Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

Kao sto kaze kolega,skinem lim ispred i dignem haubu :)
@spajki
Nema obrtomer,brzina,predjeni put i uradjena povrsina
Sto su ti obrtaji bitni za prskanje?
Ima jos jedna firma sto pravi samo je cena mislim 200 evra,ta ima vise opcija,ako te zanima potrazicu kuci prospekat

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Primetio sam da kazaljka termometra u MTZ 82.1 nikad ne ulazi u zeleno polje, tačnije jedva da pređe polovinu žutog polja. Zato sam hteo da proverim termometar u traktoru, a istovremeno i da proverim mehanički sat temperature koji ću naknadno ugraditi u traktor.

Provera je pokazala da termometar u traktoru pokazuje za 20 stepeni manju temperaturu od stvarne, a provera je izvršena sa novim senzorim temperature koji sam kupio za rezervu. Pošto se isto ponaša i senzor koji je zavrnut u glavu, mislim da je problem u termometru a ne senzoru. Novi mehanički sat pokazuje za 2-3 stepena manju temperaturu iznad 60 stepeni celzijusa, dok ispod te temperature pokazuje za 5 stepeni manju temperaturu, što smatram da je prihvatljivo. Merenje je vršeno u dužem vremenskom periodu (rešo je sa regulacijom, tako da je zagrevanje do ključanja trajalo oko pola sata, a potom i samo ključanje još pola sata) tako je smanjena greška zbog temperaturne inercije. Električni kontakt sa novim senzorom je ispod 0.5 oma a NTC senzor je oko 1k, tako da i to ne utiče na grešku...

[video=youtube_share;ysByQIZe17k]https://youtu.be/ysByQIZe17k[/video]

- - - - - - - - - -



Grejanje vode:







Hlađenje vode:





 
Ne razumem pitanje, da li pitaš da li sam korigovao pokazivanje električnog termometra u rusu? Nisam ga nikako korigovao, pretpostavljam da možda postoji mogućnost ali nisam skidao instrument tablu da vidim šta ima u tom satu gde su svi instrumenti. Takođe bih voleo da vidim da li postoji kakav stabilizator u tom satu, jer sam čuo da instrument (konkretno termometar) ne pokazuje isto sa upaljenim i ugašenim traktorom, a ja nisam primetio tu razliku kad sam juče proveravao termometar. Moram pogledati na netu, video sam da kod rusa imam mnogo youtube klipova sa tim satovima iz belorusa...
 
Ja sam otvorio taj sat (skinuo staklo) i rukom podesio kazaljku i sad pokazuju isto kao naknadno ugradjeni mehanicki-digitalni, temperatura, voltaza... Jer kako sam primetio vremenom kazaljka pada unazad, kao da nije dobro pricvrscena za osovinicu.
 
Ne razumem pitanje, da li pitaš da li sam korigovao pokazivanje električnog termometra u rusu? Nisam ga nikako korigovao, pretpostavljam da možda postoji mogućnost ali nisam skidao instrument tablu da vidim šta ima u tom satu gde su svi instrumenti. Takođe bih voleo da vidim da li postoji kakav stabilizator u tom satu, jer sam čuo da instrument (konkretno termometar) ne pokazuje isto sa upaljenim i ugašenim traktorom, a ja nisam primetio tu razliku kad sam juče proveravao termometar. Moram pogledati na netu, video sam da kod rusa imam mnogo youtube klipova sa tim satovima iz belorusa...
Da, pomislio sam da si na neki način korigovao električni termometar iz kombinovanog sata
 
Ima li negde da se kupe delovi za instrument tablu novijeg tipa za IMT? Konkretno brojcanik.
Danas sam je skinuo i vidim da su zubi osteceni i zato brojcanik ne radi...
 
Kad sam odvrtao onu maticu koja drzi sajlu, tad je pukao onaj deo od špialtera, koji je iza brojčanika. Zato bi mi mozda vise odgovarao originalni deo.
 
Gde u NS mogu da kupim satove (manometar) pritiska u ulja i temperature, da su dobrog kvaliteta, ugradio bi u Rusa! Gledao sam malo te Ruske satove, to ne bi ugradjivao! Hvala


.
 
Na 539 danas poceo obrtomer da divlja. Od jednom pocne pokazivati maksimum obrtaja, i pocne da se cuje neko "pistanje" ne mogu da definbisem odakle. Pitanje za strucne, sta otkazuje? Pinjon ako ima, sajla ili obrtomer. Ako je ovo zadnje, koji uzeti?
Niko nista slicno?
 
Poslednja izmena:
Otkazuje sat-obrtomer, a da bi se ovo sprečilo i sa sledećim, potrebno je malo skratiti sajlu, da negura (pritiska) obrtomer. Tako će vam obrtomer mnogo duže trajati.
 
Zamenjen, stari je prebrojo 2500 r/h ako bude na pola toga sa istom sajlom bice ...
 
Taj savet za sajlu sam dobio od servisera u teleoptiku pre 15g, i čovek je bio potpuno u pravu. I najmanji aksijalni pritisak sajle na obrtomer, drastično skraćuje vek istog, tako je bilo slučajeva da orginal teleoptikov obrtomer crkne posle samo 250 rč, krivac sajla od privatnika. Moj sat ima 5800 rč, ali sam ga dva puta već sam popravljao, takođe zbog malko duže sajle.
 
Nazad
Vrh