Regresirano gorivo za poljoprivredu

Ja sam ovih dana kupovao gasno ulje ali nikakav popust nije bio,niti me je neko obavestio da ima neka akcija.
 
Rec je o popustu za uzetih 1000 i vise litara a ako neuzimas toliko probaj sa nekim da se udruzis pa na jednu karticu a vi podelite posle:ppozdrav:
 
  • Ministarstvo poljoprivrede
  • 22.03.2017. 14:30
[h=1]Država vraća subvencije za dizel gorivo[/h] Država bi od naredne godine mogla ponovo da uvede podsticaje za kupovinu dizel goriva, najavio je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović. Dodao je da bi dizel za poljoprivrednike mogao da bude još i jeftiniji, ukidanjem akciza.
tractor-plowing-karl-erik-levik-flickr1-880x495.jpg

Foto: Karl Erik Levik / Flickr




  • 7.892
  • 392
  • 0
Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine bi, nakon dvogodišnje pauze, moglo ponovo da uvede podsticaje za nabavku dizel goriva za poljoprivredu. Prema rečima resornog ministra Branislava Nedimovića, to bi moglo da se dogodi već sledeće, 2018. godine. Dodao je i to da će dizel biti jeftiniji za 54,86 dinara, i podsetio na to da su ratari pre ukidanja ovih podsticaja od države dobijali 3.000 dinara po hektaru. [h=3]Platne kartice na osnovu delatnosti i obradive površine[/h] Kako prenose Novosti, plan Ministarstva poljoprivrede je da proizvođači prvo treba da prijave čime se bave i koliko zemlje obrađuju. Na osnovu tih podataka, poljoprivrednici bi dobijali kartice kojima bi plaćali gorivo na benzinskim pumpama širom Srbije. Na taj način bi oni, prema tvrdnjama zaposlenih u ovom ministarstvu, bili oslobođeni dela ili čitave akcize na dizel gorivo, koja sada iznosi gotovo 55 dinara po litru. Prema Nedimovićevim rečima, paori bi trebalo da dobiju podsticaje na osnovu obima proizvodnje evidentirane u Registru gazdinstava. On je objasnio da trenutno imamo razliku u ceni nafte od 30 dinara u odnosu na period pre 2-3 meseca. [h=3]Kiš: Poljoprivrednici uskraćeni za 50-100 evra po hektaru[/h] Predsednik Asocijacije poljoprivrednika Vojvodine Miroslav Kiš naglasio je da ništa ne treba "izmišljati" već da bi i kod nas trebalo primeniti ono što već godinama dobro funkcioniše u zemljama u našem regionu. Kiš je istakao da su, kada je reč o subvencijama za dizel gorivo, proizvođači u Srbiji trenutno uskraćeni za 50-100 evra po hektaru, dodavši da još nije poznato šta će biti 2018. godine i hoće li biti ispunjena obećanja data za ovu godinu. [h=3]Mitičević: Država da pomogne sitnim paorima[/h] Zoran Mitičević, predsednik Udruženja poljoprivrednika Srbije "SPAS" smatra da su gubici proizvođača veliki, jer države u okruženju imaju povoljnije uslove za poljoprivrednike. On je napomenuo da 95% ukupnog broja proizvođača u našoj zemlji čine mali poljoprivrednici, požalivši se da mu izgleda da oni nikoga ne zanimaju, dok su sela zapuštena i lagano nestaju. Mitičević je apelovao na državu da pomogne sitnim paorima, jer od njihove egzistencije zavisi opstanak sela. [h=3]Dizel kupuju na crnom tržištu[/h] Nikola Bukazić iz Udruženja "Pančevački ratari" tvrdi da su nameti koje paori moraju da plaćaju prilikom nabavke repromaterijala i goriva veliki, a računica se ne zna sve do žetve. On smatra da bi država morala da se odrekne tih akciza, poput zemalja u okruženju. Bukazić objašnjava da se poljoprivrednici zbog trenutne situacije na razne načine snalaze s ciljem da uštede, pa su pojedinci primorani da gorivo nabavljaju na crno i za njega plaćaju 115 dinara po litru, to jest oko 33% jeftinije od cene koju bi platili na benzinskoj pumpi. Foto: Karl Erik Levik / Flickr


Juče je ministar Nedimović u Krivaji govorio o regresiranom gorivu i modelu koji je u pripremi. Kako je naveo korišćenje tog goriva će biti pristupačno samo onima koji se stvarno bave poljoprivredom. Sada će se opet pokrenuti polemika o vikend poljoprivrednicima i onim koji se bave isključivo poljoprivredom i kojih ima oko 350.000.

