Registracija farme svinja

Po pravilu moraju da imaju des(dezinfikacione) barijere ulaz/izlas sa farme, na ulasku u objekat, da druge zivotinje nemaju pristup objektu (glodari,psi,macke,krave....). Ukoliko je neko od vas popunjavao biosigurnosne upitnike koje daje vet stanica oni preko toga automatski generisu da li je vase gazdinstvo seosko, farma tipa A, Farma tipa B ili Farma. Ili mozda ima jos jedna stavka nmg da se setim. Ja mislim za udaljenost da mora biti veca od 100m zbog mogucnosti sirenja zaraza. Ali ne preporucujem ti da registrujes farmu, ja sam dobar sa vet. inspektorima, i sa svim veterinarskim sluzbama u okolini mog mesta i sa svim sam razgovarao vezano za farmu i niko mi nije preporucio preregistraciju. Ima moj prijatelj reg. farmu i kaze da nema ni dinara pomoci od drzave pa cak ni subvencije . A mora da ima zaposlenog knjigovodju, non stop mu dolaze inspekcije listau papire itd. I ja polse svih tih prica sam odustao
 
Ja sam razmisljao da registrujem farmu zbog pogodnosti za dobijanje drzavnje zemlje, ali dosta tih uslova ne mogu da ispunim narocito jer mi se objekat sa tovljenicima spaja sa objektom gde je slobodan tov junadi, a i jos neke uslove nebih mogao da ispunim bez ulaganja neke vece svote novca. A iskreno ulozio sam dosta pre par godina u objekat, bokseve, resetke, hranilice itd tako da tu vise ne planiram ulazem bar narednih par godina. A i vec sam isplanirao da ulozim pare u obnovu mehanizacije i kupovinu pracela. Tako da cisto zelim da se informisem ako bude nekad potrebno da se registruje.
 
ako su spojeni objekti za svinje i junad nema šanse da registruješ farmu...sem ako nemaš neku vezu...

- - - - - - - - - -

ako su spojeni objekti za svinje i junad nema šanse da registruješ farmu...sem ako nemaš neku vezu...
 
Pa cuo sam da ne moze, zbog toga sam i pitao ovde na forumu jel to tacno. U svakom slucaju necu registrovati i da nije spojeno.
 
Pre nekoliko dana mi bio u obilasku farme republički inspektor veterine i doneo šta sve treba da uradim da bi sve bilo Ok.


24v8zo6.jpg
[/IMG]

Da li je ovo moguće sve uraditi i da li će biti skuplj pita neg tepsija ??
Kako stvari stoje moraću ,,otkazati" svoju farmu !!!
 
Verovatno ce slicni zahtevi biti i za farmu pilica.::samo bes::Oni stvarno nisu normalni i to sve sa sadasnjim cenama zive vage.::000::
 
Jako tesko ce biti "svoj na svome". Ljudi ne mogu toliki novac uloziti u farme a da nemaju garantovanu cenu koja ce ih sigurno voditi u profit.
 
Poenta je da ostanu samo najveci,koji to sve imaju racuna platiti.Kao i svojevremeno standardizacija mesaona stocne hrane.Skoro kosta isto i za velikog i malog.Cisto da se malom ne isplati,pa ce veliki postati jos veci.::lose::
 
Nazad
Vrh