r65 i problemi sa hidraulikom kod kipovanja

Molim za pomoc kolege forumase...! Treba mi informacija koliko ulja staje u hidraulik rakovice 60, i koje se ulje stavlja? HITNO! Unapred hvala....
 
Pozdrav ljudi,imam problem sa hidraulikom kod rakovice 65. Stvara se pritisak u rezervoaru i kad se odvrne cep ulje iskipi u vidu pene. To se desava kad su poluge hidraulika podignute. I poluge se sporije dizu. Da li vam je poznat taj problem? Hvala u napred!
 
Za početak promeni semering hidraulične pumpe. Ako me sećanje dobro služi trebalo bi da je 18x30x7,ali najbolje prvo rastavi pa vidi.
 
Zamenio sam semering,nema vise pritiska u rezervoaru za ulje,ne peni vise,lepo podize i poluge i prikolicu kad je prazna,ali kad je napunjena nece da dize? znate sta moze sad da bude? Hvala unapred
 
Pozdrav drustvo. Juce pokusam da kipujem sa rakovicom 65 al ne ide. :( okrenuo sam kljucem 17 razvodnik na desnu stranu(ka kocnicama) i na desno polugu na razvodniku. Kada su poluge spustene nista se ne desava,a kada rucicu poluga krenem podici gore pocinje da mi vibrira(zuji strasno) ona cev od razvodnika sto ide do kucista za kipovanje. Crevo sam utakao u donju prilkjucnicu. Da li treba poluga granicnika da bude u donjem ili gornjem polozaju?
 
Kod mene je 76 ali je verovatno isto, okrenem kljucem 17 kao i ti i podignem veliku rucicu poluga skroz gore i lepo radi. Ako rucica nije podignuta nece da kipuje.
 
Ja sam okrenuo na razvodniku ventil i onaj ventil ispod poluge za kipovanje(na nekim modelima je sa srtane do krila, okrecu ga nazad) kada sam poceo da dizem polugu sto dize poluge pocela ona cev sa razvodnika sto vodi ulje u mehanizam da zveci i vibrira. Verovatno nesto zaglavilo ili treba poluga granicnika da se spusti.
 
Mala rucica mi je uvek spustena dole a velika nacisto gore, kada kipuje cuje se dali pumpa ili vec sta onako kao da bruji, zuji ili kako vec da objasnim, isto i kada spustam posle kipovanja zuji, ali tada spustim veliku rucicu dole i onda spustam i nista se necuje. Nadam se da si me razumeo, slab sam sa objasnjavanjem.
 
Jesam. Mada ja sam prosle godine kipovao ali se nista nije culo. A sada mi poluga granicnika stoji malo podignuta. Posto sam menjao polugu klipa i verovatno nesto nisam namestio kako treba pa ne mogu da pomerim sad polugu granicnika. A nemam sad vremena da sve skidam ispocetka. Kipujem sa 558 kao iz sale na leru, sta god treba. Ali me nervira sto me na rakovici zeza kipa.
 
Jesam. Mada ja sam prosle godine kipovao ali se nista nije culo. A sada mi poluga granicnika stoji malo podignuta. Posto sam menjao polugu klipa i verovatno nesto nisam namestio kako treba pa ne mogu da pomerim sad polugu granicnika. A nemam sad vremena da sve skidam ispocetka. Kipujem sa 558 kao iz sale na leru, sta god treba. Ali me nervira sto me na rakovici zeza kipa.
[ sredjena i kipa na rakovici. Trebala je poluga granicnika da se stavi u donji polozaj. 🤗🤗🤗
 
Pozdrav svima imam jedno pitanje dali može uraditi nešto da mogu koristiti hidrauliku i kipovanje u isto vreme
 
Imas na youtobe video kako je tip namestio vise izvoda na r 60. Mada nisam siguran da moze da radi i hidraulika i kip u isto vreme. Verovatno treba da se doda neki razvodnik. A sto ti je problem da korećes ventil 17ključem?(koristis sta ti treba)
 
Pa kako nije problem npr. sejalica sa hidraulicnim markerima ili plug obrtac ,koje egzibicije treba da izvodis na svakim uvratinama.
 
Za sejalicu i nije neki problem. Markere spustiš i teraj. Ali za plug je već malo..... Mada navika je čudo. Eno ja na rakani moram na svakom kraju prebaciti tu 17 ku, jer mi strašno cima poluge. U setvi. U špartanju ne mora.
 
Sta moze da bude kod Rakovice 65 da nece da kipa ?
Ne koristimo kipu na traktoru nesto cesto.
Pre neki dan trebalo da iskipamo neka drva i primetimo da nesto losije ,teze dize kipu.
Danas dolili ulja ,jer ga nije bilo bas dovoljno, pa probali da iskipamo pola prikolice suta,kad ono jos gore .Nece da kipa ,muci se,jedva po malo dize na maksimalnom gasu,a kipala je skoro bez gasa.
Poluge spustene dole,okrenem onaj saf u desni polozaj , onu rucicu na razvodniku na gore,rucicu od hidraulike na gore i probam da kipam gurajuci rucicu kipanja napred ili pozadi ,probao i sa gornjim i donjim ulazom creva i isto se ponasa,jedva po malo dize uz maksimalni gas.
 
Vidi onu malu polugicu za prebacivanje razvodnika u kruzni ili jednosmerni polozaj, kako stoji.
Trebalo bi da bude skroz na desno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh