Rezanje vrha kljuna kod nosilja

A

AcoVu

Guest
Da li je istina da se kokama moraju rezati vrhovi kljunova da se ne bi medjusobno kvocale? Dal se to radi prije ili nakon 18 nedelja života?
 
Da, postoji posebna sprava za taj postupak, koji se stručno zove debikiranje.
Kokoške će se kljucati ako nije hrana dobra i ako su izložene direktnoj dnevnoj svetlosti.
 
ok,ja sam mislio da se to mora svakako napraviti,a vidim da nije tako.
 
Pa, debikiranje je poželjno uraditi.
Svaki uzgajivač kokošaka nosilja bi trebao da uradi debikiranje. To svako od njih uračunava u cenu kokoške.
 
Secenje kljunova se radi samo kod zutih koka nosilja u 8. nedelji zajedno sa vakcinom protiv boginja. Kanibalizam se javlja kad uslovi nisu dobri ili kod nekog nedostatka u hrani. Najopasniji je nedostatak soli u hrani jer je tada najizrazeniji. Secenje se vrsi sa specijalnom masinom koja sece kljunove usijanom zicom da kasnije ne bi doslo do infekcije. Koke nemaju receptore za bol tako da ne osecaju bol pri ovom postupku.
 
da li neko moze da mi objasni postupak skracivanja kljunova kod nosilja? Cime se to radi?
 
autenticom je napisao(la):
da li neko moze da mi objasni postupak skracivanja kljunova kod nosilja? Cime se to radi?
U kojim slučajevima se vrši skraćivanje kljunova, u koje vreme i zbog čega se to radi?
 
Debikiranje se radi pre svega zbog toga da koke ne bi mogle da kljucaju jaja i da se predupredi eventualna pojava kanibalizma.
Budući da su kokoške u kavezima jako "gusto pakovane", 4-5 komada po bateriji, gore spomenute mogućnosti uvek postoje.
 
Kakav kanibalizam, kljucanje jaja :haha:
Kakva seča kljunova :haha:


Danas se seku kljunovi jedino političarima !!!

Primetio sam da slučajni posetioci/članovi našeg Foruma PoljoInfo.com šalju nemušte poruke !!?

* * *

Danas razgovaram sa drugarom na pijaci: NIKAD ČUO za kanibalizam i kljucanje jaja* !!!

* Verovatno zato što mu je savete davao časni Internet Bibliotekar

* * *

Da se malko odmorimo u večnom sukobu amatera-političara, stočara i dipl. veterinara

Halid Bešlić - Miljacka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ndwp6BxWjvY[/youtube]
 
obicno tamo posle 20,30 dana, dok se malo otgrnu, das im gamboro 12 dan, sacekas malo da im se organizam stabilizuje i mozes seci...
 
Moze li mi neko postaviti sliku kako izgleda koka kojoj je isecen kljun?

Posmatram moje pa mi nije jasno zasto je nekoj gornji kljun kraci od donjeg i dali to smeta pri uzimanju hrane?
Neka ima cak i donji deo kljuna kao prosecen u sredini.:sta:
 
U kojim slučajevima se vrši skraćivanje kljunova, u koje vreme i zbog čega se to radi?
Ja debikiranje radim 52 dan tog dana se daje i vakcina dibovet.U sledecu sredu radim debikiranje pa ako te interesuje posalcu ti fotografiju na p.p. da ne zamaramo forum, kako izgleda buduca koka nosilja kojoj je izvrseno debikiranje.Javi se p.p. ako mislis da mogu jos nesto da ti poomognem
 
Zanima me samo da li im smeta za uzimanje hrane to sto je donja strana kljuna duza?:sta:
23wtwyv.jpg
 
Malo im jeste otežano, ali to nema uticaja na krajnji rezultat - nosivost.
 
Ma to je praksa koja se primenjuje odavno, i kokoške se ne žale, nego samo jedu, pevaju, nose jaja i ser...
 
Nazad
Vrh