Rasipači mineralnog đubriva

Attila

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2010
Poruka
2.086
To što držiš rukom je po meni kočnica da se spirala ne vrti unazad kad ovaj mehanizam pomeri spiralu napred. Samo tu stavi neku oprugu i probaj.

Gogo7441

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2018
Poruka
180

Ima li tko iskustva s ovakvim rasipačem?
Malo sam pogledao uputstva, i čini mi se da ima cijela nauka oko štelanja, ili mi se to samo čini?

mikulaš

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2010
Poruka
906
Koji od ova tri rasipača je najbolji 1.SULKY DX20 2.AMAZONE ZAM1001 3.RAUCH 19.1 ? Dvoumim se koji da kupim pa bi voleo da čujem mišljenje .

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.320
BMW,Mercedes ili Audi?Svi su dobijali sjajne nagrade u Hanoveru na sajmu,proglasavani za naj u svojoj klasi.

nikollaa

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2012
Poruka
277
Koja je razlika između Dondera i rasipaca Best&Co? Koji se bolje pokazao? Izgledaju isto na neki prvi pogled. Ovi iz Besta mi rekli da je uradjen sa debljim limom od Dondera i da su na Donderu reduktori Turski.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
5.737
Kojcica, kvalitet isti? Rada još i da, ali izrade ne. Ali u svakom slučaju i moj glas ide za Donder a za razliku u ceni uzmeš ili kran ili kolica za rasipač+kran ili navigaciju ili nešto sasvim deseto što ti nedostaje u gazdinstvu.

Kojcica

Član
Učlanjen(a)
18 Dec 2008
Poruka
154
Мислио сам на квалитет рада расипача, све то подједнако баца ђубре. Квалитет израде је нешто лошији, али задовољавајући. Из мог искуства с пољострој расипачем од 300-400кг који је радио 30 година,а и данас ради овај Дондер има да траје 60 година ако се чува и одржава.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.612
Ja planiram iduce nedelje kupovinu rasipaca.Izbor ce verovatno biti donder 1200PRO.Nekako mi najbolje i naj ozbiljnije izgleda.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.612
U Best &Co sam zvao.Uzecu 1200 PRO zbog dvosnernih klipova i inox dna.Cena oko 2500eura.
Obican 1200 je 2070 eura.
Cene su sa pdv.
Mislim da je bolje kad ima dvosmerne klipove jer ono pivlacenje oprugom vremenom zeza

Vrh