To regresirano se spominje jos od lane i sve mi vise lici na ovu pesmu

http://youtu.be/hgv9SPqTdfo<a href="https://youtu.be/hgv9SPqTdfo" target="_blank">[video=youtube_share;hgv9SPqTdfo]https://youtu.be/hgv9SPqTdfo[/video]
 
Poslednja izmena:
Koliko sam čuo, na tom satanku je ministar imao spremne odgovore na sva pitanja poljoprivrednika, i od ministarstva pravio žrtvu prevare poljoprivrednika.
 
Eh to je bio jedan moj divan san kako sam dobio subvencije i otisao da natocim naftu po 102din/l kad tamo na pumpi stoji i sav nasmejan toci naftu cika ministar poljoprivredni licno!:ppozdrav::haha:

- - - - - - - - - -

102 ? Ljudi sad ce prvi april za koji dan.. neko poranio.
A lepo zvuci 102din/l,a jos ovaj sneg asocira na 1 April!:osmeh:

- - - - - - - - - -

Nema nafte po 102din ali jako lepo zvuci!
Jbg kolege morao sam da se nasalim malo sve ovo vreme izgleda jako pozitivno utice na mene i ta jebena muka oko subvencija i goriva sto nas stalno tisti i muci sve vise!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Jel to neka SNS pumpa?
Ali morate biti aktivan clan i onda dobijete plavo platinastu karticu kao oni Ruski lenjiri sto su nekada bili kako ga mrdate ono se slike prelivaju pa cas pise NIS,a cas SNS i na nju mozete da tocite do mile volje!:osmeh:
 
Slab sam iz matematike ajmi molim te stavi na papir....:sta:
A ja nerazumem sta ti nerazumes ? ja sam napisao za popust od 11 din plus 1.5 din ako si ranije uzimao vise tako mi rece pumpadzija i to izadje:147-12.5=134.5 :ppozdrav: Nisam sanjao retko sanjam nego sam dobio poruku od NIS a neznam kako da neznate za to ili me zezate? Jedino sto sam zezno je tema ali sam se nadovezao na Draletov post a trebao sam to napisati u temi cena goriva jer nije rec o regresiranom gorivu. Ko mi neveruje mogu da mu prosledim poruku samo neka postavi broj:ppozdrav:
 
  • Ministarstvo poljoprivrede
  • 22.03.2017. 14:30
Država vraća subvencije za dizel gorivo

Država bi od naredne godine mogla ponovo da uvede podsticaje za kupovinu dizel goriva, najavio je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović. Dodao je da bi dizel za poljoprivrednike mogao da bude još i jeftiniji, ukidanjem akciza.
tractor-plowing-karl-erik-levik-flickr1-880x495.jpg

Foto: Karl Erik Levik / Flickr




  • 7.892
  • 392
  • 0
Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine bi, nakon dvogodišnje pauze, moglo ponovo da uvede podsticaje za nabavku dizel goriva za poljoprivredu. Prema rečima resornog ministra Branislava Nedimovića, to bi moglo da se dogodi već sledeće, 2018. godine. Dodao je i to da će dizel biti jeftiniji za 54,86 dinara, i podsetio na to da su ratari pre ukidanja ovih podsticaja od države dobijali 3.000 dinara po hektaru. Platne kartice na osnovu delatnosti i obradive površine

Zivi bili pa videli! Cisto sumnjam da ce nam dati popust vrednosti akcize! Iz obecanja u obeceanje!
 
Nazad
Vrh