Psenica 2019/2020

Jeste, kiša je ograničavajući faktor, zato su u sremu i dobre pšenice, ali kako objasniti gde je pšenica podbacila zašto je lošije na parcelama tretiranim fungicidom?
Zato sto retko koji zastitar zna ili nece da kaze da na preparatima za zastitu bilja(fungicidima) pise da u stresnim uslovima zastita moze negativno uticati na biljke i prinos. Dovoljni je dokaz da psenice koje su proletos imale potencijal za 8t po ha, ljudi kose 1500kg a radili su sve po PSu. A ljudi koji nece da rade zastitu kose 3t po kj. A parcele su jedn pored druge. I sam sa stocni jecam samo jedom radio zastitu i imao 3t po kj, a pivarac dve zastite i imao 2.2t po kj

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Pšenica posejana krajem novembra tovarena sa kamare selektirana i ofarbana,nijednom od bolesti rađena ,rađena u vlatu sa bioplex +ureja 6.2 tone po ha,hektolitar 81-83 ,malo je ređa a zrno ko kukuruz kokicar.
 
Sremac84 jel to ona parcela gde si prilikom prskanja pratio traktor na drukoj ovratini?😂😂😂 Inace ja moje jos nista nisam pipnuo jeke jos,mekano zrno... Mozda sutra 2kj santorina. Kod kuma smo skinuli u petak Zvezdanu prinos od 2,5-4t/kj hktolitar od 81-84,4 vlaga oko 12
 
Poslednja izmena:
Ako ne bude kod mene kiše noćas i sutra ja moj Solehio radim u četvrtak. A ako je bude onda ostavljam za subotu. Ima još ponegde da nađem zelenu stabljiku i kad uzmem zrno ono mekano.
 
I kod mene je bila takva situacija, međutim ja ipak zakosio, odneo uzorak na analizu, oni rekli 13.9,i tako se i kretala do 14.5 maksimalno... A na oko misliš zeleno, nek stoji...
 
Danas dinamike. Kompresor klime zaribo i istopio zaštitnu plastiku a ona iscurela na strnjiku...
3d311d73d2f07c097d8b67536424b33b.jpg
411e82b8326e4897c65d7bd0fb916122.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jeste na mom averu. Pobego sa kombajnom u soju i gasio plamen iz remenice na kompresoru. Dok sam ja to ugasio žito bukti. Po mojoj proceni jedno 7 tona je na zemlji...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Danas zavrsili jedva ,slama zelena a vlaga 12 %,sorta solehio 4400 kg po jutru ,bas ekstra prinos za ovu godinu. Nas prosek na 30 jutara ove godine je 4000 kg po jutru,i samo smo sejali solehio , original seme
 
Danas izvukao u silos zadnju psenicu. Bilans sljedeci.Povrsina 4,5 ha, prinos, cisto za naplatu 27,996 tona, plus 18 metara ostavljeno kuci za brasno, prosjek 6,62 t/ha. U pitanju su Zvezdana, Simonida, Avenue i Anapurna.Hektolitar od 77,1 -80, vlaga od 12,7-13,5, ovrseno prije tacno 7 dana.Kako je katastrasno izgledala proljetos, ovo je fantasticno, narocito Avenue.
 
A da vidiš njihovu,doduše na repici,neverovatno nikad takvo šito nisam video,pa se to desilo kod mene,bilo je do 20 cm od zemlje.Ovih dana ću popresovati to malo jade od slame na kws -u pa ću napisati i taj utisak,boće valjda 30 bala na jutro.
 
Nazad
Vrh