Setvospremači

Naravno da ima.Šta bi hteli ljudi za te pare a još novo.Ne može Space Shutlle nikako.

Ma da.... Lično mislim da je veći problem u nedostatku volje, jer neka rešenja ne izuskuju veće ulaganje u proizvodnju. Većini proizvođača iz male privrede je lakše da nešto prekopiraju (što je usput i protivno zakonu) nego da osmisle nešto novo, ili da barem isprobaju ideje koje im se ponude.... I ovo se ne odnosi samo na setvospremače ili samo na poljoprivrednu mehanizaciju, nego na malu privredu u Srbiji uopšte.
 
Ma da.... Lično mislim da je veći problem u nedostatku volje, jer neka rešenja ne izuskuju veće ulaganje u proizvodnju. Većini proizvođača iz male privrede je lakše da nešto prekopiraju (što je usput i protivno zakonu) nego da osmisle nešto novo, ili da barem isprobaju ideje koje im se ponude.... I ovo se ne odnosi samo na setvospremače ili samo na poljoprivrednu mehanizaciju, nego na malu privredu u Srbiji uopšte.

Slazem se,moglo se poraditi na sistemu podizanja valjaka i daske...jedan sam to uz veliku muku moze prestelovati.
 
a215bfee574dbdca7beb093d1548e026.jpg
a104fc1693965de7cbebf7cbd75a17b0.jpg
ac6e2dc232cd45251d29105ba47141e5.jpg
616a8390433ed6f3aabbf567809af4fe.jpg
pravi se setvospremac... 4.7sirrne... trebao bi da bude kao ovaj stari od 3.5 ali sa jednim klipom i siri puno
c0150e1263a76ef82d2a598d338a3a01.jpg
9142e0aa1820146101d3d0d07743691b.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
dr.srdjan12 Šta je ovo, malo sam se iznenadio sa prve 4 slike. Nema nikakvog bika na njima. Ali si se ispavio sa pretposlednjom. :osmeh:

A šaljiv odgovor za srdjana7: Gvožđe! :osmeh: Dobro se pokazalo.
 
Poslednja izmena:
dr.srdjan12 Šta je ovo, malo sam se iznenadio sa prve 4 slike. Nema nikakvog bika na njima. Ali si se ispavio sa pretposlednjom. :osmeh:

A šaljiv odgovor za srdjana7: Gvožđe! :osmeh: Dobro se pokazalo.
Hahaahah... Bez junadi nikako... i to je tema povezana sa setvospremacima.. treba dobro spremiti zemlju da bude hrane za tov junadi..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nece moci ni toliko, a 30 motika u 1m "dubine" ? Tesko ce to zaziveti.Te stvari imaju stelujuci, ili i prednji i zadnji rotor,ili se ram sa oprugama nezavisno dize i spusta.
 
Simpaticno uradjeno,ali mislim da zbog tog prednjeg valjka s opruge nece moci da ide dublje od 10 tak cm u zemlju,stvarace otpor.

Pa 10 cm je i planirano, za dublju obradu zakacim tanjiracu. Cisto da poravnja njivu i da rastrese setveni sloj, dublje mi ne treba.

- - - - - - - - - -

Očkujemo utiske nakon probnog rada!

Danas bio probni rad. Vise nego zadovoljan, s obzirom da je juce padala kisa, a zimski ugar je njiva.

- - - - - - - - - -

Dobro izgleda i ovo ce raditi lepo,ko je proizvodjac?

Rucni rad.
 
Ja ne znam zasto setvospremac pustati na deset cm dubine.
Koliko znam treba spremati na dubini setve, ili jedan cm manje.
 
Nazad
Vrh