Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

montoya platio sam je 1700e i doneli mi kuci...sejalica 2002 godiste korektno stanje treba da se zamene par creva i ugradio bi stalne tragove
 
Mala prinova kod nas... Sta mislite o ovoj sejalici? Ima li neko? Kako se pokazala?
30cc5kh.jpg

2je5p9h.jpg

35irhc2.jpg

de21d5.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledao sam na sajmu Plamet sejalice za psenicu, deluje dosta bolje od original IMT. Kako su se pokazale ovako ? Za nekih 20tak ha godisnje bi mi zavrsila posao, mada dosta dobro mi izgleda i Agria ali je i skuplja.
Gledao sam polovne i nema mnogo njih da se nadju sa jednim ili duplim diskovima plus remont to me izadje jos malo ko nove gore pomenute. A uz povracaj drzave ako isplate bi me nova izasla jeftinije od neke polovne
 
Ja imam plamet od 2.5 m sirine .sejem godisnje oko 40 h. Ima problem samo sa losim lezajima na diskovima .u garanciji promenili skoro sve . A zamenili su ih sa istim kvalitetom pa opet nisu trajali vise od dva dana sejanja.na mojoj sejalici na sredini sejalice diskovi su jedan pored drugog i tu hoce da zagusi.inace je ok seje i nice posle nje kao sa svetskim sejalicama.samo sto je kvalitet domaći.ali za moje potrebe je super . Ne moram da pozajmljujem ili da platim sejanje.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam na sajmu Plamet sejalice za psenicu, deluje dosta bolje od original IMT. Kako su se pokazale ovako ? Za nekih 20tak ha godisnje bi mi zavrsila posao, mada dosta dobro mi izgleda i Agria ali je i skuplja.
Gledao sam polovne i nema mnogo njih da se nadju sa jednim ili duplim diskovima plus remont to me izadje jos malo ko nove gore pomenute. A uz povracaj drzave ako isplate bi me nova izasla jeftinije od neke polovne
Imao sam plamet sejalicu od 3m,prodao sam je pre dva meseca. Kod mene je bila nekih 6-7 godina ne secam se tacno. Sejalica nije losa,koliko para tooiko i muzike.... pucali su cugovi na mestu gde se kacio topling i krivio se neki limeni nosac,ali kasnije sejalice koje su pravili nisu imale taj problem resili su to,sejalica nije bas precizna,slaba je dosta pukla je a par mesta. zicana brana za satrpavanje semena jako lepo radi alise zice jako cesto izlizuju i moraju da se menjaju,lezajevi na diskovima su sad tek crkli(bas dosta lezajeva)tako sam je prodao..... Teleskopske lule hoce da ispadaju i pucaju..... Moja sejalica je sejala bas dosta,zadnjih par godina do 200kj sa uslugama,sve u svemu isplatila se visestruko
 
Jos uvek se lomim, ali svakako da je kvalitet na strani skupljih. Ali mislim da nije rentabilno kupiti neku preskupu za 20tak hektara i mozda malo vise u buducnosti. Mada nekima nije rentabilno uopste uzimati novu sejalicu za tako malu povrsinu ali novo je novo :osmeh:
 
Dali ima neko iskustva sa nagaznim tockicima na zitnim sejalicama? Konkretno za amazon d9,dali se isplate ti tockici? Prednosti,mane?
 
Dali ima neko iskustva sa nagaznim tockicima na zitnim sejalicama? Konkretno za amazon d9,dali se isplate ti tockici? Prednosti,mane?
Po meni ti nagazni točkovi su odlična star ne zbog valjanja nego zbog ujednačene dubine kod svih sejalica osim kod AMAZONE. Kod Amazone dubinu setve drži đtelujući gumeni točak koji je na samom disku, dog nagazni točak nije povezan sa diskom i nema veze sa dubinom setve. Inače i jasam se ove godine odlučio za kupovinu nove sejalice, i razgledao sam sve kvalitetne mehaničke žitne sejalice i bez razmišljanja najviše mi se sviđala Amazone. Pre neki dan mi je stigla.


RLgIB.jpg

RL16f.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh