Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

To zvono mora da je bas lako...ostavio bih to ipak kao zadnju opciju.Mora da moze drugacije,tj ima neka caka,valjda ...
 
Gledao sam,i dok nisam video na netu jedan video klip gde nije jos prefarbano bilo,ovde na tim slikama ne bih to skontao.Ali sad vidim kad znam tacno sta da gledam xd,na 22 strani se vidi na zvonu da je seceno to sto sam ja na slikama merio metrom,samo je prefarbano.Kao sto sam bio napisao,znam da se sece taj okrugli deo na zvonu,budza ta,za sta god da sluzi,to su sekli i videlo se na slikama po forumu.ALi nisam znao da se sece i taj deo sto sam ja na mojim slikama uslikao ....

To ako se isece,mesta onda ima taman za remenicu za 22mm remen.Jedino ostaje pitanje,hoce li zvono preziveti sva ta secenja xd ?.
Evo vidi se na sta mislim na ovom video snimku,nadam se da vlasnik ne zamera ako podelimo ovde za forumase.Na 0:31 pauzirajte i vidi se sta je iseceno na zvonu da bi remenica mogla da se ubaci,sija se ,nije jos prefarbano.

 
  • Like
Reagovanja: obi
Rasterecena osovina bitera ,kraci razmak izmedju remenica,neki kazu cak i motor lakse nosi secku ako je direkt sa motora ...
 
Rasterecena osovina bitera ,kraci razmak izmedju remenica,neki kazu cak i motor lakse nosi secku ako je direkt sa motora ...
Kais secke zateze kontra od pogona doba...tako da nije problematicno po tom pitanju.na Laverdi je npr pogon secke sa motora,i ne svidja mi se sistem-jedan kais uvek okrece i nateze.
 
Jeste,ali mislio sam na sile uvijanja,tako su pisali na forumu,u tom smislu kao,da da osovina bude preopterecena.
 
Rasterecena osovina bitera ,kraci razmak izmedju remenica,neki kazu cak i motor lakse nosi secku ako je direkt sa motora ...
potvrđujem...kod nas na m770 je montirana sječka da pogoni direkt sa motora, i nisam primjetio nikakvo povećanje potrošnje goriva u odnosu na potrošnju kad nije imao sječku...dok kod kolega kod kojih sam gledao gdje nije pogon direkt s motora kažu da im je povećao potrošnju 20-30%
 
Ovo što ti potvrdjuješ je ustvari samo nagadjanje jer da bi bio merodavan ti bi trebalo da radiš sa obe varijante sečke u istim uslovima pa da to bude sigurno. Njihovo povećanje potrošnje može biti iz nekog drugog razloga a može i sečka, to se nemože tvrditi sa sigurnošću.
Moje mišljenje je da je bolja varijanta sa motora čisto jer ima manji broj prenosa i odmah manji broj opterećenih ležajeva i kajiševa.
 
U jakoj slami nema teoretske šanse da se troši malo goriva, pogotovo gde je prinos bombastičan.Ide potrošnja gore kao da curi rezervoar.
 
Moja pretpostavka je da Pajdaš laganije tera svoj kombajn pa je motor rasterećen i kad je dodao sečku da mu je to lako podneo motor dok verovatno drugi koje je spominjao izvlače maksimum od kombajna i kad su dodali sečku da je motor preopterećen i automatski drastično povećava potrošnju. Opet kažem moja pretpostavka a nemora da znači da je to.
 
@Arkadije
Kod mene je pogon sečke uzet direkt sa motora, jbg tek sad vidim temu....
Potrošnja ko potrošnja, retko kad ide preko 10 lit/kj sa sečkom. Kombaj radi sa sečkom isto kao i bez sečke, nisam primetio neka ozbiljnija opterećenja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
2c0d27faefb06713a17c80d412aa8f53.jpg
 
Neznam za obrtaje, ali sečka radi solidno. Usitni slamu lepo, nama da samo razbaca slamu ili da pravi redove iza kombajna, kako sam viđao kod nekih kombajna.
Za ostalo evo ti slike:
005bef5a457093f0714ef6fdfe1a5fe5.jpg
manji prsten je 19cm prečnika, drugi za 6cm veći
d884c5c341f6ddc13238f828b1f11d05.jpg

Klackalica gde se sečka uključuje.
f32040fad80a00d56cda887b5c8546f5.jpg


I na samoj sečki remenica od 17 cm prečnika...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam ga tako kupio. Na sečki ima pločica "zmaj", godina priozvodnje 1985g....
E sad ko je ugrađivao 'bem li ga....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh