Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Urea se posle primene prvih 5 dana lako spira,posle 5-7 dana krece njeno razlaganje od strane mikroorganizama i tad je tesko ispirljiva. Bitna stavka je da ureji ne pocne ni posle 2 meseca razlaganje,ako temperature nisu vece od 5 stepeni celzijusa,pozeljno je i vise.
Ali opet nema zvanicnih rezultata koliko se ispere tih 5 dana dok ne krene hidroliza,u knjizi samo pise da je pogodna za djubrenje pri navodnjavanju jer se lako ispira tj spusta u zonu korena,ali koje kolicine vode za koju dubunu nema podataka,ali da 1mm ispere 1litra padavina,pa rudari bi vadili ureju,kan,an,san...kakve rude. :osmeh:

Trudim se da sto prostije napisem,kako bi svi mogli da razumeju.
 
Ogled instituta Tamis u 2015 godini.
21bugzd.jpg
[/IMG]
 
Посејао сам је ја ове године на скоро 20ха..имала је хектолитара прошле године 80,5 просек...само ранија прихрана ,мислим на другу!

Послато са Tab2A7-10F
 
Еуклид сејан 5. октобра, некако ми млитаво изгледа за сада. Сликано је 29.2 иначе колико сам могао да видим све пшенице у нашем атару су доста лоше иако је велика већина псоејана у оптималном року...
2mhikk1.jpg
 
Ja sam ove godine posejao od prve reprodukcije Sofru,Graindor,Ingenio i Ns Ilinu,neku od njih treba da ostavim za selektiranje za jesen. Koja je po vama od ovih najbolja?
 
Videćeš i sam Milovane koja ti najviše rodi,pa i nama javi uporene rezultate.Sejao prošle godine Graindor i bio je jako dobar.Kažu da je Sofru još rodnija ali nežnija i kilavija za odgajanje.Mislim da su ipak bolje od druge dve.
 
Komšija, hoće li biti i ove godine oboren rekord

Sumnjam.Bio zbog posla odsutan i zakasnim sa setvom za onaj prvi rok pred veliku kišu,tako da sam posejao tek 25.10. pa onda nije bilo kiše deset dana i tu izgubim dosta vremena.Neke pšenice pobegle sa rastom a ja u sredini.Probam to sad da nadoknadim sa prihranom i zaštitom,videće se,mada mislim da ove godine nema rekorda.Bar neću morati da plaćam pivo pred dućanom.Jedino ako mi kombajner dobro našteluje kombajn pa ne prospe 4 m po ha kao prošle godine.To me može jedino izvaditi.Išla jedna prihrana ureom,uskoro treba da kupim veštak za drugu,samo se razmišljam koju?Sekator i Falkon već uzeti..
 
Sumnjam.Bio zbog posla odsutan i zakasnim sa setvom za onaj prvi rok pred veliku kišu,tako da sam posejao tek 25.10. pa onda nije bilo kiše deset dana i tu izgubim dosta vremena.Neke pšenice pobegle sa rastom a ja u sredini.Probam to sad da nadoknadim sa prihranom i zaštitom,videće se,mada mislim da ove godine nema rekorda.Bar neću morati da plaćam pivo pred dućanom.Jedino ako mi kombajner dobro našteluje kombajn pa ne prospe 4 m po ha kao prošle godine.To me može jedino izvaditi.Išla jedna prihrana ureom,uskoro treba da kupim veštak za drugu,samo se razmišljam koju?Sekator i Falkon već uzeti..
Koliko si platio sekator i falkon?
 
Videćeš i sam Milovane koja ti najviše rodi,pa i nama javi uporene rezultate.Sejao prošle godine Graindor i bio je jako dobar.Kažu da je Sofru još rodnija ali nežnija i kilavija za odgajanje.Mislim da su ipak bolje od druge dve.

Pa to jedino,sva sreca sve te sorte su mi jedna pored druge,pa cu lakse da uporedim prinos i hektolitar. Sta konkretno mislis za Sofru,da je osetljivija na bolesti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh