Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

687b76.jpg
[/IMG]
15dut5h.jpg
[/IMG]
svgtqs.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav za sve forumase ,vidim vruce teme oko roto secki.Neko je pomenuo da ima resenje kako da se stavi roto secka ispred grede a ispod otkidackih valjaka na Zmajevom adapteru.Dajte to resenje da vidimo,a ujedno bih dodao da po svim prospektima koji ste ste stavili i video poznatih marki vidi se jasno i glasno da se SECKA nalazi ispod valjaka i dok ne padne na zemlju biva posece. no vise puta.dok svi nasi priuzvodjaci imaju resenja da posto je pregazena ili pala kukuruzovina to odsece a to je nedovoljno.nase secke kupe po zemlji nekim delom a naravno da i seku ali zasad nema dobrog resenja.Nijednu secku nasih proizvodjaca nisam video da joj nozevi stoje kao na Oros ili Geringhof vec iza a to je vec kasno jer kukuruz se odseca samo jednom a ove strane vise puta.Dali sam u pravu???

.
 
Na zmaju nije moguce da se secka postavi tako da nozevi budu ispod valjaka,moguce je da se postavi kao na berac 22x ,ali onda ne bi mogao da se spusti adapter skroz do zemlje,a da se kucista stave sa prednje strane grede,problem je jer nije moguce provuci osovinu koja bi pogonila secku.wevo recomo kako je to odradjeno na nekim drugim adapterima
DJURO DJAKOVIC
15yteet.jpg
[/IMG]
2n7mjw3.jpg
[/IMG]
OROS FKA 401 I 601
2d9u3b4.jpg
[/IMG]
4k77yp.jpg
[/IMG]
2ew2yo6.jpg
[/IMG]
CLAAS
8xu5gl.jpg
[/IMG]
 
Znaci kako god okrenemo nema sanse d a Zmajev adapter bude jednom kako treba.Eureka ce biti onaj ko osmisli kako da se glava sa nozevima stavi ispod valjaka,pitanje za jbrtka dali moze da se stavi kroz gredu da se izbusi i iz reduktora izvuce treci izlaz za osovinu na kojoj bi na kraju te osovine bila montirana glava s a nozevima a glava pricvrscenja ili varena za gredu ispod valjaka iöi tako nesto .bilo kako d a se smisli da dodju nozevi pod valjke i dali je moguce nozeve drasticno produziti da bar 10 cm uhvate ispod valjaka

- - - - - - - - - -

Lepa resenja jbrtka samo za najmasovnijeg rasprostranjenog adaptera nema resenja

- - - - - - - - - -

samo mislim da manja kucista i kraca grla bi mozda i uspela da se uvuku ispred grede
 
Neznam sta bi se dobilo time osim sto bi se oslabila greda,koja nosi ceo adapter,a i da to neko odradi pitanje je koliko bi bilo isplativo,ipak je zmaj napravio adapter pre vise od 40 godina i takav je pravljen skoro dok je radila fabrika ako se ne racunaju modeli 112,x7.
 
@MONTOYA,nisu.isti su Hudjikovi ,jedino boja je drugacija,nekad ima sive,nekad crvene a ima i neke ljubicaste prozirne ,nesto na fazon noza kose za zitni heder....uglavnom istog su kvaliteta.

- - - - - - - - - -

2rmsghl.jpg
[/IMG]
21cd0so.jpg
[/IMG]evo kakve sad ima nozeve u ponudi,sve dimenzije su iste,samo mislim da su malo preteski
 
poljoprivredna-oprema-adapter-za-kukuruz-CAPELLO---1_tiny--13041812521325244000.jpg
poljoprivredna-oprema-adapter-za-kukuruz-CAPELLO---2_tiny--13041812521325244000.jpg


- - - - - - - - - -

ovo je capelo adapter,ali ne mogu da stavim slike u velikom formatu

- - - - - - - - - -

na njemu nije namontirana secka u pravcu ispod valjaka vec izmedju redova a nozevi stizu do ispod valjak daali moze i na Zmajev adapter da se nesto ovako kombinuje to jbrtka bi trebao da analizira i nadje resenje
 
jbrtka,dali je moguce da se naparavi veci diskovi tj kao na djuru,da budu diskovi gde se montiraju nozevi bude veci precnik ,pa tek noz za 3.ili 4 cm duzi od sadasnjeg,da bi se priblizili makar 10 cm pod valjkom na Zmajevom adapteru
 
Isti su diskovi na svakomadapteru na slikama koje sam ja postavio,i kucista su ista,razlika je samo u nosacima kucista.
 
neznam dali smo se razumeli ,diskovi trouglasti one koje izmedju njih stavljas nozeve secke da se naprave da su veceg precnika da bi se mogli nozevi montirati da budu vise ispod valjaka.i da se nozevi produze za par santimetara.sve u svemu d a bude veci precnik helikoptera.da stigne sto god ispod valjaka.mozda bi u tom slucaju ako je veci precnik helikoptera gledajucu spolja kolki krug napravi treba dase poveca brzina secke jer sa ovim obrtajem helikopter ide brze ako je manji spoljni krug a ako je taj krug jos veci mislimda treba da se poveca brzina secke .vredi pokusati u svakom slucaju .poz
 
Jbrtka.ja samo posadio skoro 80000 biljaka kukuruza i od tolikog opterecenja mi se skrunila pogonska remenica od valjaka i ta osovinai je srubila i sestougaonu osovinu,od velikog opterecenja. zamisli da sam jos imao roto secku koja dobija pogon od iste te remenice to bi bio haos,blizu MORAVE KUKURUZ izraste ko koc debelo i 3 metra visine garant.tu se po katalogu nijedna sorta ne ponasa isto.Pitanje za tebe zasto ne napravis pogon za tvoju roto secku od glavne osovine koja dobija pogon od kombajna,mislim da bi bilo veliko rasterecenje za remenicu,ja planiram da ugradim secku
 
@vlauca to sto ti je otisla ok remeníca nemora da znaci da je od jakog kukuruza,vec je moguce da sami valjci idu tesko,da je vec bila naceta vise godina,kao drugo kad se postavi pogom preko remenice ono apsolutno nema veze sa sestougaonim pogonom berackih valjaka.a da se pořtavi pogom na osovinu dolazi jako puno do lomova osovine.uostalom,idi do clana @ cuprija pa pogledaj,blizu ti je...
 
Nazad
Vrh