Ritanje krava pri muzi !

vezo sam je do zida da nemože da se pomera levo desno

---------- Poruka napisana 05-01-12 u 17:53 ---------- Prethodna poruka je 04-01-12 at 20:30 ----------

danas u podne kad sam muzo vežem joj prednju nogu i nije mogls da mrdne izgled da je to dobro rešenje
 
Благо теби,моја првотелка већ цео месец не дозвољава да је такнеш,један је држи/ други музе ,ручно наравно,баца се,рита ...а била мирна док се није отелила ко бубица)))))не помаже ништа....
 
Благо теби,моја првотелка већ цео месец не дозвољава да је такнеш,један је држи/ други музе ,ручно наравно,баца се,рита ...а била мирна док се није отелила ко бубица)))))не помаже ништа....
probaj da joj vežeš prednju nogu moja se tako smirila i da je vežeš do zida i probaj sa muzilicm
 
Dlaku menja al ćud nikako. Ako ima gen da rita može i na leđa da je okreneš nepomaže. Ebem ti ja takvo govedo kad moraš da se uvek paziš da ti ne polomi neko rebro. Bolje ono u kobasice nego čovek u bolnicu. Ćud je ćud. Ja sam imao jednu, šutirala je i sa prednjm nogom. Morao sam da tumaram oko nje dva saata dok je pomuzem, ljudi za dva saata stignu na mesec pa sad vidi.
 
Jesu opasne,al ih volim kad su takve....jos mi se ni jedna nije otela da je nisam pomuzao ili ona poda mnom ili ja pod njom,a lezao sam i u bolnici jer mi je krava slomila kljucnu kost bas pri muzi...
 
Mi smo uvezli 3 junice kada su se otelile 2 bez problema se muzle ko odrasle 1 se malo nogatala 2 do3 dana ništa strašno,ali njene ćerka za čudo božije kad je vrijeme muže ona igra nismo mogli ni pokušati da muzemo odmasmo je vezali, lanac oko rogova zategnemo i zadnju nogu za konopac pa za štalu itako jedno 15 dana, naiđe veterinar kraj nas i vidi kako muzemo ,izvadi onu kuku metalnu mi odvežemo junicu on stavi kuku ja pod kravu ona skoči da ćale nije bio blizu upade na mene,sedmi dan se smirila ko jagnje, mislim da su kuke zakon za junice.
 
Ima, a ima i jedna narodna izreka: Kako sam počeo da se družim sa ljudima, više sam zavoleo životinje.
 
најбоље решење: пустити теле да све посиса,а њој смањити храну,и тако сам решио проблем са мужом краве))))
 
I sta mislis da ces time postici????kad prodas tele ko ce onda sisati kravu,onda ces opet morati da muzes.Tele kvari vime kravi i vece su sanse za upalu kad tele sisa.
 
Ogrebotine na sisama!!

Imam problem isto sa ritanjem krava ali ne zato sto su lude vec zato sto imaju ogrebotine po sisama i kad dodje vreme muze one biju samo tako. Ogrebane su zato sto su na ispasi i ne cuvaju se pa se zavlace po trnju i tu se povredjuju. Zanima me postoji li neki preparat sa kojim bih mogao da ih mazem da zacele ogrebotine? Hvala unapred
 
Cutisan mast , flogocid ja sam sa time mazao ogrebotine. cinkvitaminska je isto dobra .. neki uzimaju bovarcin , ali ne znam tacno za sta je on namenjen.. nek se jave veterinarii..
 
Nazad
Vrh