Rezultati ogleda-sorte i hibridi; obrada; min. i stala hraniva; pesticidi 2011

garisa

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2010
Poruka
183
Lokacija
Debeljača-Pančevo
http://www.institut-tamis.co.rs/upload/MAKROOGLED_PŠENICE_2011_Institut_Tamiš.pdf

Ovaj link vodi do rezultata makroogleda PDS Institut Tamiš, PA, kao dela PSS APV. Napomena: osnovna obrada - konzervacijska (tanjiranje teškom tanjiračom 1X), setva sejalicom HORSCH 6 CO, fungicid samo protiv fusarium-a u klasanju (bez tretmana septorie, rđe ili pepelnice).
Gariša - Bogdan Garalejić, PSS APV OJ Institut TAMIŠ, PA.
 
Kad smo bili u gostima kod vas,imao sam utisak da ce eurofit "oduvati" konkurenciju,vidim iz prilozenog da nije bas tako.
 
Tarana,
da li ima negde rezultati ogleda sa Kinđe ? Čuo sam da ima prinosa i preko 10 t/ha.
 
Pozdrav Forumaši! Ide setva pšenice, naravno ko je ima u plodoredu, i smatram da je korisno da pogledate analizu svih ogleda PSS APV iz 12 poljoprivrednih stanica. Napominjem da su u obzir uzete kao prvo rezultati ozimih strnina, analiza prinosa po sortama (samo one koje su imale od 7-12 likaliteta), uticaj obrade i prinosa (najprinosnije u sistemu obrade i prosecan prinos za sve lokalitete po sistemu obrae), obrada-predusev i prinos i tip zemljišta-obrada-predusev-prinos-đubrenje. U svim tablama se nalaze i skraćenice, kao registracija, svih službi pr. PA-Pančevo, SE-senta itd. Možda ćete morati da se malo više potrudite oko pregleda ali jednostavno se ulazi u štos. Pa krenite da pregledate i ako ima pitanja tu sam, čitaću redovno poruke. Link je http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/sadrzajv/rezultati-makroogleda-ozimih-strnih-%C5%BEita-na-oglednim-poljima-poljoprivrednih-sru%C4%8Dnih-slu%C5%BEbi
Pozdrav, Gariša. :osmeh:
 
Dobro jutro svima!
NOVO!NOVO! Možda su neki već pogledali http://issuu.com/instituttam/docs/rezultati_ogleda_2012 . Ako niste do sada pregledali, pogledajte rezultate ogleda sa Oglednog polja PSS Institut TAMIŠ Pančevo. Oni koji budu bili na predavanjima u selima opština Pančevo, Alibunar, Kovačica i Opovo, koje organizuje Institut TAMIŠ, imaće priliku da dobiju knjigu. Za ostale važi: Slobodno neograničeno "skidanje" sa interneta!
Uzdravlje,
Bogdan Garalejić - Gariša.
 
Dobar dan svima. Oni koji slave Božoć- Hristos se rodi! Srećna Vam, svima, Nova 2015-a. A, povodom aktivnosti na portalu evo jednog.linka http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/5583 .
Mislim da će biti interesantan za pregled da se vidi šta ima u svetu (malo je jednostavno napisano za sve) i kod nas, već poznato nekima dok drugima manje. Rad je PSS INstituta TAMIŠ u kojem sam i dalje.
Nadam se da ćemo se družiti, s toga veliki pozdrav.
Gariša.
P.S. Knjiga sa rezultatima ogleda za 10-15 dana.
 
Hvala za upload, ali imam jednu primedbu- Npr pošto bih hteo da štampam (jer mi je jako nepregledno sa računara da pročitam ceo dokument, a ima i grafikona koji su horizontalno ubačeni), dok opcije za štampanje nema, takođe ni Download, pa ako vam se ova moja molba ne kosi sa vašim pravilima, zamolio bih vas da dozvolite i download opciju dokumenata.

Ne znam da li i dalje odžavate predavanja u vašem reonu, jer do prošle godine nisam imao problema pošto ste nas posećivali i dobijali smo rezultate ogleda u štampanoj verziji pored predavanja. Ali, i mi postadosmo mnogo pametni u poslednje vreme i verovatno bi nam škodilo viška znanja ili bar podsećanja radi... Odziv je bio slab, pa me i ne čudi što smo ostali uskraćeni posete. Od svih ogleda (iako sam i sam imao jedan skroman), jedini po kojem se orijentišem je ovaj vaš. Tako da, ako možete da uvažite ovu moju molbu- hvala vam i značilo bi i meni i ostalim članovima ja mislim, ako ne može- ne može i opet hvala :cao:
Pozdrav
 
Sale 307, Nikolinci će biti organizovani najverovatnije posle 8 marta. Možda bude opcija da se svi sretnemo u Alibunaru u sali Komiteta jer Nikolinci, B.Karlovac i Seleuš obično imaju malo zainteresovanih. Organizovali smo Alibunar ali preko LugaAgrara, tako da nisi mogao da dođeš. Pošalji na mail b.garalejic@gmail.com svoj mail i upiši telefon. Posetom predavanju, uz Tvoju saglasnost, kada upišeš broj telefona postaješ korisnik SMS Znanja, servisa koji šalje osnovna obaveštenja iz zaštite bilja i sve vezano za agrotehničke operacije i stanja useva tj. napomena da se vidi to i to itd.
Drugačija opcija kod postavljanja na portal, dokumenta, za sada ne postoji i da je ima informativno je portal prebukiran najaama prredavanja za celu Vojvodinu.
Čujemo se i hvala na interesovanju.
Gariša.

- - - - - - - - - -

Još jedna zanimljiva stvar tj. prezentacija vezana za P (fosfor). Ne razlikuje se mnogo ni za ostale biljne vrste ali ima lepo predstavljen mehanizam aktivnosti fosfora. Link je http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/6135
Pozdrav svima, Gariša.
 
Dobro veče Forumaši.
Bar par puta godišnje se čujemo, nadam se sa razlogom. Evo razloga:
http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/7374
Ovo su razultati ozimih strnina sa Oglednog polja PSS Institut Tamiš doo Pančevo. Ogledno polje, za primer, i dalje ostaje otvoreno uz poziv da kada želite možemo se videti na Oglednom polju.
Najavljujem za ponedeljak, 28.09., analizu tehnologija proizvodnje na oglednim poljima 9 službi APV. Mislim da će biti zanimljivo.
Za razmišljanje o pšenici 2014/15: Pšenica je počela da se suši tokom maja meseca. Razlog je plitka setva i koren u površinskom sloju koji se suši. Novembarske setve u jesen 2014 su bile od 0-2 cm dubine (nedovoljno). Kiša pada od 26-30 maja u količini 70-100 l/m2 (u reonu gde mi radimo). Primenjeni azot u nalivanju zrna + azot koji otpušta zemlja imali su uz blage temperature u periodu dužem od 45 pozitivan uticaj na nalivanje zrna. Dobili smo visok prinos (stvorio ga azot iz prve prihrane tokom marta) i velik hektolitar (period nalivanja i azot tada usvojen). Nije bilo bolesti! Šaljite komentare i vaša zapažanja. Iz njih se za sve nas rađa novi ugao, kao i kombinacije, posmatranja sveta oko nas.
Sretan odabir sorata i tehnoloških operacija.
Bogdan Garalejić-Gariša.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh