Ribizla

Kritično je iz razloga koji si i sam naveo, leti se javljaju ožegotine u zasadima na nižoj nad. visini a takođe se ne može ostvariti prinos po žbunu kakav je kod zasada na višim nad. visinama. Ali i te ožegotine se donekle mogu smanjiti zasenom.

Pozdrav!

Ozegotine ne smatram kao neki problem.
Po slobodnoj kolko manji prinos se moze ocekivat?

Na ranijim sortama ponekad imam grozdove koji nemaju sve bobice. Jel se to i vama javlja?
 
Pa sigurno jedno 30% manje. Dešava se na ranijim sortama nema svih bobica, jednostavno se nisu svi cvetovi oprašili, a dešava se i da otpadaju zrna, ne znam iz kog razloga, ja na to gledam kao samoproređivanje. Naravno nije to u ogromnoj kolicini ali uvek se nađe neznatan broj opalih zelenih bobica.
 
Jel netko probao kupit koloniju bumbara ili divljih pcela?
On lete i po hladnijem vremenu kad jos nema obicnih pcela.
 
Sto ce reci postavljajte po njivi na stabla po kraju njive vezane snopice prazne trske i nahvatajte sami pcele.
 
Sto ce reci postavljajte po njivi na stabla po kraju njive vezane snopice prazne trske i nahvatajte sami pcele.

Da, ali za cca 4000 pcela je pripremio 4 dupla bunta trstike. Tako da i nije neko veliko skupljanje.

- - - - - - - - - -

Da li tko od vas koristi kavu kao gnojivo?
Kava bi trebala malo spustati ph i popravit strukturau tla. Sto se tice NPK sastava mislim da nije vise od 1-1-1.

Nesto sam citao da nije dobro direktno stavljat kavu nakon kuhanja, vec da odstoji cca 6 mjeseci ili vise.
 
Ja sam prekjuče probao moje crne...Naravno još uvek nisu sazrele, a ima i dosta zelenih na grozdiću...ali nisam odoleo...doduše ukus kao kad vadim naftu iz traktora ...
 
Marinke jesi li se čuo sa njima, i kakva su im pravila, pitam zbog druge pošto znaš da je moja izmrzla.

Pozdrav!
 
Jesam, po njima otprilike se bere u gajbicama kao za malinu, može sopstvene a mogu se i zadužiti kod njih. Čak postoji mogućnost ako je u pitanju veća količina da dostave gajbice. Cena 105 dinara a isplata najkasnije do 15 septembra, mada kažu da to ide i ranije. Od dokumentacije je potrebno fotokopija potvrde o aktivnom gazdinstvu za 2017. godinu, fotokopija lične karte i tekućeg računa. Radno vreme od 08:00 do 22:00.

Pozdrav!
 
Kako se borite sa sušom? Kod mene i pored navodnjavanja ima suvih listova na svakoj sadnici. Opasna suša ove godine.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Da li neko zna nesto o prihranjivanju ribizle kroz sistem kap po kap? Koja djubriva, u kojim kolicinama i kada prihranjivati?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh