Sistemi za navodnjavanje

Odustao sam od kupovine DMB motora.... I sada sam u potrazi za nekim agregatom sa agrostrojevom pumpom, da li neko mozda zna gde ima polovnih ili mozda neko slucajno prodaje...?
 
Nemora da radi na velikom gasu jer je trostepena pumpa ima ih u a.p. zaboravio sam cenu prosle god.sam se raspitivao.
Tu sam neodlucan oko kupovine i budzenja jer za te novce mogu da kupim jos jedan ursus pa nek non stop vrti,a neverujem da bi u potrosnji bilo velike razlike

U pravu si ali zavisi do motora evo kako je moj komšija uradio pumpa baca kida na ler gasu ali davi motor mora da zameni mesta remenicama da bi smanjio brzinu i onda bi to bilo to .Nažalos nemam snimak probe na reci nisam bio kući tada ali biće sigurno letos kada bude polivao.

[video=youtube_share;QYrTziX7gFo]http://youtu.be/QYrTziX7gFo[/video]
 
Posle sest meseci kopanja kanala za kabl vise od 350 metara duzine i 80cm dubine, brige i razmisljanja o padovima napona, padovima pritiska, protocima vode i ostalih zabejancija sa elektro majstorima i bunardzijama, masina je napokon u svom prirodnom stanistu i besprekorno radi! Tifon Zmaj 330(patenidis, grk) 75mm, Pedrollo 15kw 300-1000 l/min 5.9-7.2 bar, Sime top.

IMG_5714.jpg


IMG_5765_1.jpg


IMG_5763_1.jpg


IMG_5759_2.jpg


IMG_5757_1.jpg



Moze da se odahne, a bogami i ovom krompiru samo sto nije odzvonilo, kod nas kise od onih poplava nije bilo ni u tragovima. :)
 
Poslednja izmena:
Momci treba mi neko sa iskustva, imam bunar 55 metara, voda mi je na 7 metre....imam potopnu pumpu 150l/min koju ocem da smenin hocem da uzmem nesto sa nad 500 l/min vodni stub mi pada samo jedno metro posle 10 saati rada sa ovu potpnu pumpu .....jel mogu da vadim vodu za neku hondu ili nesto drugo.... ili da ugradim i rucnu pumpu za podizanje vodu iz 7 metri.....hvala vam unapred
 
Koliki je fi bunara ? Ako nemožeš da nadješ jaču potopnu ili ako su preskupe onda otkopaj rov oko bunara (cijevi) jedno 2 metra dubok , spustiš površinsku pumpu na dno rova spojiš na bunar i moće da vuku razne pumpe. Tad bi trebalo da ti je voda na 5m , pa neka spadne na 6-6.5 neće biti problema.
 
Ja imam bunare fi 100 , i za njih je najvećeg protoka , tako max do 350l . Tvoj fi je malo nestandardan , da je 6 cola imao bi daleko veći izbor . Ovde ko ima problem u suši da pada vrh vode ispod 7-8-9 metara obično otkopaju rov okolo 2 do 3 metra dubine pa površinske pumpe spuste dole.
 
Pozdrav svim navodnjavačima! Muči me sledeća briga: na tifonu Ferreli Žalec Rolo 75 mi curila voda na hirdo-spojiu kod osovine doboša. Skinuo sam ulaznu granu, našao dve gumice (O-ring) zamenuo ali i dalje mi ne dihtuje 100%. Molio bih ako neko ima katalog rezervnih delova sa nacrtom tog sklopa. Tifon je star, bezbroj puta popravljan možda i nema svakog dela što je fabrički bio montirano. Unapred hvala!
 
Trebaju mi 4 creva Fi 70mm dužine do 1 m može i kraće i 8 šelni pravio bi razvod od pumpe do tifona :imali ko broj telefona neke firme ili prodavnice što pravi ili prodaje ista
 
Nazad
Vrh