Setvospremači

Vidjao sam u prolazu iz auta takve opruge na nekim setvospremacima za vinograde. Pa sam sebi postavio pitanje ako ikada budem imao neku takvu ponudu da li kupiti takav setvospremac ili ne. Hala vam na pomoci sto ste mi pomgli da razresim to pitanje.
 
Dragane ovo je obicna S opruga za setvospremac samo je dodat pojacivac S opruge, pa te to verovatno zbunjuje. On se zasebno kupuje.
Jeste da je ista opruga samo kupuje se i drzac opruge jer ne moze na standardni.
Vidjao sam u prolazu iz auta takve opruge na nekim setvospremacima za vinograde. Pa sam sebi postavio pitanje ako ikada budem imao neku takvu ponudu da li kupiti takav setvospremac ili ne. Hala vam na pomoci sto ste mi pomgli da razresim to pitanje.
To su setvospremaci za teza zemljista.Drugar je inace kupio te opruge i stavio ih na prvi dva reda na setvospremacu jer tu ima najvece opterecenje.Takodje puno vredi kada su te jace opruge sa strane jer kad ides do razora obicno je tu nabijenije a,ovo odradi posao.
 
Danas sam se ponovio, Konskilde 2.9m ,dugo sam razmišljao da li uzeti nov od nekih našik privatnika,ili ovaj već dobro poznat po kvalitetu.Prevagnuo je kvalitet ipak i dosta povoljna varijanta,sledi mu dodavanje još jednog reda rotora i farba.


1zd7vo0.jpg
 
Vuče ga MTZ 52, već sam radio sa takvim istim,što se tiče kvaliteta,znao sam ja kojeg je kvaliteta jer sam imao isti takav, samo zahvat 2.2m pa sam ga prodao jer mi je trebao veći.
 
Ja isto imam takav 2.2m, a prošle godine sam kupio 2.9m sa dva reda rotora (isto FOP). I vidi se razlika u odnosu na jedan red rotora, pogotovo ako je slabašan traktor pa mora sporo da se radi. Al' taj sistem sa jednim rotorom je bolje rešen, bolje pritiska zemlju, tj. jača je ta jedna opruga na štangli nego one male opruge kod sistema sa dva rotora...

 
Nazad
Vrh