Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kakva su iskustva sa Majevicinom sejalicom za psenicu, a kakva sa Agrijinom? Gledam od te dve jednu da kupim, na oko su mi obe lepe, sad ne znam kako se koja u radu pokazala i koja je bolja?
 
Da li neko ima Plamet zitnu sejalicu? Jako su povoljne nove. Ali me zanima da li se ispalti kupiti....
 
Za Plamet generalno mogu da kazem da uvek fer bili prema meni! Zitne su za 50% bolje od original imt! Verujem da ce i pneumatske biti dobre!


Gogi
 
Jel ima neko majevicu sejalicu sa jednim tanjirom po redu? Ako može koja slika, ulagačke jedinice, hoću nešto da izmudrujem, pa bih da uporedim nešto.
 
Trebam pomoč?

Imam žitnu sijačicu NORDSTEN Lift-o-matik 3m-25 redi,kako je naštelati za sjetvu soje da bude svaki drugi red zatvoren.Trebalo bi da baci oko 120 kg sjemena na hektar.

2qa4i8j.jpg

2uzz6ts.jpg

66gm8g.jpg

2zhgmk3.jpg

21jqcnt.jpg
 
Poslednja izmena:
Bracala to nije klasicna RD sto Amazone pravi,ovo je tzv. roto-gruber koji trazi nesto vecu snagu pogonske masine i moze direktno u neobradjeno jer ima jace radne organe,dok RD ipak trazi neku osnovnu pripremu.
 
Имаш право, северац. Читкао сам малко на њиховом сајту о наравно новој серији ових сејалица и то нису као што си већ рекао, класичне РД+сејалица, већ су рото-грубери.

Е сад што се тиче овог модела, писао сам на теми пшеница, да чисто сумњам да би је трактор од 125кс могао вући упраов из горе наведеног разлога, мада можда и грешим, јер би се радило по прораном, не директно, па је врло вероватно да би је и нешто слабији трактор могао вући.
870b632f14dfb0ed894916a37f3f8c99_0x0.jpg
 
Nemojte praviti neke nove nazive! Ovo je klasicna roto drljaca! Radni organi mogu uglavnom da se okrecu na agresivno i pasivno!


Gogi
 
Нашао сам спецификацију за Амазоне сејалице, тј. њихове РД или како их год они већ називају.

untitled.jpg



Потребни су стварно јаки трактори за ове сејалице, мада би се за ону од 2,5м мој провукао што се тиче потребне снаге....
 
Gogi koji su to agresivni i pasivni nacini pokretanja ? :osmeh:
Nije to nista novo izmisljeno,na sajtu Amazonea postoje i RD i roto gruberi(kultivatori). Prosla su vremena kad su plug i drljaca bili alfa i omega u osnovnoj i predsetvenoj pripremi.
 
Nisam pisao o pokretanju nego okretanju! Ugao radnih organa moze biti agresivan ili pasivan! Na novijim masinama se moze menjati smer obrtaja dok se kod starijih okrecu radni organi!


Gogi
 
Jel ugao ili okretanje moze biti agresivan ili pasivan ? Ko kaze da se kod starijih ne moze menjati smer "obrtaja" i kako se kod starijih okrecu?
 
Nazad
Vrh