Silaža od useva sa postrne setve

Ne mislim ga zaoravati ,hoću da ga siliram.A posle ću videti šta sa njim.
Ja sam bio skoro u NS po grašak ali ga nije bilo, prekosutra idem za Suboticu pa ću svratiti do instituta.
 
Javi se pa navrati ;) Pa kao mozda bude e sad nzm,ja sam se jesenas prevario bilo suvo i nisam teo da kupim posle kad je zakisilo nestalo semena...
Mada i ovi iz kws-a ne verujem da imaje neke velike kolicine semena sirka,no treba proveriti.
 
Nisam bio tu kada je bila promocija KWS-a ali sam dao zadatak vlasniku poljo.apoteke s kojim povremeno sarađujem da mi obezbedi seme.Navodno semena će biti dosta.
Hvala na pozivu ako uhvatim malo vcremena možda se javiim pa svratim ,biću do nedelje u SU.
 
Zvao sam kws kaze jos je u fazi uvoza moze da se poruci,ne znaju tacnu cenu ali kazu oko 120-130e za 1ha.
Mislim da je to previse ako uzmemo u obzir da je domace seme 30-40e za jedan hektar,nije valjda 3x bolji taj kws od naseg domaceg sirka!
Ako se pogleda za povrsinu 10ha 300-400e ili 1200-1300 predpostavljam da su mi rekli cenu bez pdv-a,onda i nije tako mala razlik em jos plus rizik postrne setve...
 
Čitajući hrvatski forum i iskustva velemajstora Bogeca u ovoj oblasti bar na 5 mesta sam pročitao " jeste seme Grazer N-a skupo ali sve nadoknadi" .
Možda isto pravilo važi i za KWS.
 
Sve je to ok,dobro seme realno nikada nije skupo,ali za iskusavanje srece postrno mislim da ce ipak nase domace biti lakse preboleti ako ne uspe.
 
Bio sam danas u rimskim sancevima po seme,uzeo sam ns dzina 200kg i 50kg neke nove sorte titan se zove.Moram samo nabaviti ploce za secernu repu kazu da to odgovara i za sirak.
 
kupis ne izbusene ploce i izbusis ih sam ja sam meni i za soju i za suncukret izbusio ja cu ovih dana ici po stocni sirak:ppozdrav:
 
na zalosts imam samo ove dve slike ovo je kukuruz na strnjistu nije zalivan bog me pogledao izgruberisali smo bacili 100kg ureje posejali neko seme sto smo imali mislim da je francusko lg neko skart i uvece palo 60l kise :D sa 5kj bilo je koliko se secam oko 30 zmajevki
slika0042.jpg
slika0043.jpg
 
resio sam da sad posejem samo 3 jutra silaze i to ce krave pojesti u zeleno,a kad ovrsem jecam posejacu 30kj kukuruza za silazu pa cu zalivati sta preporucujete od semena?
 
kao i sto sam rekao,posejali smo 12 hektara postrne silaze nismo vise mogli nismo imali vremena e izgruberisali smo na 15cm i posejali u vlaznu zemlju sorta je vecinom NS 6010 posejali smo ga u petak,sinoc je pala lepa kisa tacnije dva letnja pljuska,danas kad sam isao da vidim imao sam i sta da vidim ne mogu da verujem da je za dva dana kukuruz pustio klicu :D
 
Ja planiram do kraja nedelje da posadim kukuruz za silazu, jer jos nismo skinuli zito sa te parcele.
Razmisljam da narucim neki pionirov Fao200 hibrid ne znam sta bih drugo i naravno navodnjavao bih.

Zmaj 151@ Kako napreduje kukuruz, koju sortu si sejao i kad obicno stize za silazu jer nemam iskustva sa ovim prvi put ovo radimo.
 
silaza je odlicna od kad sam je posejao tj sejao sam pre dve nedelje dobila je oko 60l kise,momentalno je u fazi sestog lista,sorta je uglavnom ns 6010 a stize pocetkom oktobra
 
Nazad
Vrh