Rezervni delovi za kombajne

jel moze neko da napise broj od neke radnje koja ima kvalitetne lezajeve za kombajne,trazio sam na forumu ali bezuspesno pa molim za pomoc:ppozdrav:
 
Potrebna pomoc,u pitanju je fahr m 1002,potreban mi je varijator,onaj donji sto se nalazi kod mjenjaca,tj gdje se nalazi lamela,pukla mi je jedna polovina. zna li neko gdje se moze naruciti,ili gdje ima da se kupi. hvala
 
dali neko zna gde ima da se kupi kukuruzna korpa i blinde za claas 88sl 1990godiste?

 
Poslednja izmena od urednika:
Imas u Klenku,kod Ace polovne.....A ako ces novu pravi neka firma u Beceju,to cu ti javiti sutra koja je...

- - - - - - - - - -

Firma u Beceju je GAMAGRO,drugari su pravili tamo,mislim da je cena oko 350e.
 
Imas u Klenku,kod Ace polovne.....A ako ces novu pravi neka firma u Beceju,to cu ti javiti sutra koja je...

- - - - - - - - - -

Firma u Beceju je GAMAGRO,drugari su pravili tamo,mislim da je cena oko 350e.

za kupovinu u gamagro treba imati i zivce i dobar stomak,meni je preselo,prvo sto prva korpa nije bila uredu,bila kriva(lose uradjena) jer su varovi povukli svoje i nisam je mogao ubaciti jer su dijagonalne mere bile poprilicno katastrofalne,pa posle telefoniranja i izvinjenja odem po drugu,kad sam otisao a oni napravili za jedno 5cm kracu,pitam sta je sad to.......pa znas kad je montiras da lakse udje(posto je i ta kriva pa kad skratis za 5cm ipak ce uci),tako da mi pukao film,sledece sto me je izerviralo je na kraju korpe(na zadnjoj sini) gde su navoji sa kojima se steze cesalj je izbusio rupe po svom rasporedu,i umesto da je izbusio rupe od 12mm i zavario s donje strane matice on je progurao sarafe 10mm u kvalitetu 5.6 i zavario ih,mislio sam ajd povadicu te sarafe i samo zavarim matice,kad ono prc,pre toga sam kupio original blinde i gornji lim koji ide umesto ceslja(polovno kod ace original i blinde sam platio jeftinije nego njegove nove) i kad sam hteo da proverim dal mogu lim da stegnem nisam mogao jer rupe na korpi nisu odgovarale pa sam morao da busim druge a neke da proslicujem na tom limu,i tu sam imao problem sa dva sarafa koja su trebala da dodju tacno na mesto gde se nalazi flah koji ojacava korpu i same sine izmedju svakih 8-10 zica,tako da sam se dobro napatio i vremena potrosio umesto da je lepo uzeo negde original korpu i lepo sve prekopirao on radi po svome,posle sam mu dao neken savete i uzeo je od mene raspored tih rupa tako da sad neznam mozda je malo promenio nacin rada,neponovilo se.......

2rmtopk.jpg
 
u pravu si i ja sam uzeo za detz fahr od njih korpu isto rupe nisu stimale za cesalj i skupljac kamena odnesem im nazad i korpu i cesal i skupljac kamena da imaju mustru i da probuse po tim rupama ono kada sam doneo kuci ajde da namontiram skupljac kamena a on u jednu stranu viri ajd dobro doradio sam to imao sam zamerke na blinde nisam bio zadovoljan kako su bile savijene kazem tom tamo glavnom sta mi se ne svidja kaze prodali su trista korpi i blinda do sada nije bilo problema dobro ajde da se nepravim pametan namontiram blinde uradim 15 jutara ono zabije se klip izmedju blinde blinde i sine i iskrivi blindu odnesem mu dao mi drugu uz obazlozenje nije sigurno bila dobro namontirana e onda kada sam dosao kuci poskidam sve blinde i odem da ih savijem hvala bogu nemam vise problema a racunao sam kupis novo pa nemislis
 
Poslednja izmena od urednika:
uopste mu nemozes dokazati neke stvari jer se pravi pametan i kad mu kazes on opet "ja sam toga napravio na hiljade komada i niko mi se nije vratio"bla bla bla........meni licno je bio pun kofer al evo......preko prece okolo blize uvek je bilo...
 
ja sam zvao nekog coveka iz smedereva ima korpe i blinde iz madjarske ako se dobro secam rekao mi je 700e za sve za claasa 88 ali nije mi jos hitno nacice se nesto
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svim clanovima.Potreban mi je cilindar hedera za zmaj 142,stari cilindar je ostecen i nemoze se remontovati.Znam da ima na vasaru u Rumi,ali do Rume imam 250km pa bih molio ako neko zna ko prodaje delove za kombajne neka postavi na forum.
 
Tražio sam nešto po netu,naidjoh na njih pa se setih da je Saša tražio cilindar,al izgleda bolje da ih nisam našao....
 
E ljudi da sam znao da nekom treba imao sam korpu za kukuruz,blinde,cesalj sve za Claas Mercator.. Korpu sam dao jednom coveku.. Ostale mi blinde i cesalj.. I ono sto zatvara sakupljac kamena.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh