Prskanje maline

Ako ti nije tesko izbaci taj program djubrenja , kolicina i nacin primene, vreme itd hvala.
Polka,mnogo je "zahvalnija" za organsku proizvodnju.
Koristim Yarina djubriva sve po savetima agronoma iz hladnjace,ne koristi se nista sto ima bilo kakvu karencu-ostatak.
Zemljiste je u procesu konverzije za organsku proizvodnju(3god, je period konverzije) i hladnjaca snosi troskove analize i dobijanja sertifikata.
 
Polka,mnogo je "zahvalnija" za organsku proizvodnju.
Koristim Yarina djubriva sve po savetima agronoma iz hladnjace,ne koristi se nista sto ima bilo kakvu karencu-ostatak.
Zemljiste je u procesu konverzije za organsku proizvodnju(3god, je period konverzije) i hladnjaca snosi troskove analize i dobijanja sertifikata.

I kod mene je slicno samo bez vestackih djubriva.
 
Planiram da sutra predjem Kalijumovu prihranu preko lista, koliko dana posle Kalijuma mogu da predjem Switchom, jel ima neko vreme koje bih trebao da sačekam?
 
Kakvo je vaše mišljenje za MYR Kalijum pred berbu sad da pređem folijarno? Hoće li pomoći u krupnoći plodova?

Hvala!
 
Zna li neko koja je karenca za Savate insekticid za malinin cvetojed

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
Imam par pitanja za strucne malinare ako mogu da me posavetuju da li sam do sada radio ispravno i da me upute u neka od narednih faza maline.Zasadio sam malinu sorte Wilamet,740 duznih metara,razmak redova 2m posto nemam svoj traktor da mogu da sa njim obradjujem a da placam za svaku sitnicu nekog ne isplati mi se.Sadnju sam izvrsio sredinom marta,3000 sadnice je otislo na tu duzinu od prilike.Radio sam analizu ph je 6,1 samo mi nedostaje humusa to planiram na jesen da bacim 5t u redove i npk 6:12:24 pa da okopam-izfreziram videcu sta cu od toga uraditi.Bacio sam 75kg kana u 6 navrata,kada su lastari tek krenuli tada sam samo isao kroz red i sto bi se reklo solio,kako su rasli tako sam i kolicinu povecavao.Kroz sistem sam pustio 2kg 10:50:10 sad nzm dal je to malo ali da kucnem u drvo lepo napreduju.10.05 PRSKAO SAM MEGAFOLOM,20:20:20 i tonus,26.05 qvadris+megathrin+20:20:20.Sutradan sam mislio da mi je napala grinja pa sam poprskao sa vertigo protiv nje ali sam saznao da je komsija prskao kukuruz i da je od nekog preparata protiv trave otislo na malinu.8.06 wuxal super+ decis 2,5ec.Do sada je 4 puta okopana i 2 puta oplevljenja. Sada me zanima da li da ovih dana ponovim qvadris+actaru+mankogal80? Stubove,sve 3 zice,zaliv sam stavio odmah nakon sadnje,travu u polju sam prskao sa desicash-om.Vecina lastara mi je od oko 60 do 90cm,naravno ima nekih i preko a ima i mesta gde nije ni krenula.Verovatno sam do sada nesto i pogresio pa mi je svaki savet dobrodosao..
 
Pozdrav !
Poceo bih da pustam fitofert berry crystal kroz sistem.
Nisam do sada to koristio, pa mi nije jasna formulacija za kap po kap na pakovanju "50-500 kg/ha" ???
Preko venturija bih pustio, pa me zanima u koliko vode trebam da rastopim i koliko gr po sadnici (ili po metru duznom) ?
Imam 1300m duznih i prosecno 5 sadnica u tom metru duznom i visine su 10-70cm (1. godina Polana)
 
Промену боја на листу малине. Шта је узрок??? Ко зна. Шта даље? Помоћ неопходна. Само се јавља на родним гранама.
f1efd9218a1e36352f277b981c5a1470.jpg
be6c91b7eae9b68b9376dd32a7a7c8d9.jpg


Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Koja je sorta u pitanju i koliko ima ovih koje se suše, odnosno da li je parcijalno ili poneka na nekom mestu bez posebnog šablona i rasporeda .?
Црни виламет. Нема шаблона у сваком реду насумично генеришу промену углавном од врха према корену касније

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Црни виламет. Нема шаблона у сваком реду насумично генеришу промену углавном од врха према корену касније

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
Примене на листовима. При средини
bf420fe953b46f7b594293f0552534e4.jpg


Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
U ovom stadijumu malina crpe dosta hrane i posto nisi prihranjivao javljaju se promene na listovima pa cak i susenje listova. Bar ja mislim da je to u pitanju. Najbolje otkidaj par listova i odnesi kod nekog zastitara da pogleda i da ti tacno kaze sta je.
 
U ovom stadijumu malina crpe dosta hrane i posto nisi prihranjivao javljaju se promene na listovima pa cak i susenje listova. Bar ja mislim da je to u pitanju. Najbolje otkidaj par listova i odnesi kod nekog zastitara da pogleda i da ti tacno kaze sta je.
И он је рекао исто. Да је последица мраза и неблаговремене прихране.


Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Posadio sam malinu, polka je u pitanju, na jesen prosle godine...
Na nekim mestima je nikla iz korena a negde uz stabla koja nisam sve posekao...
Vec par dana sam primetio da su listovi svetlo zelene boje, negde pri vrhu, ali sve cesce je pri dnu maline, ne znam da li bi joj trebalo zalivanje ili prskanje nekim preparatom... Molio bih Vas za savet
Unapred hvala

- - - - - - - - - -

Posadio sam malinu, polka je u pitanju, na jesen prosle godine...
Na nekim mestima je nikla iz korena a negde uz stabla koja nisam sve posekao...
Vec par dana sam primetio da su listovi svetlo zelene boje, negde pri vrhu, ali sve cesce je pri dnu maline, ne znam da li bi joj trebalo zalivanje ili prskanje nekim preparatom... Molio bih Vas za savet
Unapred hvala

- - - - - - - - - -

Posadio sam malinu, polka je u pitanju, na jesen prosle godine...
Na nekim mestima je nikla iz korena a negde uz stabla koja nisam sve posekao...
Vec par dana sam primetio da su listovi svetlo zelene boje, negde pri vrhu, ali sve cesce je pri dnu maline, ne znam da li bi joj trebalo zalivanje ili prskanje nekim preparatom... Molio bih Vas za savet
Unapred hvala
 
Nazad
Vrh