Registracija kombajna

Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Znali neko kakva je procedura kad se kupi kombajn od lica koje ih uvozi pa se od njega kupi. Ja sam prosle godine kupio Fahr-a i nisam uz njega dobio ni jedan papir?!
Pozdrav :cao:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

ovako, zavisi da li ga taj lik uvozi na fizicko lice ili na firmu. koliko znam mnogi sad tako rade sto uvoze na nekog njima bliskog rodjaka da bi izbegli neko placanje. u svakom slucaju mora da ima carinsku deklaraciju i strani racun /tipisen/ koji nosis kod sudskog tumaca da ti prevede. sa tim papirima radis tehnicki, placas takse sve moguce i osiguranje, odneses u sup i dobijes saobracajnu i tablice. da ne zaboravim i kupoprodajni ugovor.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

i mene interesuje,ja sam danas zvao i poslacemi postom potvrdu pa cemo da vidimo
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Evo da vam ja kažem iz prve ruke.Danas sam bio na tehničkom pregledu i pitao ljude što tamo rade da li mogu registrovati žitni kombajn sa potvrdom koju izdaju u Zmaju.Oni mi lepo rekoše da samo sa originalnim računom mogu registrovati kombajn,traktor i dr.a sa tom potvrdom ne može ništa da se uradi.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

eh samo da dozvole jedan mesec na izjavu da se rese ti problemi,ja imam zmaja od 88 god.prvi vlasnici i nikad nije registrovan a racuna nigde,kad stigne potvrda probacu pa cu vam javiti
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Predao sam dokumentaciju za registraciju kombajna sa potvrdom iz zmaja u sup i rekli su da se salje u NS na misljenje i ako tamo odobre bice registrovan. Isto tako sam uradio i za zmaj prikolicu, ako bude pozitivno reseno napisacu detalje.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

@Meshter
Jel ima nekog odgovora iz ministarstva? Ja sam pitao za to u Kikindi u Sup-u i meni su rekli da se salje u ministarstvo. Kazu to moze tako ako si nesto kupio sa licitacije, pa imas neki dokaz o poreklu... (neke prikolice su vec registrovane na taj nacin) a ako nemas nista, onda cekas pa sta bude...
Ne bi da radim tehnicki uzalud...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Pisao sam o registraciji masina sa licitacija u nekoj drugoj temi ovde sada ne mogu da nadjem, ali u sustini isto preko potvrde pa oni sve to salju u ministarstvo ako nece treba traziti da posalju ipak jer kada se sve salje tamo onda je to vec ogroman broj zahteva za registraciju pa ce morati nesto da preduzmu...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Pa sta cemo sad, kad ne moze sa dva svedoka, kao ranije?
Cuo sam od jednog coveka da moze da se sredi tako da na imovinskoj raspravi prijavis i neregistrovanu masinu da je bila vlasnistvo pokojnika, pa onda imas dokaz za registraciju. Ne znam dali je to neko radio u poslednje vreme, ili je to moglo ranije dok nisu bili tako ostri zakoni?
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

zorancile je napisao(la):
Pa sta cemo sad, kad ne moze sa dva svedoka, kao ranije?
Cuo sam od jednog coveka da moze da se sredi tako da na imovinskoj raspravi prijavis i neregistrovanu masinu da je bila vlasnistvo pokojnika, pa onda imas dokaz za registraciju. Ne znam dali je to neko radio u poslednje vreme, ili je to moglo ranije dok nisu bili tako ostri zakoni?
pa za ovo bi neko trebalo da umre
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Znači nađeš nekog u selu ko hoće da umre, pa kad odapne prijaviš kao da je kombajn bio njegov, pa od njegovog naslednika fiktivno kupiš svoj kombajn.... :sta: :sta: :haha: :haha: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::sramota:: ::sramota::
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Ne znam dali je to neko radio u poslednje vreme, ili je to moglo ranije dok nisu bili tako ostri zakoni?/color]
pa hajd nek se javi neko ko je to uradio a mi necemo nikome da kazemo ::namigivanje:: :cao: casna pionirska
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

uuuuuuuu,ako je to moguce, necu imati priliku jos 10 godina da ga registrujem :haha: :haha:
od mojih jos niko nema nameru da pakuje kofere :haha:
 
Nazad
Vrh