Prskanje maline

Koje đubrivo koristiti za malinu kroz sistem kao po kap, koristim trenutno 20-20-20, ne mogu da se setim proizvođača.
 
Ovih dana dok okopam pustam gram po biljci KSC 1.
Po meni je rano kolega za 3x20.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ја питао у пољопривредној ђе сам купио, рекли да није рано, 500 грама на 500 литара воде. Реално њима се исплати да се то што више троши.
 
Ја питао у пољопривредној ђе сам купио, рекли да није рано, 500 грама на 500 литара воде. Реално њима се исплати да се то што више троши.
Nemij da ih preforsiras sa pola kg.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Jel kasno za Nordox po kupinama, prskao sam sa Cuperblau, očistio je prilično ali je ostalo poneđe. Krenuli su listovi, pupci oko 2 cm možda dužine.
 
Mislim da bi stablo trebalo biti komplet zelene boje, kakvo je kod vas? Kod mogu reći nema komplet zdravog stabla, sva su sa sitnim ljubičastim tačkama. Na 10ak stabala imaju po dve tri fleke izrazito ljubičaste boje prečnika oko 1,5 do 2 cm, jel moguće to sanirati? I koliko često pršćete sa Nordox?
 
U malinama moze da se koristi sve dok su rodne grancice do 10cm bez ikakvih posledica, pretpostavljam da je isto i za kupinu ali ipak proveri u poljoapoteci

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kako su se pokazale one super motike i ručne freze ili alat na taj fazon, nemam puno pod malinom i koristimo obične motike za okopavanje pa kontam da probam super motiku možda se usrećim
 
Da li se može malina rasaditi iz semenki, mislio sam da u čaše sa zemljom stavim po sjemenku maline i da na taj način proizvedem sadnicu? Može li na taj način?
 
Da li se može malina rasaditi iz semenki, mislio sam da u čaše sa zemljom stavim po sjemenku maline i da na taj način proizvedem sadnicu? Može li na taj način?
Moze da dobijes promajz, ako hoces zdravu kvalitetnu, onda iz korenovih zilica u humus stavi.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Kod nas su pojedini ljudi toliko gladni da sad u sred berbe prskaju prehranom malinu, kažu šta ih briga, ne jedu njihova deca. Sramota raditi tako nešto a nadati se dobru ne ide
 
Imam pitanje.
Hocu da zasadim red maline pored reda vinograda. Zbog prskanja vinograda da preparati ne bi presli na sadnice maline jer vinograd kasnije zri, koliko je minimalno treba da bude minimalno odstojanje reda maline od reda loze da kada prskam vinograd istovremeno pare i magle preparata ne predju na malinu.
 
Nazad
Vrh