Sistem pdv-a?

A da pokušate da podignete cenu zakupa za neki % i tako ih privucete da potpisu ugovore o zakupu?
U vocarstvu recimo nema zakupa bez dugogosnjeg ugovora. Ne mogu da dobijem subvencije na sadni materijal, ne mogu da naplatim povraćaj osiguranja, bukvalno nista...



Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
A da pokušate da podignete cenu zakupa za neki % i tako ih privucete da potpisu ugovore o zakupu?
U vocarstvu recimo nema zakupa bez dugogosnjeg ugovora. Ne mogu da dobijem subvencije na sadni materijal, ne mogu da naplatim povraćaj osiguranja, bukvalno nista...



Sent from my moto g(60) using Tapatalk
Prete da će dati ovima što manje plaćaju samo da bude bez ugovora. Ako bi i pristali na veću cenu koja bi sad bila +450 e/ha napali bi me ostali da podižem cenu iovako preskupe arende...
 
Prete da će dati ovima što manje plaćaju samo da bude bez ugovora. Ako bi i pristali na veću cenu koja bi sad bila +450 e/ha napali bi me ostali da podižem cenu iovako preskupe arende...
Auuu kod vas je bas skupo. U mom kraju recimo, ratari i stocari plaćaju zakup od 100-150eura/ha, uglavnom bez ugovora dok recimo ja za vocarstvo na 18 god ugovora placam od 250-300eura/ha uz obavezan ugovor. Slabija je zemlja dosta kod nas i manje su parcele, verovatno sve to utiče na cenu. Mihajlovac kod Smedereva

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Kod nas ima ekipa koja ima knjigovođu iz Plandištu i pravda im sve što potroše u kući,od VC papira,piva preko mobilnog,ovo,je sigurna i proverena info.Moja knjigovođa a ima još 10klijenata iz sela ne pravda ništa osim poljoprivrednih stvari i nije nikad ni radila drugačije.Ja sam od 1.1.11 u pdv nikad ništa osim poljoprivrednih stvari nije pravdala.
Na te troskove ne traze povrat pdv,to im ide u troskove da bi na kraju obracunske godine platili manju dobit :)
Ako ti knjigovodja radi drugacije i to nepriznaje,menjaj ga.Ima mnogo njih koji neznaju da rade posao sa pdv,to su obicne racunovodje sto vode butike i kafane a ne ozbiljne poslove :ppozdrav:
 
Ne znam tačno kako je za poljoprivrednike ja sam provlačio za DOO sve što je išlo na fakturu i gde je obračunat PDV,pa je knjigovodja uvek rešavao povrat.

Sve što ti treba za obavljanje delatnosti,a da je kupljeno od drugog koji je u PDV i da je izdao fakturu.
 
Nije tako. Gleda se onaj staz koji je bio duzi. Ako vam ovaj poljoprivredni bude duze traja onda slobodno zaboravite na minuli rad.
I opet glupost.. znaci ako ima dobrog staza 18g i prekine sa poljo stazom na 17.. imace penziju po onih 18.. isto kao da nije ni placao jos ovih 17. I onda se cude sto ljudi nece da placaju.
 
Ne nego se sabiraju doprinosi koji se porede sa prosecnom zaradom u toj godini i uplaceni za sve godine radnog staza i deli uvek sa 40 bez obzira da li imas 20 ili 43 i onda se ta suma umajuje u % za svaki medec po 0.35% za odlazak u penziju pre 65 godina zivota.. Posto zivimo gde zivimo ispada da vecu penziju ima onaj koji pocne da radi sa 26 godina nego onaj sa 18..osim ako ne zeli da ceka i godine starosti, tada nema umanjenja..
 
Da li imate predstavu koliko ljudi uplaćuje PIO i Zdr preko poljoprivrede od 550000 registrovanih gazdinstva?
 
Jedno pitanje, kolika je granica za gazdinstvo da moze kupiti repromaterijal i traziti povrat PDV-a a da nije neki prekrsaj? Koliko nafte, koliko djubriva, mogu da kupim po ha?
 
Jedno pitanje, kolika je granica za gazdinstvo da moze kupiti repromaterijal i traziti povrat PDV-a a da nije neki prekrsaj? Koliko nafte, koliko djubriva, mogu da kupim po ha?
Mislim da nije ograničeno,ali javiće se upućeniji od mene.Ne ulaže se isto u povrtarstvo i ratarstvo a,površina ista.
 
