Secerna repa 2016

I ja mislim da je herbicid,prebolece,ne boj se.
 
ima mozda oko 10% takvih biljaka,na nekima su svi listovi otisli a na nekima po koji list kao na slici a svuda je koren ok!proslogodisnja hemija nije sigurno a radjen je samo jedan tretman od korova i u sredu je bacen san...
 
Slikano prekjuče ...

IMG_20160503_164617.jpg
 
Posle ovih kiša leglo bi joj jedno špartanje, čisto malo radi vazduha........ali ipak ćemo čekati posle trećeg tretmana hemijom.....
 
Repa kući koja nije presejana.

Slike sa posla danas. Prvi i treći rok setve. Uradjen drugi tretman od korova, 1,5l betanal, 1,5l goltix i 0,2l loreta po ha.

Prvi rok setve, setva 18. mart, naredne dve slike.


drugi rok setve 25. mart

treći rok setve 01. april


četvrti rok setve, uhvatila ga pokorica.

poslednji rok setve, ne sećam se napamet datuma, pre neke dve nedelje čini mi se.


Ogled za priznavanje sorata ministarstva poljoprivrede.

Suncokret mi pravi probleme.

Presejana repa se uredila. Posle katastrofalne pokorice bili smo prinudjeni da 5 ha ponovo presejemo.
 
Sutra bi trebalo da oprskam 3 put betanal am+pikogal 300gl. Klopiralid nisam do sada isao u prva dva tretmana.Neznam dali da idem odmah punu dozu od 0.3l po ha ili da idem pola doze zato sto repa nije bas velika.

- - - - - - - - - -

Imam malo ambrozije koja je osamucena od betanala i safarija ali ce preziveti pa zato stavljam pikogal
 
Uradjen 3. tretman maxx pro + trimark + lontrel ( gde je u prvo je isao trimark-safari a u drugom duo activ), a na ostalima parcelama samo trimark 40 g/ha
2r20rht.jpg

Horta
etgl8m.jpg

Na beloj zemlji koje imamo po njivama u oazama kasni za ovom. Sreca sto joj je trenutno vreme idealno pa se brze nego obicno popunjavaju redovi i tamo, sledi spartanje.
 
Nazad
Vrh