Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Lalo ti beše imaš Sigmu ako ne grešim?Bi li je prodao?
 
Odg: Sejalica za žito

evo sejalica stigla :ppozdrav:

o9p9qq.jpg


13ye0js.jpg


245kqdc.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Lepo. Od svega na prvi pogled mi se najviše sviđaju stepenice za sipanje. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Mims je napisao(la):
Lepo. Od svega na prvi pogled mi se najviše sviđaju stepenice za sipanje. :ppozdrav:

Na koje ja ne bih smeo da stanem :haha:
Nek te sluzi. Jedna zamerka, a to je setveni aparat sa dva diska.
 
Odg: Sejalica za žito

Setveni aaparat je ok sa dva diska za težu zemlju.Imao sam konsultacije i rečeno mi je da su dva disaka za teže zemljište a jedan za lakša.Gledao sam istu mašinu sa jednim diskom i mnogo su slabiji nosači samih baterija.
 
Odg: Sejalica za žito

Pisao sam pre 5 stranica o amazone sejacici i nisam znao koja je u pitanju je bila D-8 sa jednim diskom,a slikao nisam jer je bio mrak kad sam bio kod strica.
 
Odg: Sejalica za žito

hvala... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]среда, 23. март 2011. 14:09:39 CDT[/time]
_________________________________________________
a da kolko kosta oltova sejalica sigma 20 ??
 
Odg: Sejalica za žito

imao sam novu imt sejalicu i jako sam se razocarao i kupim nodetovu polovnu iz austrije iste sirine a dve lule manje.znaci redovi su siri nego na imt-ovoj.posle sam prodao imt shit da je moje oci vise nevide.nodetova sejalica je vrh vrhova jest da je polovna ali sa njom sejem bez problema.sejalica pozadi ima poteznicu za prikolica i sam vucem seme i to mi se jako dopalo da nemoram stalno ja ili bilo ko drugi da sedi na njivi dok se seje.sa sejalicom vucem prikolica i 2,5 tone semena.da li jos neko ima poteznicu na sejalici pravi izum nema sta.i komsija kupio sejalicu kad i ja ali nije dobio poteznicu sa njom.
 
Odg: Sejalica za žito

Zivice daj neku sliku. Da i mi napravimo poteznicu na nasim sejalicama. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Za mene naj bolja sejalica za zito je IMT i naj bolje se pokazala , Amazone preskacem jer moraju da se stave ulozci da bi sejala uljanu repicu .
Za zito, jecam, ovas, grasak IMT za ostalo OSTALE
 
Odg: Sejalica za žito

Evo ja cu da postavim koju sliku. Inace danas sam ih naslikao u kantonu JU (jura) dosta siromasan kanton sad mi je drugi put sto idem tamo. pejzazi su predivni inace se radi o planinskom predelu ima najvise suma i livada i golih stena. I veoma malo obradive povrsine.
iyz91u.jpg
8xj5sz.jpg
24axqvr.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

i ja imam takvu mercedes od masine,bre.cekaj nasta se sejalica oslanja da nepadne nazad?
Jel bi mogao Kejs da nosi te masine sa 95ks?
 
Odg: Sejalica za žito

zzivica je napisao(la):
i ja imam takvu mercedes od masine,bre.cekaj nasta se sejalica oslanja da nepadne nazad?
Jel bi mogao Kejs da nosi te masine sa 95ks?

Ne naslanja se ni na sta, zar ne vidis da je zakacena na "poluge i topling" i to je sasvim dovoljno, kao da je nosis sa traktorom :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

pa dobro,moja mora da se osloni jer nema napred drljacu,inace padne na lule i opruge uzas.nekom je bio mali samduk za seme na imt-ovoj pa je prosirivao a taj je jos manji pa je bolje jer nenadize 539.
 
Odg: Sejalica za žito

Da su bile malo jeftinije ja bi ih kupio za mog brata , a on vozi Stayer 9086. trazio mi je seljak za obe u kompletu 4500chf.

zivice na tvoj kejs zakacis RD , a ova sejalica je zakacena na RD. Napunis kuci sejalicu semenom , pa je podignes iznad RD , pa podignes RD i picis na njivu. Moze tvoj Case da podigne dva para ovakve masine i to pine semenom. :ppozdrav:

Ja sam svojevremeno punio moju IMT semenom(300kg)kuci i tako sam je terao na bilo koju njivu bez ikakvog problema. Jer i kad se 539 podigne , onda sejalica dodirne gumama zemlju i nemas brige. Sa rucice za ukljucenje sisteme cetve iskljucis i to je to.
 
Nazad
Vrh