnja pakovano u big bag čistoće 99% sa aprobacijama
 
Poslednja izmena:
Stiglo seme! Juče-danas spremao njive za setvu slačice,sad još lepo sastavi kiša vlagu,kad malo pirne,krećemo u setvu

Picture007-11.jpg


Na slici repište razrivano jesenas
 
Poslednja izmena:
Moze kontakt na pp skim radis proizvodnju?
Hteo ove godine da probam slacicu(imam malo psenice posijano), a ovi tvoji ipak nude dosta vise od gore pomenutih.
 
Seme je sve podeljeno,tako da nema prostora za nove ugovore,čak posle setve vraćam seme koje ostane,jer i za to već ima interesenata
Slačica se ugovara od avgusta do decembra za iduću godinu,zapamtite :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh