Sistem pdv-a?

Udarila pokorica pa je morao da preseva. Povadile ptice pa je morao da preseva... Možeš navesti sto razloga za veću količinu semena... Znam ljude koji imaju pola hektara u gazdinstvu a promet preko 8 miliona i nema problema...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Jovanjica??🤣
 
Kaze komsija,ja sam usao u pdv da muvam sa vestackim djubrivom,naftom,jos kad kupim nov traktor,20 procenata dobijem povrata,itd,istina,raste kao kvasac

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Udarila pokorica pa je morao da preseva. Povadile ptice pa je morao da preseva... Možeš navesti sto razloga za veću količinu semena... Znam ljude koji imaju pola hektara u gazdinstvu a promet preko 8 miliona i nema problema...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Nema problema sve do jednom. Kad udare po usima ima sve da presjedne. Nakon sto je djed umro. Mi smo ponovo usli u pdv i kad je prevodjeno domacinstvo vidjeli smo da se na gazdinstvu vodi krava iz 2001 godine. Iz razgovora sa prijateljicom koja radi u UIO ona kaze da su dosli u kontrolu i nasli tu kravu oni bi racunali svake godine da se telila i na to bi sve obracunali pdv plus kazna. Mozda u Srbiji te price sa gazdinstvima na pola hektara 8 miliona prolaze jos uvijek. Ovde ipak ne.
 
Dovšće polako i ovde u red,ni gazdinstva u PDV u ne mogu doveka investirati,napraviče se raskorak,počeće ozbiljnije kontrole. Biće ko u USA da ne platiš porez na dobit jedne godine kupiš pikap,druge kvad, pete menjaš traktor....i tako u krug.
Ova godina sa ovim cenama je bila odličan pokazatelj gde če država ciljati samo je pitanje kad.
 
E ljudi prosto pitanje, koliko djubriva po hektaru i koliko nafte uzimate za cisto ratarstvo, a da niste sumnjivi i u prekrsaju?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Dovšće polako i ovde u red,ni gazdinstva u PDV u ne mogu doveka investirati,napraviče se raskorak,počeće ozbiljnije kontrole. Biće ko u USA da ne platiš porez na dobit jedne godine kupiš pikap,druge kvad, pete menjaš traktor....i tako u krug.
Ova godina sa ovim cenama je bila odličan pokazatelj gde če država ciljati samo je pitanje kad.
Kako vozilo se računa kada ono ima amortizaciju? Za se ne računa ,umesto 1500000 dinara , deli se na mesečnu amortizaciju i skida se samo taj iznos..ako ga kupiš krajem godine onda samo za tih mesec ili dva skidaš dobit..pa umesto 1500000din ti skidaš samo 180000din..primer

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nisi me reazumeo šta sam hteo da kažem.Nije poenta uopšte o amortizaciji.
Poenta je kad završiš neki vid potrebnog investiranje ima da te ošiša država kad bude imala kontrolu pravih troškova,da ne bi prikazivao dobit moraćeš investirati u neke stvari koje ti nisu neophodne kao npr kvad ili pikap....
Nećeš imati gazdinstvo van PDV gde češ upumpavat "višak" robe.
 
Malopre gledam neku emisiju,neki ekonimski stručnjak priča o sivoj ekonomiji u državi gde se gubi novac.....
Na pitanje voditelja koja oblast je najviše ogrezla u sivu ekonomiju građevinarstvo,trgovina ,advokatura ovaj ko iz topa odgovara ni jedna od navedenih ,poljoprivreda je broj jedan😳.
Ovi pakuju nešto za nas.
 
Sledi zakon o poljoprivredi, a on donosi smanjenje gornjeg limita( max do 4.000.000,oo ) i gazdinstvima koja nebudu u sistemu pdv-a prilikom prodaje robe neće se obraćunavati pdv.
 
Nazad
Vrh