Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Za kolege koje imaju Agriju sejalicu imam pitanje. Kako ste resili da seme ne ispada van kanala na krajnjim ulagacima. Na levom i desnom kraju stalno ispada psenica oko one gume sta se spaja sa teleskopskom lulom? Imali nekog resenja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Takodje ni kod mene ne ispada seme.
Bilo problema sa markirima ( hidraulicni) sve dok nisam dobro namazao tavatom mesto gde se uzubljuje i od tada pesma.
ALI imam muku sa brojacem stalnih tragova ,ponekad 3.(trojka) koja zatvara lule za stalne tragove hoce da zataji.Pasce stelovanje sa ekipom iz Agrije
 
Hvala puno na pdgovoru.Raspravljam se sa drugarom pa me bacio u bedak ,sejao sam neke bašte po ktastru 3 kj i potrošio 2 mašine semena ,hteo sam 150-170 kg po kj a on me uplašio da je 300 kg i jače pa sam bio mislio da sam baš pretereao.
 
Kolege da li je vec neko imao problema sa lomljenjem cevastog nosaca baterije na Poljostroj sejalici?
Ovu jesen su mi 3 popucala,a vidim da su i prethodnom vlasniku pucali,pa nameravam to da resim.
Cev ne puca na krivini,vec puca na oko 10 cm od drzaca na gredi i 10 cm pre one krivine gde se savija.Namera mi je da isecem cev na tom pravom delu i iznutra ubacim pun okrugli celicni profil odgovarajuceg precnika i ponovo zavarim cev nazad.
Hoce li ovakvo ojacavanje funkcionisati?
 
Pa to jedino ako je jako tanak zid cevi može da se desi, ti nosači nemaju neko veliko opterećenje da bi pucali.
 
Pa ne znam stvarno,kada sam sekao da dodam parce cevi izmerio sam debljinu zida originalne cevi i negde je izmedju 3-4 mm.
Ne znam da li je to dovoljno jako?
Mada i meni ne deluje da je tu neko preveliko opterecenje,pogotovo sto se nijedna baterija nije iskrivili na onoj krivini.
 
Kolege koja je bolja sejalica Sakalas Yasar ili HMS ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kolege koja je bolja sejalica Sakalas Yasar ili HMS ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
По мени ХМС и Иртем су боље од Сакалак Јасар, гледао сам све три. Сетвени апарат им је сличан али су дискови и носачи дискова много јачи (ливени челик) код Иртем и ХМС него код Сакалак .Код Сакалака су дискови и носачи диска као од неког плека да су прављени. Ја сам конкурисао за Иртем, у суштини иста је као и ХМС само је 500 еура јефтинија у фул опреми. једино има нешто мањи сандук за семе.
 
По мени ХМС и Иртем су боље од Сакалак Јасар, гледао сам све три. Сетвени апарат им је сличан али су дискови и носачи дискова много јачи (ливени челик) код Иртем и ХМС него код Сакалак .Код Сакалака су дискови и носачи диска као од неког плека да су прављени. Ја сам конкурисао за Иртем, у суштини иста је као и ХМС само је 500 еура јефтинија у фул опреми. једино има нешто мањи сандук за семе.
Ja sam konkurisao za HMS

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
I Gur Gur ima livene nosace,kao i Sakalak Torun,no po meni to nije bitno toliko,neces orati sa sejalicom.Po meni bitnije bi bio tip ulagaca,licno mi je nekako bolji disk ispred diska tip ,nego disk pored diska.
 
I Gur Gur ima livene nosace,kao i Sakalak Torun,no po meni to nije bitno toliko,neces orati sa sejalicom.Po meni bitnije bi bio tip ulagaca,licno mi je nekako bolji disk ispred diska tip ,nego disk pored diska.
Slažem se, mada ima čistače diskova sa svih strana i unutar diskova pa mislim da neće biti problem da se seje i kad je malo vlažnije. GunGor mi je nekako nisko postavlljeno gazište za sipanje semena i nekako mi je tu sve nagurano, pa može da bude problema sa žetvenim ostacima. Kada sam gledao najviše su mi se svidele HMS i Irtem kad sve ukupno sagledam.
 
Nazad
Vrh