Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Mislim da je rešenje da date onom trecem drugaru da je malo potera i razradice se...znas i sam kad mu i kako presa najbolje radi..
Odmerite jedno kj,pa koliko posejete znas za koliko laze pa nek ti to bude neki parametar...ova sto sa njom seje po tablici laze za 20 kg i to ubacim u racunicu i bude dobro..
 
Imam ja od 3m, imam i papire od nje ali je stelujem tako sto sipam seme podignem je ispod ponjavu odredjen broj obrtaja i podesim je u kilu tj na svakih 5 kg

:off_topic: Nek moderatori prebace u odgovarajucu temu.
 
Sta je pipavo?Lepo ti covek kaze,najlon ispod sejalice izracunaj koliko treba puta da okrenes tocak i meri koliko ispadne semena.
 
Ja ovu koristim za zito,a i za zacine za kobasice,meri 5g minimalno
digitalna-vaga-libra-5425456987719-71780546380.jpg
 
Ma izmerim koliko baca za 5 minuta, podignem sejalicu podbacim najlon, ne okrecem tocak vec imam predvidjeno mesto za to i kurblu, 50 okretaja 1/10 k/jutra seje, sa najlona sipam u kofu izmerim, čak Stegsted ima i fabricka neka dva levka koji se stave iza gde seme curi u cevi i tako se meri ali sam ja to nesto pokvario pa merim sa ponjavom
 
Kolega kako funkcionišu podizači, jel nije slab taj držač?

Nisu slabi držači dve godine ide bez problema,podizači su odličnog kvaliteta nema krivljenja ili pucanja a nekad baš dobro zabrazde u zemlju.Jedino bi možda ubacio još jedan par podizača,i naštelovao ih tako da idu po spoljnim stranama tragova guma,mislim da bi bilo bolje,jer ovako kad je mekano,ostane mali jarak iza sejalice,mada seme nije na površini ali se vidi razlika.Doduše ima i do guma kod mene su uže gume 13 a sa 15 bi manje upadao traktor.

Što se tiče ovog baždarenja sa vagom,mene je pre mesec dana spasila ista takva vaga u setvi deteline,ja sam naštelovao sejalicu po knjizi na određenu količinu i kad sam izvagao ono što je mašina izbacila u tepsiju bilo je tri puta više semena nego što reba,doduše nemam one dodatke za sitno seme,pa je možda i do toga biula greška posle par štelovanja došao sam do željene količine i tad je sejalica posejala u gram tačno.
 
Poslednja izmena:
Gde mogu da se nabave delovi za Poljostrojvu sejacicu. Konkretno one pladsticne zvezde u mehanizmu za stelovanje kolicine bacenog semena?
 
Ja imam onu pijačnu digitalnu vagicu, i meri na gram sve do 7kg, za ovu namenu odlična, i baždarim je za svako drugo seme na njivi, jer ima odstupanja dosta.
Hassia ima pozadi limeni poklopac i prebaci se ručica da izbacuje seme u njega, kao i sve novije sejalice, tako da je to svega par minuta posla za baždarenje, ali posle nema razmišljanja da li će biti dobra količina semena isejana :osmeh:.
 
Nisu slabi držači dve godine ide bez problema,podizači su odličnog kvaliteta nema krivljenja ili pucanja a nekad baš dobro zabrazde u zemlju.Jedino bi možda ubacio još jedan par podizača,i naštelovao ih tako da idu po spoljnim stranama tragova guma,mislim da bi bilo bolje,jer ovako kad je mekano,ostane mali jarak iza sejalice,mada seme nije na površini ali se vidi razlika.Doduše ima i do guma kod mene su uže gume 13 a sa 15 bi manje upadao traktor.

Što se tiče ovog baždarenja sa vagom,mene je pre mesec dana spasila ista takva vaga u setvi deteline,ja sam naštelovao sejalicu po knjizi na određenu količinu i kad sam izvagao ono što je mašina izbacila u tepsiju bilo je tri puta više semena nego što reba,doduše nemam one dodatke za sitno seme,pa je možda i do toga biula greška posle par štelovanja došao sam do željene količine i tad je sejalica posejala u gram tačno.

Odakle si poručio brisače i koja je cijena ? Jesi nosač pravio ili isto poručio ?
 
Nazad
Vrh