Skuteri

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Danas su oni umesto dobrih starih Tomosa,nisu ni oni tako losi.
Po meni su puuuuno bolji 4T od 2T,razlog masina izdrzljivija i puno bolje povlaci,prednos 2T sto su brzi,ali ne dugo.
2 druga imaju 2T a ja 4T dok su bili novi razbijali su me,sad mi duvaju u .... auspuh iako moj ima 1000-1500vise od njihovih,mogu oni da se zalete ali im treba jaaako puno vremena,a cesto bez guranja ne mogu da povuku 2 na skuteru dok moj i sad povlaci,a da ne spominjem koliko sam ih puta slepao iz razno raznih razloga.
 
Ja imam Sprint Exactly Black Edition, dvotaktni, presao sa njim 3000 km, 90% po ataru i i dalje ide ko metak. :D
 
Uh meni otisao kais posle nepune 3000,prvi trajao 5-5.500km i onda jedan majmun nesto zajebe pa ne predje vise od 1000 i sad ovaj otisao na 9200km rastavio da vidim kad on truo skroz se raspao.
f4pwdh.jpg

Sad je slika naopacke,zarotitajte za 180* ovaj s leva je prvi i najvise presao,ovo u sredini je ambalaza od drugog a ovaj levo raspadnuti je treci.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ja imam Sprint Exactly Black Edition, dvotaktni, presao sa njim 3000 km, 90% po ataru i i dalje ide ko metak. :D

zar ti nije zao skuter terati po njivi?
sto nisi kupio neki kros ili enduro?
Post je spojen: [time]1278364321[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
Uh meni otisao kais posle nepune 3000,prvi trajao 5-5.500km i onda jedan majmun nesto zajebe pa ne predje vise od 1000 i sad ovaj otisao na 9200km rastavio da vidim kad on truo skroz se raspao.
f4pwdh.jpg

Sad je slika naopacke,zarotitajte za 180* ovaj s leva je prvi i najvise presao,ovo u sredini je ambalaza od drugog a ovaj levo raspadnuti je treci.

tipicna kineska roba :udri:,probaj kupiti kais u nekoj moto prodavnici ali ne kineskih nego nekih japanskih ili italijanskih delova,i nece ti se desiti ovo sto ti se desava sa kineskim kaisevima.
jest da kosta vise ali zato i traje bar 20 000km
 
Danas sam narucio najskuplji iz prodavnice iz Kac-a za 1600din a imaju par za 1000-1200 ovaj je kao the best.


Jedan drug ima sprint exactly presao 8000-8500 a drugi ima nekog kineza alien ili tako nesto,ali sam ja mog prvih 150-200km terao 30-40km/h a oni su prvi dan pun gas leteli po selu,kad sam napravio 1200 i prvi veliki servis onda sam odvrnuo karburator pa je moj kucao kazaljku za zid ali je i trosio,sad me prosla volja za tim pa sam vratio karburator na normalno da ide 55-60km/h.


@Montoya o pezou,piadju,aprilia i sl ne mogu da se porede sa kinezima po kvalitetu,ali kad sam kupovao uzeo sam ipak novo i nisam pogresio.
 
Tiesto je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Ja imam Sprint Exactly Black Edition, dvotaktni, presao sa njim 3000 km, 90% po ataru i i dalje ide ko metak. :D

zar ti nije zao skuter terati po njivi?
sto nisi kupio neki kros ili enduro?
Post je spojen: [time]1278331921[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
Uh meni otisao kais posle nepune 3000,prvi trajao 5-5.500km i onda jedan majmun nesto zajebe pa ne predje vise od 1000 i sad ovaj otisao na 9200km rastavio da vidim kad on truo skroz se raspao.
f4pwdh.jpg

Sad je slika naopacke,zarotitajte za 180* ovaj s leva je prvi i najvise presao,ovo u sredini je ambalaza od drugog a ovaj levo raspadnuti je treci.

tipicna kineska roba :udri:,probaj kupiti kais u nekoj moto prodavnici ali ne kineskih nego nekih japanskih ili italijanskih delova,i nece ti se desiti ovo sto ti se desava sa kineskim kaisevima.
jest da kosta vise ali zato i traje bar 20 000km
Sto da mi bude zao? Ko mu j... mater. Kupio sam ja njega a ne on mene.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Tiesto je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Ja imam Sprint Exactly Black Edition, dvotaktni, presao sa njim 3000 km, 90% po ataru i i dalje ide ko metak. :D

zar ti nije zao skuter terati po njivi?
sto nisi kupio neki kros ili enduro?
Post je spojen: [time]1278299521[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
Uh meni otisao kais posle nepune 3000,prvi trajao 5-5.500km i onda jedan majmun nesto zajebe pa ne predje vise od 1000 i sad ovaj otisao na 9200km rastavio da vidim kad on truo skroz se raspao.
f4pwdh.jpg

