Seckalica za voće

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.230
Lokacija
Padina,Banat
Otvorio sam ovu temu,jer me zanima,da li neko ima neki nacrt,ili zna semu kako je napravljena jedna od ove masine,hteo bi da napravim za sebe,tj za licne potrebe,pa me zanima na koji princip radi.unapred se zahvajujem na odgovorima.


[video=youtube_share;flfxHDeD49Q]https://youtu.be/flfxHDeD49Q[/video]


[video=youtube_share;o0OuB4iGRGw]https://youtu.be/o0OuB4iGRGw[/video]

Da li je to nesto na ovaj fazon

[video=youtube_share;HBB4wR18cmk]https://youtu.be/HBB4wR18cmk[/video]
 
Ma odradicu ja,ali ne razumem na koji fazon odvaja koscice,kao na prvom videu..da li ima unutra jos neki kao buanj,ili nema,to ne razumem.
 
To sam ja takodje pitao pre par godina,cak mislim da ima i otvorena tema o tome,i nisam dobio nikakav odvovor....
Ja sam misljenja da to radi na foru pasirke i da meso vocke prolazi kroz rupice od renda,a da kostice ostaju u sredini i ispadaju iz sredist,tj da ima izlaz iz prostora izmedju sidova i renda i iz zamog renda gde ispadaju kostice.... nadam se da se razumemo sta sam nalupetao:osmeh:
 
Slikao bi ti za vikend da sam znao da te interesuje.Ima u tazbini nova mašina za odvajanje koštica.Nije komplikovana.
 
To sam ja takodje pitao pre par godina,cak mislim da ima i otvorena tema o tome,i nisam dobio nikakav odvovor....
Ja sam misljenja da to radi na foru pasirke i da meso vocke prolazi kroz rupice od renda,a da kostice ostaju u sredini i ispadaju iz sredist,tj da ima izlaz iz prostora izmedju sidova i renda i iz zamog renda gde ispadaju kostice.... nadam se da se razumemo sta sam nalupetao:osmeh:

Razumem ja to sve,ali kako onda ispadaju kostice.
 
Rende bi trebalo da ima nagib,u njega upada direktno voce,centrifugalna sila ga razbija i kroz rupe gura u deo izmedju renda i zidova,a kostice ispdaju na kraj masine... slicno kao el.muljaca za grozdje
 
Ma odradicu ja,ali ne razumem na koji fazon odvaja koscice,kao na prvom videu..da li ima unutra jos neki kao buanj,ili nema,to ne razumem.

Rende dere meso voća, isto kao kad ručnim rendaš jabuku, ispada dole, dok koštica ne može da prođe kroz rupice i ostaje gore. Kada se nakupi previše koštica, otvore se vratanca sa strane i one terane centrifugalnom silom izlete iz bubnja.
 
Da,vertikalno stoji,i ima jako mali razmak,izmedju bureta i diska na kojem je rendeda ne propadaju kostice,a na istoj visini su i vratanca kroz koja se ispustaju kostice,e sad,sta ima istod rende,da li neki propeleri,ili sta vec sto izbacuje pekmez?ili je samo zavaren neki lim ukoso,da sve ipada na taj otvor?
 
Ovde je najbitnije da li hoćete da pravite horizontalnu ili vertikalnu pasirku. Ova sto stoji uspravno na dnu ima rendiće 2 ili 4 komada, koji ne stoje pravo već imaju ugao i koji rendišu voće gde onda u duplo dno upada voće i izlazi van u posudu a koska ostaje gore u košu. Posle 200 ili 300 kg voća ne sipate 5 minuta ništa već samo malo vode, da se isčiste koske i na posebna vratanca, kada ih otvorite ispadnu koske pa sipate opet. To je hoby varijanta, mada ja sa mojom takvom mašinom, sa trofaznim motorom mogu da izguram skoro tonu šljive na sat. A ova položena varijanta je profy i tu kontinualno ispadaju koske na kraju, s tim što je ovo sito malo problem odraditi, mada se može poručiti u "Perform"-u.
 
Da,vertikalno stoji,i ima jako mali razmak,izmedju bureta i diska na kojem je rendeda ne propadaju kostice,a na istoj visini su i vratanca kroz koja se ispustaju kostice,e sad,sta ima istod rende,da li neki propeleri,ili sta vec sto izbacuje pekmez?ili je samo zavaren neki lim ukoso,da sve ipada na taj otvor?

Može mali nagib, pa s vremena na vreme da se sipa voda da ga spere ili flah koji je zavaren ili ušrafljen na osovinu ispod renda i on izbacuje šta propadne.
Ona prva varijanta, vertikalna, je po meni bolja. Sipaš 2-3 kofe i čekaš da završi. Dok za horizontalnu mora stalno da se dosipa.
 
Ne može samo sa nagibom da ipada masa napolje, gusto je to. Na osovini koja ide od reduktora (ispod poda) pa kroz taj međuprostor i na kraju je za nju pričvršćena gornja ploča sa rendićima, zavariti 2 "L" profila u međuprostoru tako da kad voće upadne u međuprostor ti profili ga bace na izlaz.
 
Nisam znao da i rende mogu da prave.,kupovao sam od njih par puta,a zadnji put su mi jesenas pravili 2 sita za cekicar za slamu,od 3 mm 345x850 i za te dve table naplatili nesto preko 100 evra..do tad nisu bili tako skupi..ja sam rolovao sita,oni samo probijali..
 
Ovde je najbitnije da li hoćete da pravite horizontalnu ili vertikalnu pasirku. Ova sto stoji uspravno na dnu ima rendiće 2 ili 4 komada, koji ne stoje pravo već imaju ugao i koji rendišu voće gde onda u duplo dno upada voće i izlazi van u posudu a koska ostaje gore u košu. Posle 200 ili 300 kg voća ne sipate 5 minuta ništa već samo malo vode, da se isčiste koske i na posebna vratanca, kada ih otvorite ispadnu koske pa sipate opet. To je hoby varijanta, mada ja sa mojom takvom mašinom, sa trofaznim motorom mogu da izguram skoro tonu šljive na sat. A ova položena varijanta je profy i tu kontinualno ispadaju koske na kraju, s tim što je ovo sito malo problem odraditi, mada se može poručiti u "Perform"-u.

Хајде стави коју слику машине. И ја сам хтео тако нешто да правим као на првом снимку али за одкоштавање вишње.
 
Ja sam naisao na ovo na yt.mislim da je ista masina kao na prvom snimku.,
U ponedeljak sam zvao perform iz pozege,da naprave rende oko fi 450 kosta oko 5000din,mogu da naprave na rupice,ili na krst 4 noza,e sad oni to prave od prohroma,pa neznam kako ce to da drzi ostrinu,

[video=youtube_share;gCabhfpNQu4]https://youtu.be/gCabhfpNQu4[/video]
 
Nazad
Vrh