Sjenicka ovca

Šošara

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2009
Poruka
1.459
Tako su meni/nama rekli kad smo bili na Pestreru i postavili pitanje otkud vam ovolike beloglave ovce.Oni rekose: "To su Rude".Ja sam tako zapamtio,a mozda nisam dobro upamtio.
:ppozdrav:

b92miki

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2009
Poruka
139

http://i45.tinypic.com/jt59b7.jpg[/IMG
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1259499245[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
[img]http://i45.tinypic.com/jt59b7.jpg
Post je spojen: [time]1259499334[/time]

miladinovic

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Feb 2009
Poruka
3.077
Ovnovi sa tackicama na glavi nisu sjenicki vec rasa Sora,pramenka okolina Savnika,krupna,cvrste gradje i solidne plodnosti.Na ovom sajtu imate vise o ovoj rasi,farma je medju najvecim u ovom regionu porodicnim farmama.Ovan sa velikim crnim kolutovim aoko ociju je rasa Vasojevicka ruda ovca,slicna sjenickoj,malo krupnija sa vecim crnim pegama po glavi.Crni ovnovi su jako pozeljni u tom kraju,Berane i B.Polje,inace skroz crne ovce bez belega belog zovu galje,ovakvim ovnovima cesto zicom savijaju rogove pa budu poput Racke

Velimir

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
497
Мало је и остатак Србије јутрос осетио благодети Сјенице, код мојих на Убу било минус 27. Како си ти Ухалаџа прошао, јел код вас било топлије?

uhaladza

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2009
Poruka
79
Pa ja zivim u gradu i pored reke gde je uvek temperatura za 5 stepeni niza nego sto mere metereolozi na brdo iznad Sjenice.Komsija je merio bilo je -31 ako mu je tacno merilo.Bilo je mnogo hladno auta mnoga su ostala neupaljena,ali danas je mnogo toplije I DANAS SI UH TEK UPALILI.Pozdrav svima iz Sjenice A POSEBNO ZA TEBE VELIMIRE.

miladinovic

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Feb 2009
Poruka
3.077
Pocelo je jagnjenje Sjenickih nekako sporadicno,za sada 7 ojagnjenjih,12 jagnjadi(jedne trojke,3 dvojke i tri po jedno).1,71 za sada prosek,nadamo se da ce ga starije ovce povecati bar na 1,8:).
Slike posle praznika

miladinovic

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Feb 2009
Poruka
3.077
na 30 i kusur komada 4 muska jagnjeta(w,romanov,texel i sjenicki cist),ciji ce biti najbolji vaga ce pokazati

Vrh