Sad je slika naopacke,zarotitajte za 180* ovaj s leva je prvi i najvise presao,ovo u sredini je ambalaza od drugog a ovaj levo raspadnuti je treci.

tipicna kineska roba :udri:,probaj kupiti kais u nekoj moto prodavnici ali ne kineskih nego nekih japanskih ili italijanskih delova,i nece ti se desiti ovo sto ti se desava sa kineskim kaisevima.
jest da kosta vise ali zato i traje bar 20 000km
Sto da mi bude zao? Ko mu j... mater. Kupio sam ja njega a ne on mene.
Jeste netreba biti rob stvari , kad imas potrebu (EKONOMSKU ISPLATIVOST) onda kupuj i teraj nemoj da ga zalis...... :ppozdrav:
 
pa razumem ali skuter nije predvidjen za njivu i neravni put i prasinu!,mozete brzo da ga unistite jer skuter ima tvrdje amortizere od krosa slabiji ram,a osetljiviji je na prasinu.
za njivu kupite kros enduro ili apenac i onda ga nemojte zaliti...
Post je spojen: [time]уторак, 06. јул 2010. 04:29:20 MST[/time]
_________________________________________________
i ako hocete pravu masinu,kupite nesto bolje,napr Apriliu,Yamahu,Hondu ili sl. i nemojte zaliti para sto ste dali za nju jer se zna da poznate marku motora i skutera traju 10 puta vise nego ove kineske koje se raspadnu za 10 000km!
nekazem da kineski skuteri nisu dobri,jest da se novi mogu kupiti za 600 do 1000evra ali nemogu se porediti sa poznatim markama poput aprilie ili yamahe koje kostaju od bar 2000+evra u istoj klasi.
dobar je nov kinez i aprilia,sve dok ne prodje odredjen broj predjenih kilometara i godina,e tu pocinje da se pokazuje izdrzljivost i kvalitet proizvoda,zna se da na kinezu posle 10 000km pocinje da crkava sve zivo,dok na aprilii uradis samo servis i vozis bez problema :)

za pocetak ja vozim ovakvu masinu
Aprila SR 50R Replica max biaggi :) ( posebna verzija skutera)
ima svega mesec dana,kupljena je potpuno nova kostala je 2300e i vec je presla 1400km i na 1000km je uradjen servis i skinute sve blokade i sad moze da ide dobrih 80km/h ima Piagioo masinu 2T max snaga 7ks i dellortov karburator 17,5mm dizna 60tka male potrosnje goriva,i prosecna potrosnja mu je oko 3,5 do 4lit/100km ali zato ubrzava fantasticno ( od 0 do 40 za 4,5sekundi od 0 do 60 za 9sekundi a maximalna brzina ide i preko 80km/h :)
nisam zazalio so sam ga kupio,i prezadovoljan sam snjim :) najbolji skuter u klasi do 50kubika :)
i preporucujem ga svakome ko zeli da kupi kvalitetan i brz skuter. :ppozdrav:
[youtube]tkPxaVNBqK8[/youtube]
 
garant moze da vuce cist vazduh kad prodje kroz prasinu makar mu filter digao na 2 metra......taj motor ti nece trajati vise od 10000km... nije taj za njivu ima slabu viljusku i ram samo ga dobro rastegli pa onda uleti u rupe i raspasce ti se skuter! ... bolje uzmi starog apenca i teraj po njivi,a squtostavi za grad :) :ppozdrav:
 
U, nek traje on samo 10000, kad crkne kupimo drugi i teraj. Imam ja i Tomosa T12, al ON sluzi za špacirung po selu.
 
Jbg nemamo svi para za kejsa i apriliju kao ti.

Ja mom perem vazdusni filter uvek kad menjam ulje i nemam problema,a klirens ima odlican.
 
Ma kakvi vasi skuteri ! To nije nizasta ma koja da je marka i model ! Da kupite vi apn6 pa da se vozite ko ljudi , da vidite sta je masina . Taj te nikad ne ostavlja na putu , a izlazi gde pozelis ( u 1 ) . U petoj gura 80 bez problema , a skutercici mogu samo da se guse u njegovoj prasini . Moj komsija ima kineskog skutera 4T , marke kingkong , jeste da povuce njega coveka od 130kg al nije nizasta . Bolji je apn dvesta put . Kupis novog za 1000e i vozis se 30godina , a cik toliko sa bilo kojim skuterom! :ppozdrav:
 
Ja imam kartonče, ako bi ste mi rekli de je moj moped, ko da je u moravu upao :haha: :haha: :haha: :haha:

I ja se šalim malo, nešto sam se setio filma :haha: :haha: :haha:

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja sam prošle godine kupio novog Tomos APN 6 S ECO, dušo dao za sela s lošim putevima. Izašo me je 800€ registrovan trajno. Skuteri jesu ljepši ali za sela s makadamskim putevima nisu.
 
Nazad
Vrh