Restitucija

Ima zemlje nego ne daju. Kod nas nije bila komasacija i u tom slucaju mozes dobiti parcelu koja ti je oduzeta a da je u drzavnom vlasnistvu. Ostale parcele koje su oduzete a date nekom trecem ne mozes da dobijes iako ima slobodne drzavne zemlje... Zato daju obveznice...
 
Oni kad bi vratili sve sto treba ne bi drzavi ostalo ni polovina zemlje. Ipak je to dosta para za budzet. Nasoj crkvi su vratili 3h mocvare koja nije za nista, i cao zdravo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ne razumem,kad bi vratili nebi više bilo,kod nas su sve vratili šta su mogli i vr brda od kopa stare ciglane,samo nisu vratili gde su zalivni sistemi zobnatica u pitanju ,šta je dobro dobili veći ,buranija dobila tako siće neke u viđe komada i tako,znači da je ipak neka politika bila upletena,samo da naglasim da su 99% mađari dobijali povrat.
 
A šta sam sada loše rekao,a ima i redovnih njih ne diram ,a ove zlotvore samo pola im od onog koliko meni žele.
Ipak znaš o ruskim zlodelima više nego ja,pa dali su terali majke da bacaju svoju decu pod led?
 
A šta sam sada loše rekao,a ima i redovnih njih ne diram ,a ove zlotvore samo pola im od onog koliko meni žele.
Ipak znaš o ruskim zlodelima više nego ja,pa dali su terali majke da bacaju svoju decu pod led?
Daj Savo ima i kod Madjara kao i svuda dobrih i losih ljudi, nemoj pljuvati celu naciju jer imamo i mi sugradjane druge nacionalnosti koji su odani ovoj drzavi, placaju porez i isli su u rat 90 ih, nisu zasluzili da ih neko vredja ako si ti ljut zbog pojedinaca koji su ti nesto nazao ucinili.
 
Obveznica kao hartija od vrednosti je ok i tu nema puno rizika. Država svake godine izdaje obveznice i do sada je sve išlo korektno, sa naplatom istih. Meni je jedino čudan taj procenat od 15%, ako sam ja dobro shvatio. To je mizerija u odnosu kad je povraćaj zemlje u odnosu 100% od oduzete zemlje.
Mislim da su tu pogresili jer su crkvama i u opstinama gde je bila komasacija vratili kroz klasicnu supstituciju 100% a ovde gde nema komasacije nude 15% kroz obveznice i to na 10g.i to je po meni osnova za tuzbe za diskriminaciju pred stranim sudovima to je rumuniju skupo platila.
 
Mislim da su tu pogresili jer su crkvama i u opstinama gde je bila komasacija vratili kroz klasicnu supstituciju 100% a ovde gde nema komasacije nude 15% kroz obveznice i to na 10g.i to je po meni osnova za tuzbe za diskriminaciju pred stranim sudovima to je rumuniju skupo platila.
Zato izbegavaju konacna resenja uvek daju delimicna da nemozes da pokrenes sudske sporove jer prvo moras pred domacim sudovima a posle ides na strane i po meni kupuju vreme da se neko drugi kasnije bavi problemima oko odstete za izgubljene sporove i troskove advokata koji rade na procenat.
 
Jutros bio direktor agencije u jutarnjem programu.


Kome ne mogu da vrate zemlju,najgore ce proći.
 
Sajt agencije


Ali nećeš ništa uspeti jer bazu ne osvežavaju uopšte, samo menjaju datum. Pitaj Radeta Popovića iz Sm šta je još ostalo slobodno.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nama su vratili pre 3godine,ali sam nasao parcele u poslednjem vozu, da kazem valjane zemlja. Nakon toga je izasla ona famozna lista cega je drzava spremna da se odrekne. Spalo je na neke trske,pasnjake,ojebine koje niko ni ne pomislja da radi.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh