Rotori na setvospremacu?

Da pazareni su.
Nisam ih merio ali mi se čini da su duži od 1,2 m i malo mi se ne sviđaju jer je prečnik rotora veliki.
Ukupno 213 kg:sta:
morao sam i ja posle da se merim jer sam bio ubeđen da vaga ne valja,tačna je!
U krajnjem slučaju iskoristiće se za nešto drugo ako moraju puno da se prepravljaju ili ako uleti nešto bolje.
 
:spavam:Varioc me zeza biće valjda sutra eventualno prekosutra gotovi.

---------- Poruka napisana 12-04-12 u 22:28 ---------- Prethodna poruka je 09-04-12 at 00:53 ----------

ZAvršeno juče i bilina probi vratili se i danas finiširali odrađeno 10 -tak jutara ,ja zadovoljan,slike ovih dana.
 
Još samo da se ofarba ali posle setve će i to.

---------- Poruka napisana 14-04-12 u 15:43 ---------- Prethodna poruka je 13-04-12 at 08:08 ----------

Napokon gotovo, stavio sam još slika u temi setvospremači
 
verovatno nema amortizera, podešavanje dubine setvospremača je na topling-zima, ukoliko nema točkova kojima reguliše dubinu ili se varam
 
.Ima točkove skinuti su jutros radi rastavljanja i detaljnog čišćena ležajeva što je i urađeno samo nisu montirani zbog kiše.
A mislim da ću utorak ako ne bude za njivu zbog kiše pretumbati štelovanje rotora,staviću šipku sa oprugom nešto kao na IMT sejačici taj sistem.
 
samsung-003.jpg
G]g[/IMG]
samsung-004.jpg
samsung-005.jpg

Ovako sam ja ugradio drugi par rotora...
 
Nije loša ideja,ali ovi zadnji su namerno manjeg precnika nego žičani,mislim da to nebi bilo ok....
 
Slucajno naidjoh na ovu temu,i to preko Googla,pa da je malo aktiviramo :osmeh:
Razmisljam da pravim setvospremac.Bio bi zahvata 3,2 m i bio bi iz jednog dela (bez krila koja se podizu). Napravio bih 4 rotora,naravno,u dva reda po dva.Sto se tice izrade rama,kacanja za traktor i ostalo,to sve znam kako bih uradio,samo ne znam kako bi bilo najjednostavnije odraditi kacanje rotora za ram setvospremaca... Ram bi bio od cevi (kutija) 60 x 60.
Imate li neki predlog?
 
Nazad
Vrh