Silokombajn

Znam, prije 8god ljudi su ih placali ovde po 20k eura. Kemper adapter za njih je bio dosta skup sjecam se.
Nije moguce da bude tolika razlika u cijeni, drzava do drzave smo.


Evo ti pa kupi 690:https://olx.ba/artikal/49561996/. Sa carinom i prevozom te i dalje nece izaci tih 35k eura.
Evo i malo novije nesto:https://olx.ba/artikal/55151621/
 
Poslednja izmena:
Sa kemper adapterom je.
Vizuelno bih rekao da je malo mladji od ovog sa tvog linka ali nije ni bitno.
Iz prvog mog posta se moze zakljuciti da i sam ne opravdavam toliku cenu ali jbg, nisu moje pare, nek radi sta hoce.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Muka mi je od tog prosecanja njiva rucno pa sam razmisljao kad budem kupovao traktor da gledam iskljucivo sa prednjom hidraulikom bas zbog tako nekog silokombajna koji se moze naci za 2500-3000e.
Mnogo jednostavnije resenje po meni nego posebno samohodni silokombajn.
Jedan nas prijatelj je kupio Jaguar690, 35000e, aj sto su velike pare za masinu koja radi par dana u godini nego sto je kombajn mnogoooo radio.
Nisam sig za radne sate ali se vidi da je bas radio dosta.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Zasto ne pogleda neki silokombajn koji moze da radi u dva polozaja? Taman neces prosecati rucno a neces ni gaziti?
 
Nemam sposoban traktor za tu avanturu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nemam sposoban traktor za tu avanturu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
https://www.polovniautomobili.com/kombajni/22087972/mengele-sh-20 Ne znam kolko ti je sposoban traktor ali upravo gledam ovaj oglas... Nema elektronike,nije komplikovana masina,moze i senazu, mislim da je kadar da duva u kadu kamionsku i sasvim dovoljna masina da uradi neku oybiljnu kolicinu za dan rada.... Imam slican ali nema mogucnost da radi u nazad :(:(
 
Sa kemper adapterom je.
Vizuelno bih rekao da je malo mladji od ovog sa tvog linka ali nije ni bitno.
Iz prvog mog posta se moze zakljuciti da i sam ne opravdavam toliku cenu ali jbg, nisu moje pare, nek radi sta hoce.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Vidis da ima za 15k eura
 
Ja ti rekoh u Srbiji da je za te pare isti kombajn, naravno sa kemperom napred.
Da hocu da uvozim i carinim verovatno ne bih gledao u BiH.
Ni ja ne verujem svemu i svakome pa tako ne moras ni ti meni.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovaj Mengele sh20 nije loša priča, imao ga je forumaš Milanbelarus i znam da ga je nosio sa mtz 82, mada po mom mišljenju sve ispod 120ks za ovu mašinu je malo.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Gledao sam takvog mengele kada sam kupovao kombajn i odustao,uzeo zvegersa.Prvo previse je komplikovan drugo konstrukcijski sto kaze petar verovatno topi klipove i ima kracu lulu od zvegersa.
 
Mengele bi trebalo da se lako vrti ali i ja ga ne volim zbog slozene konstrukcije, kao da je spejsatl a ne silokombajn.
Drugar ga ima i stalno neke zajebancije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje u vezi pz silokombajna. Uzeo sam ored sezonu mh 80s. Ocekivao sam da jo malo sitnije reze ali dobro, poput prethodmog mengela mb200. Nastelovano sve, nozevi do kontra noza, kontra noz dobar sa ivicom, nozevi ostri i dobri. Zanima me jel pz mh 90s ima 10 nozeva ili ih ima sa 10 i 12. Ovaj mh 80s ima 9 nozeva, a rodjakov mh 90a ima 10 i dosta lepse sece, sad da li je i malo drugaciji kombajn ili je samo do jednog noza vise ne znam ali dosta lepse radi. Vidim neko pise da imaju 12 nozeva, pa me zanima jel ima i sa 10 ili 12 ili je neko pogresio. Uzeo bih takav silokombajn za sledecu sezonu

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Koliko ja znam mh80 ima 9 a mh90 ima 10 i to je jedina razlika.
Imam mh90 i sasvim lepo reze ali opet se provuce neko zrno da ga ne nacne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje u vezi pz silokombajna. Uzeo sam ored sezonu mh 80s. Ocekivao sam da jo malo sitnije reze ali dobro, poput prethodmog mengela mb200. Nastelovano sve, nozevi do kontra noza, kontra noz dobar sa ivicom, nozevi ostri i dobri. Zanima me jel pz mh 90s ima 10 nozeva ili ih ima sa 10 i 12. Ovaj mh 80s ima 9 nozeva, a rodjakov mh 90a ima 10 i dosta lepse sece, sad da li je i malo drugaciji kombajn ili je samo do jednog noza vise ne znam ali dosta lepse radi. Vidim neko pise da imaju 12 nozeva, pa me zanima jel ima i sa 10 ili 12 ili je neko pogresio. Uzeo bih takav silokombajn za sledecu sezonu

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Sece on dosta lepo i sitno samo moras maksimalno da ga hranis,sto vise mase ima da guta sve lepse sece
 
Terao sam ga dobro, i to na oko 600 obrtaja kardana ali ipak mislim da bi trebao jos malo sitnije da radi. Da li i ovi novi vicon - grenland imaju 10 nozeva?
Evo i snimaka

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam mh80 ima 9 a mh90 ima 10 i to je jedina razlika.
Imam mh90 i sasvim lepo reze ali opet se provuce neko zrno da ga ne nacne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
@deks Znaci najbolje uzeti mh 80sl, on ima 11 nozeva, on bi trebao jos bolje od mh 90s da sece.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da broj nozeva ne igra glavnu ulogu, bitno je da su nozevi kao zileti ostri, skroz do kontra noza i naravno kontra noz da je dobar.
Jedan trogovac mi rece da se ti noviji silokombajni nisu bas najbolje pokazali, hvali samo ove starije.
Ja hteo da uzmem kod njega sip vihar ali sam odustao i ipak uzeo ovaj.

Ps, ako je taj sl noviji, nisam se susretao...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sl je između 80s i 90s. Inače ima razlike i među 80s, ima da kažem običan i ubrzan(pročitao na stranom forumu tako da nije info iz prve ruke). Broj noževa nema veze, 80e mislim da ima 12 noževa pa krupnije seče nego 80s. Alene, ovo na snimku iako nije baš najbolji kvalitet pa da se vide sitni detalji je skoro maksimum što možeš postići sa 80s, ako me oko ne vara. Teško da će seći sitno kao Mengele ali ne vidim šta fali ovakvoj silaži? Štaviše, kažu stručnjaci da je bolja za burag kada partikule nisu preterano usitnjene.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Mislim da ti je malo 600 obrtaja kardana .Što god brze vrti sitnije sječe.Imam 80 s on ima 12 nozeva al sam primjetìo slucajno da brzina kardana utiče na krupnoću.Radio sam zetorom on sporije vrti a sa 560 direktni 720 vrti sitnije sjece tako da nije do kombajna.
 
Mislim da ti je malo 600 obrtaja kardana .Što god brze vrti sitnije sječe.Imam 80 s on ima 12 nozeva al sam primjetìo slucajno da brzina kardana utiče na krupnoću.Radio sam zetorom on sporije vrti a sa 560 direktni 720 vrti sitnije sjece tako da nije do kombajna.
80s ima 9 nozeva, nisam cuo da neki ima 12.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh