Sistem pdv-a?

Moras da kupis odredjenu sumu i prodajes preko pdv-a.Ako planiras da kupis mehanizacije udji ali znaj ako ulazis ne mozes tek tako da izlazid iz njega.
 
Pdv se samo isplati zbog kupovine mehanizacije inace je zlo tesko. Mora o svemu da se vodi racuna,za cas dodje inspekcija. Po meni ko ne uzima neku skupu mehanizaciju,bolje da ne ulazi u pdv.
 
Ma u planu je bila neka Arma 80 ks ili Basak 2075,za prskanje, setvu,plug do 10000 e i gruber satex od 3 metra. Znaci zbog nafte i repromaterijala ne vredi ulaziti? Kombajn nov sigurno necemo izimati jbg
 
Ma u planu je bila neka Arma 80 ks ili Basak 2075,za prskanje, setvu,plug do 10000 e i gruber satex od 3 metra. Znaci zbog nafte i repromaterijala ne vredi ulaziti? Kombajn nov sigurno necemo izimati jbg
Ne vredi ti samo zbog nafte i repromaterijala, oni ti neće pokriti Pdv od onoga što prodaš.Isplati ti se da uđeš kako sam ja računao ako za 5 godina pazariš mašinerije za 200000+ evra...
 
Da to je jasno ,kod nas u selu ima par ljudi koji su u pdv- u ali svi pricaju razlicitu pricu. U Titelu su kod jednog knjigovodje koji verovatno ume da mulja,ja sam opet bio kod nekih mojih prijatelja koje su knjigovodje i rekle su bi da to bas tako i ne moze sto se tice muljanja,oni bar ne rade tako,bas sam u dilemi. Ja imam svoje gazdinstvo ,radim svojih 30 jutara i u zakup jos 25 jutara,a radim sa tastom koji ima svojih 60 jutara i u zakupu oko 40 jutara.Radimo i dosta usluga
 
Da to je jasno ,kod nas u selu ima par ljudi koji su u pdv- u ali svi pricaju razlicitu pricu. U Titelu su kod jednog knjigovodje koji verovatno ume da mulja,ja sam opet bio kod nekih mojih prijatelja koje su knjigovodje i rekle su bi da to bas tako i ne moze sto se tice muljanja,oni bar ne rade tako,bas sam u dilemi. Ja imam svoje gazdinstvo ,radim svojih 30 jutara i u zakup jos 25 jutara,a radim sa tastom koji ima svojih 60 jutara i u zakupu oko 40 jutara.Radimo i dosta usluga
Ima knjigovođa koji svašta rade, kod mene ima jedan lik što svaki mesec uzme 30000 dinara Pdv-a nazad. Dokle će to trajati videćemo. Jako je to zahebana priča, problem su i usluge, povećava ti se potrošnja nafte a prihod ne. To inspekcija odmah skonta, ja sam morao da ozbiljne usluge fakturišem, tek je to haos...
 
Iz pdv da bi izasao mora da prodje 5 godina. Znaci,ako danas kupis traktor i trazis pdv,imas pravo da izadjes posle 5 godina,mozes i ranije ali moras da platis pdv koji si dobio za kupovinu masina.
 
Ja sam usao u Pdv kada sam kupovao traktor, plug, drljacu, onda se isplatilo....
Sada uglavnom placam pdv, posto uvek vise prodam robe nego sto potrosim repromaterijala i goriva.
Tako da je i dobro i nije dobro....
 
Iz pdv da bi izasao mora da prodje 5 godina. Znaci,ako danas kupis traktor i trazis pdv,imas pravo da izadjes posle 5 godina,mozes i ranije ali moras da platis pdv koji si dobio za kupovinu masina.
Zavisi kako ga knjigovodja amortizuje. Kod mene osnovno sredstvo (mehanizacija) ima 15% amortizaciju za godinu dana. Tako da tek posle 7 godina ta mašina ima knjigovodstvenu vrednost 0 dinara, i tek onda možeš izaći iz pdv-a a da ništa ne platiš.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Dokle god je nafta, delovi, gume, materijal po 20%pdv-a,nasa roba 10% isplati se i da ne kupuješ mašine. Samo treba znati raditi i imati dobrog knjigovođa.
Svi seru a ne izlaze iz pdv-a.
A još ako imaš dva ili više gazdinstva, ihaaaj...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ma nek češljaju koliko hoće, sve je po zakonu, treba biti skroman i normalno koristiti ono što je zakon propisao i nema problema. Ja sam ušao u 10 u godinu u pdv, po meni valja biti u sistemu, pogotovo ajo se investira. Razmislite samo jedan traktor, plug i prikolica cc 10000 pdv, dosta sa se podmiri 10 g dažbina za državu.
 
Inspektor ovako kaže:do 100lit/ha nafte niko neće doći. Za 150lit/ha samo po nalogu a za 200lit/ha dolazi kontrola 100%.
Površina se gleda iz uprave za trezor i sve ostalo što navede da radiš. Sve ukupne površine moraju biti pokrivene robom... Aliii niko ne kaže niti može dokazati koliko je tebi rodilo. Takodje i sa semenom ili sa djubrivom.Ko može dokazati dali si presevao, tri puta djubrivo......
E onda kad dodje kraj godine knjigovodja je taj koji to pegla da ne budes u minusu poslovanja(bar ne velikom) ili neko u velikom dobitku pa da plati drzavi porez i na to.
Za sve ove godine uvek sam negativno poslovao. Jedino ove sa dobiti od nešto oko 50000dinara.
Država će vam uzeti, neće vam sama dati zato joj uzmite sve što možete.
 
Sve je to lepo što pišete, na primer ja imam 53 hektara arende koje ne mogu da napravim ugovor. Prošle godine sam potrošio 15500 litara goriva a u setvenoj strukturi imam 27 hektara. Kad mi dođe inspekcija biće veselo ma koliko se ja trudio da pošteno radim, čak i ne prijavljujem sve troškove jer sam knjigovodstveno veliki gubitaš zbog ogromnih amortizacija. Čovek iz Beške je prošle godine imao češljanje od inspekcije, našli su mu dva prekršaja, kazna simbolična 3,8 miliona dinara. To je jedno 35 godina vašeg divnog Pdv-a... Da nisam kupio kombajn ne bi me ni puškom naterali u Pdv.
 
Nazad
Vrh