Psenica 2019/2020

Ja sam tebe razumeo kao odmah sledeći, postrni usev nakon pšenice...zbrzao sam.
Pa otkud znam kako on seje, I kako pravi plodored, samo sam rekao da ako koristi tu hemiju a planira sejati dogodine soju, nije baš pametno.
Nema potrebe za citiranjem zadnjeg posta...
 
Ja sam tebe razumeo kao odmah sledeći, postrni usev nakon pšenice.
Pa otkud znam kako on seje, I kako pravi plodored, samo sam rekao da ako koristi tu hemiju a planira sejati dogodine soju, nije baš pametno.
Pa niko ko koristi normalan plodored ne seje soju na strnjiku, zato pitam, to ide samo u dvopolju. Kao kad bi sejao pšenicu pa suncokret pa šećernu repu, to je za 50 batina mešaljicom za čvarke...
 
Ja imam njiva gde sejem dvopolje psenicu i suncokret.Takva struktura zemlje.Kukuruz i soja rode jednom u 5-6 god ne vredi sejati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Danas razbacao 250 kg/ha KAN, druga prihrana. Možda u sledeću nedelju kreće i prskanje žita.
 
Koristi se to dvopolje ovde kod mene u okolini jako puno. Takva je zemlja, ali takvi su i prinosi.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Malo ste me zbunili u vezi ovog Lancelota,i ja sam prosle godine prskao psenicu sa njim a ove godine je za te njive spremna soja,posto je zemlja dosta peskovita i kukuruz bas ne uspeva na njoj. Vidim da na poledjini herbicida pise da soja ide tek posle 14 meseci . Da li da sejem soju ili vec sta?
 
Nazad
Vrh