Savez agronoma Srbije - "Poljoprivredni kurs"

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.731
Lepo, želim ti uspeh...Ali što bre brate u Beogradu?
Razumem da će možda doći dosta ljudi...Ali koliko će ti ljudi biti "dobra podloga" za tvoje predavanje...
Zar u nekoj drugoj sredini ( više seljačkoj-lokalnoj-provinciskoj ) ne bi bilo više "primitka" i rezultata, na način da se još neko opredeli za biodinamiku ? Ovo pitanje koliko tebi toliko sam postavio i sebi...
Tjt., da li je predavanje radi "predavanja" ili privlačenje sledbenika ?
Zato i pitam: čemu Beograd ?
Ili je jednostavno , došao na red....

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Tamo su me pozvali, ako me pozoves u Jagodinu eto mene...

Sto se sledbenika tice mislim da nije lepo da tako kazes, gde to ja skupljam sledbenike?

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.731
Ma mogu ja druže da te pozovem kod mene ...i na ručak i da prespavaš...ali ne mogu ti ja obezbediti salu i publiku...tjt. organizaciju...
A ta reč "sledbenik", stvarno može da zvuči svakako...ja sam je izrekao u smislu širenja populacije "sporta" kojim se ti baviš ( eto opet jedne reči, kojoj možda nije tu mesto, ali meni je nekako lepo legla, tako da sam je ostavio u tekstu).

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.731
Ma u Beogradu je sve lako organizovati...ali pričati beograđanima o biodinamici je samo radi njihove zabave ili jel te informisanosti...ali tu biodinamike nema....a kamoli da se neko prihvati i radi ili živi po tim principima...

Deda Lala

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
1.169
У Јагодини има канцеларија регионалне привредне коморе.Пробајте да Вас неколицина код њих мало погурате тему.Мислим да би помогло јер је и њима у интересу да се види да џабе лебац не једу.

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.731
E moj prijatelju...Mi ovde imamo jednog koji se u sve meša, sve hoće da zna, i svi ,ako malo na položaju, idu kod njega po svoje mišljenje.... a blamira ceo grad i okolinu...te zbog toga ne bih ja sa time imao veze...čekaćemo prirodni sled događaja...

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Prvo predavanje iz "Poljoprivrednog kursa" ukazuje na 4 međaša koji određuju život:

1. sveprisutnost sila;

2. njihova ritmičnost;

3. njihova periodičnost;

4. njihova polarnost;

Njihova sveprisutnost, sadejstvo, prožimanje, mešanje dovodi do života kako ga mi poznajemo. Štajner je na to ukazao sa primerom magnetne igle "samo neuki bi tvrdili da je u magnetnoj igli razlog da pokazuje pravac Sever-Jug". Zašto je Štajner izabrao baš taj primer a ne neki drugi? U kom pravcu je hteo da nas "gurne" u svojim razmišljanjima? Sigurno da magnetna igla ima unutrašnja svojstva da pokazuje pravac Sever-Jug, ali to ne bi bilo moguće da ne postoje odgovarajuće spoljašnje okolnosti, tj. sredina (ekser bi stajao na mestu gde ga stavimo) pa magnetna igla samo u određenim spoljašnjim okolnostima pod uticajem magnetnih polova pokazuje pravac Sever - Jug. Tako da imamo tri nužna uslova koja se prepoznaju kod svakog živog bića:

1. Spoljašnja sila;
2. Unutrašnje svojstvo;
3. Odgovarajuće okruženje;

Štajner nam je ostavio još jedan lepi uvid za razmišljanje - ako magnetna igla, tj. gvožđe ima unutrašnju sklonost pa i napetost da pokazuje pravac Sever - Jug. Šta je sa gvožđem u našem hemoglobinu? Da li to znači da možda bolje spavamo u krevetu koji ima pravac Sever-Jug?

Ritam koji nam je najočigledniji jesu ritmovi Meseca - mesečni - od mladog do punog meseca, mesečevo kretanje kroz sazvežđa, bliskost i udaljenost od Zemlje, Mesečevo presecanje Sunčeve ekliptike, uzlazno i silazno kretanje preko neba.

Postoje i drugi ritmovi neprimetniji od ritmova Meseca, npr. Saturna, Jupitera, itd.

Po prvi put se susrećemo sa silicijumom i njegovom polarnošću krečnjakom.

- - - - - - - - - -

Naravno nije Eli vec Lili Kolisko i nekako je Merkur u svoj svojoj brzini nestao iz mog predstavljanja podsuncanih planeta!

Poslednja izmena:

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Dragi prijatelji 7. predavanje iz Poljoprivrednog kursa odrzace se u cetvrtak 3. decembra u 17 casova u prostorijama Saveza agronoma Srbije, Kneza Milosa 7.

Pozdrav i dobrodosli!

Zoran

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.611
Da li su ova tri poglavlja na video snimcima u stvari ova 6 predavanja? Ako nisu bilo bi dobro za nas koji nećemo prisustvovati da postavite još video materijala. Lično meni se dopadaju predavanja koja sam video na ovim filmićima...

Vrh