Treba da imas ispisan normativ , i po njemu .
Sad ako tjeramo mak na konac kad bi imao dosta veci utrosak nego ostali ratari gdje su bili u kontroli ili dosta veci od nekog prosjeka , pisali bi ti prekrsaj , i onda bi ti mogao ako cemo mak na konac da ne prihvatis pa da ides na sud ,gdje ti nemogu nista , nepise nigdje da nemozes da sipas koloo god hoces . Ali to obicno ti vec najave ako ides na sud da ti onda dolazi totalna kontrola , ...
Svodi se na to da kontrole dolaze ako neki period stalno imas povrat pdva ili vrlo malo placas , to je njima signal u softveru da salju kontrolu , pa onda povuci potegni .
 
U pdvu se svodi da balansiras ako mozes da ne pravis minus zaredom i netrazis povrat i placas kolko tolko mjesecno ,jer onda te nece niko dirati . U prici sa jednim inspektorom , kad sam mu objasnio kako je u cistom ratarstvu specificno da obicno ujesen i pocetkom zime imas veliki izlaz i moras platiti dosta pdva , a onda sa proljeca ,ljeta , samo ulaganja i zato tad bude povrat pdva on mi je predlozio da ako imamo nekad neku vecu investiciju , npr kupimo ttaktor ili slicno da slobodno to navedemo na poledjini mjesecne pdv prijave , iako se ne trazi , da pojasnimo zasto je minus pdv da im ne bude sumnjivo , a za prodaju robe bi najbolje bilo da razgodimo svaki mjesec pomalo da prodajemo tad se moze i nabavljati taj mjesec tolko da se pokrije , nista nece biti sumjjivo njima gore , a i sto se tice cijene prodaje na taj nacin senemos zajebati prodo si sigurno u prosjeku cijene ako cijele godine prodaje po malo .
 
Mi smo u sistemu PDV-a od 2009 nijednom nismo imali kontrolu. Svake godine im vratimo 3-4 hiljade maraka i bude sve ok. Sve dok ne trazis novac od njih sigurno nece doci u kontrolu. Dosta ljudi ne vodi racuna uzimaju tudje fakture i posle kad im dodje kontrola hvataju se za glavu. Prije par godina je bio covjek koji je uzimao fakture od djubriva i kad su mu dosli u kontrolu ispostavilo se da na osnovu svoje povrsine zemlje baca 3 puta vise djubriva nego sto je normalno u stali je imao i jednu kravu i s obzirom da nije predavao mlijeko u mljekaru zaracunali su mu za svaku godinu starosti kao tele i na to da se plati pdv. Isto tako jako je vazno imati ugovore o zakupu zemlje. U komsije rade nekih 60 ha zemlje a na pola samo imaju ugovore o zakupu jer ljudi uzimaju sebi regresirano gorivo i dosli su mu u kontrolu jer po fakturama uzimao je vise sjemenske robe nego sto obradjuje zemlje. Sve u svemu pdv je dobra stvar ali treba biti oprezan jedna greska moze da te kosta 10 godina unazad sto si zaradio od pdv.
 
Ako ces posteno raditi papire bez muljanja i drugih gazdinstava koja nisu u pdv.. onda pdv uopste nije dobar… ako muljas onda se moze zaraditi, tj. Iscupat para iz drzavne kase…
 
Mi smo u sistemu PDV-a od 2009 nijednom nismo imali kontrolu. Svake godine im vratimo 3-4 hiljade maraka i bude sve ok. Sve dok ne trazis novac od njih sigurno nece doci u kontrolu. Dosta ljudi ne vodi racuna uzimaju tudje fakture i posle kad im dodje kontrola hvataju se za glavu. Prije par godina je bio covjek koji je uzimao fakture od djubriva i kad su mu dosli u kontrolu ispostavilo se da na osnovu svoje povrsine zemlje baca 3 puta vise djubriva nego sto je normalno u stali je imao i jednu kravu i s obzirom da nije predavao mlijeko u mljekaru zaracunali su mu za svaku godinu starosti kao tele i na to da se plati pdv. Isto tako jako je vazno imati ugovore o zakupu zemlje. U komsije rade nekih 60 ha zemlje a na pola samo imaju ugovore o zakupu jer ljudi uzimaju sebi regresirano gorivo i dosli su mu u kontrolu jer po fakturama uzimao je vise sjemenske robe nego sto obradjuje zemlje. Sve u svemu pdv je dobra stvar ali treba biti oprezan jedna greska moze da te kosta 10 godina unazad sto si zaradio od pdv.
Udarila pokorica pa je morao da preseva. Povadile ptice pa je morao da preseva... Možeš navesti sto razloga za veću količinu semena... Znam ljude koji imaju pola hektara u gazdinstvu a promet preko 8 miliona i nema problema...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh