Rezervni delovi za kombajne

Jel zna neko ko proizvodi limariju za zmajeve cetvoredne adaptere? Treba mi onaj lim,nz kako bih ga nazvao,sto pokrije grlo kombajna,tj dodje iznad spirale gde su lancanici u grlu.
 
ova tema mi je bila najprikladnija.......
dal neko zna gde ima da se kupe mali imbus sarafi sa sitnim navojem 6mm (3 imbus)koji se koriste na sigurnosnom prstenu od lezaja UY205,treba mi 10-tak komada i nemogu nigde da nadjem,ako neko zna gde ima zahvaljujem,ako neko ima viska od starih sacuvanih prstenova a da mu netreba nek mi se javi,i takvima hvala unapred:cvetic:
 
radi se o lezajevima na rotoru setvospremaca consum,po dva mala imbusa stezu lezaj za osovinu rotora,nisu ih postezali i 12 komada pobeglo a nemogu naci nigde,imao sam kuci 4 komada lezaja UY205 i sa njih mi odgovara,nasao sam u almeksu od klasa posto je na klasu svaki deo za sebe ima katolski broj i po tom broju nadjem i kupim i kad mi je stiglo nije isti korak navoja na orig. klasovoj kosulici,poludeo sam.......

- - - - - - - - - -

Probaj kod "Kuglager" 021/6393-130

hvala na trudu
 
Sa 206-ice ne odgovaraju imbusi? Imaš češalj da izmeriš korak navoja? Izmeri javi pa da vidim šta imam.
 
nemam cesalj,nekad je bilo 206 lezaja koji nisu imali posebnu eks. kosuljicu vec su na lezaju od unutasnje kosuljice bili imbusi mozda ti stimaju ,uglavnom 6mm i nije standardni navoj vec sitniji........e sad koliko dal 1 ili 1.25 neverujem da ima obe vrste
 
Nije mi bilo teško da odem u radionicu i uporedim 205 i 206 lezajeve i nisu isti imbusi...

dscn0951.jpg
[/IMG]
Oba imaju isti korak navoja od 1mm ali su debljine 8 i 6 mm
 
Ima i sad takvih ležajeva i mislim da nosi oznaku UC 206.... Trebalo bi da imam par takvih starih ležajeva. A mislim da imam i par 205-ica, menjao sam jesenas na nekoj plavoj pili zvanoj Lemken. Ako je jedinica korak to bi trebalo da je standardan navoj za 6-icu. Aj sad lepo sutra pronadji jedan šaraf 6mm pa tako izmeri. Valjda imaš jednu 6-icu šaraf? :cool:
 
Imenjače imam ali mi se čini da je "redovan navoj" na 6mm šarafu 1,25 ali premeriću
 
Siniša u pravu si što se tiče koraka navoja 1 mm je i na običnom šarafu. Onda nije ni čudno što Danger ne može da nađe sa "sitnim navojem" verovatno su deficitarna roba :sta:
 
Danger imam dva imbusa ako ti to pomaže. 6x0.75korak navoja tj sitan kakav ti tražiš. Nažalost ostali su mi svi većeg prečnika.... Inače takve imbuse možeš pronaći i u UC206 ležajevima made by WBF. Provereno.
 
Nazad
Vrh