Rostselmash

Al kvalitet nije na nivou bio sam zagrejan za takav kombajn ali mi majstor rekao da kvalitet mu nije bas na nivou i odmah sam odustao a najgore što je blio kod tih kombajna je to što nema kukuruznu korpu pa ne može da radi zelen suncokret!!
 
Prosto mi deluje nemoguc podatak da nema kukuruznu korpu? :sta: Ja kao da se secam kroz maglu da na forum je kacio neko vrsidbu kukuruza sa tim kombajnom.
 
Bojceticu ti možeš i sa žitnom terati i zmaja u kukuruz ali će da ima ogroman lom isto tako i ovaj teraju ga sa žitnom i ima lom to im je bolest.Kod suncokreta treba da se čeka da skroz sazri inače će blokirati bubanj.Moj majstor koji održava taj kombajn kaže mi da ako bi oni imali kukuruznu korpu i da je pravljen od kvalitetnijeg materijala bio bi ekstra kombajn ali ti kombajni su ništa više nego ruska mala privreda.
 
Na njemu je univerzalna korpa a zitna treba da stigne. Hocu da imam posebno zitnu cisto zbog manjeg reastura a kukuruzna ima isto da se uzme posebno. Doduse par njih sto znam rade sve kulture sa tom univerzalnom korpom i zadovoljni su. Sto se tice "male privrede", oni su ogromna-gigantska fabrika koja u svom vlasnistvu ima jos nekoliko fabrika. Pokrivaju 70% Ruskog trzista sto se tice kombajna a prodaju ih po zapadu, doduse pod imenom Versatile posto su i tu fabriku kupili. Kvalitet materijala ja na odlicnom nivou i tu ne znam na sta se misli . Daleko je kvalitetnije uradjen od Belorus traktora a svi znamo da i oni idu bez problema kod nas.
 
Ne verujem da je nekvalitetan,jer tamo kombajn skine minimum 1000ha godisnje,ako nece toliko skinuti i ne kupuju nov kombajn. Jeste da im nije neki prinos na tih 1000ha ali opet,da se voza na prazno pa i to treba moci.
 
Evo par slika mada su kao digitronom slikane :osmeh:

Photo_0620.jpg


Photo_0627.jpg




Photo_0622.jpg


Kabina:

Photo_0628.jpg


Photo_0629.jpg


Photo_0631.jpg


"Board comp" :osmeh:

Photo_0630.jpg


Delovi sto jos cekaju na rad:

Photo_0634.jpg


I par stvari sto su ofarbane:

Photo_0636.jpg


Photo_0633.jpg


Photo_0637.jpg


Toliko za sada a kad bude boljih slika postavicu ih...
 
Ovo sto radis je ogroman posao. Nadam se da ces uspeti zaraditi na tom kombajnu prilikom prodaje bar 20-30%.
 
Pa vi garazbucast skroz na skroz:haha:
Jel ga sredjujes za sebe ili za prodaju? Malo mi ne logicno da ga ovako sredjujes, a posle prodas kao sto kaze kolega Bojcetic
 
Ma kakva prodaja :) Sredjujemo za sebe. Ovaj ostaje kod nas dok bude duse u njemu. Tako smo i class-a merkator60 sredili pre 14godina i dan danas je kod nas. Upravo radi kukuruze.

- - - - - - - - - -

Odličan,jel se može pogledati u Subotici?

Naravno. Kad god budete na ovoj strani samo se javite.

- - - - - - - - - -

Evo i kako motor trenutno izgleda (u rinfuzi) :osmeh:

Photo_0617.jpg



Photo_0618.jpg


Photo_0619.jpg


Sve u svemu, ima jos puuuuuuno posla. Al onda :ppozdrav:
 
Iz Dečanske sam ,otišao sam u srednju 94 godine i više se nisam vraćao u SU,moji nemaju zemlju ovde sam pokupio zanat.
 
Naravno :) Svi su dobro dosli.

- - - - - - - - - -

E proizveli su do sad vise od 2,6 miliona kombajna tako da su definitivno daleko od male privrede :)
 
Nazad
Vrh