Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno imaju jos i iz prethodnih godina na zalihama neprodate...
Kada su nam uzimali po 100 din pod izgovorom neprodate...:osmeh:
 
Hunter99 je napisao(la):
Muka i jeste sto svako moze da pise sta hoce, da daje resenja i savete koje niko ne trazi, da ponavlja neku glupu pricu ko papagaj a dabogda da zna sta znaci NPK. I najgore sto komentarise svaki i svaciji post mada mu se niko ne obraca.
MOJE POSTOVE NE CITIRAJ I NE DAVAJ MISLJENJA I KOMENTARE JER SE JA TEBI NISAM LICNO OBRATIO, jer IP adresa kompa se lako nadje a treba i da ides na taj sajam, ljudi te zvali... da se vidite...
Strong-Berry
Na forumu moze svako da pise forum valjda za to i sluzi ili mozda gresim? Sta znaci ovo jer se IP adresa lako nadje?

Samo mu reci nemoj . . . :nono: :haha:
 
Strong-Berry
Na forumu moze svako da pise forum valjda za to i sluzi ili mozda gresim? Sta znaci ovo jer se IP adresa lako nadje?

Samo mu reci nemoj . . . :nono: :haha:
Vise puta sam ja takve poruke dobijao, ljudi jednostavno nisu spremni da prihvate istinu a jos je smesnije sto uopste ucestvuju na forumu ako nisu spremni da prihvate stavove od drugih ljudi.

Sa @Hunter99 nemam problem, postujem njegove stavove iako on moje ne postuje. Iz njegovog pisanja zakljucio bih da je mozda mladja osoba koja frustracije ne ume da resi pa to prenosi ovde...

Pisimo, dajmo nove ideje, budimo proaktivni, mastoviti, pokazimo zasto smo godinama u vrhu proizvodnje maline.
 
Pisimo, dajmo nove ideje, budimo proaktivni, mastoviti, pokazimo zasto smo godinama u vrhu proizvodnje maline.

Kolko ti lupas covece, kakve ideje te spopale ne snimas film. Hteli ste preko leba pogacu, unistili proizvodnju. Da ste placali ko sto je realna cena, imali bi sad robu, prosta stvar. I batali vise filozofiju i ne ubacuj se vise, ne trebaju nam "strucni" ljudi ko ti, imas svoje forume i leci komplekse tamo.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
@Brdy

Bile su teske godine, radilo se na zilet na obe strane. Kako je malina mogla vise da se plati kad ista nije vise placena ni kod nase konkurencije na trzistu? Jel ocekivati u vremenu velike ponude platiti vise od konkurencije malinu i posle ocekivati da se sa istom zaradi novac? Nerealno je to. Koliko je hladnjaca propalo u ova teska vremena, ja ih znam par, neke cak i sa stranim kapitalom. Skoro sam postovao clanak sa B92 gde se jedna hladnjaca prodaje. Zasto se prodaje ako su stvari tako dobre? Zasto jos malina nije isplacena ako hladnjace dobro posluju?

Drzava je trebala i morala da reaguje da zastiti proizvodnju i egzistenciju 500.000 a mozda i vise ljudi. Subvebcije su morale da se uvedu kako bi se proizvodnja sacuvala jer je bilo ocigledno da su proizvodjaci radili na zilet.

Smatram da dolaze bolja vremena, oseca se pozitivna atmosfera od aktera na trzistu, e sad samo trziste jos ne reaguje, cene se ne pomeraju a izvoz ide vise nego dobro.
 
Strong-Berry
Na forumu moze svako da pise forum valjda za to i sluzi ili mozda gresim? Sta znaci ovo jer se IP adresa lako nadje?

Samo mu reci nemoj . . . :nono: :haha:
Bas hoce da me pomuci kad odem u BG da ga potrazim i da mu objasnim kako sam resavao svoje frustracije kad sam bio mladja osoba.
Nego covek koji se predstavlja kao trgovac trazi sagovornike na forumu polj. proizvodjaca i trazi postovanje a da nije ni jedan konstruktivan post napisao nije vredan toga, dao bog i da ga zena postuje.
Pa ljudi moji, romi mecku nauce da igra, kaze igraj medo i ovaj zamislte igra, ovom paceniku sto puta kazes odhebi ali zamislite on nece. Ali rom nosi i batinu kad je medo tvrdoglav... Ali hajde da budemo mastoviti, kao sto rece ovo, sta Vam pada na pamet (osim batine)... mislim moja masta je da ce malina biti ove godine 2-3evra, e ajte sad, dajte Vi neke ideje, pisite, mastajte, nemoj neko da je bacio djubrivo, isfrezao, povezao, pocupao zaperke... i sve ce biti dobro.
Samo budite elokventni, naucite strane jezike, budite proaktivni i do jeseni lova do krova... Aj bezi bre budalo jedna, koliko si kvalitetnih ljudi oterao odavde svojim glupostima
 
@Hunter99

Napisao sam dosta konstruktivnih postova, no vi necete da citate.

Necu komentarisati vasu kulturu...
Vi mastate o ceni jer nemate pristup trzistu, ne bavite se time, ja vam pisem moje misljenje koje baziram na trenutnom stanju na trzistu...

Puno kvalitetnih ljudi mi pise u inbox i prati sta pisem, oni nazalost ne zele da ulaze u diskusije sa ljudima poput vas, koji nije spreman da prihvati drugacije stavove i razmisljanja...
 
Poslednja izmena:
Nemacki supermarket

Cena iz jednog nemackog supermarketa, pakovanje mi je poznato ali nisam siguran ko to radi u Srbiji. A inace na kesama cesto menjaju zemlju porekla, nekad je Ukrajina, nekad Poljska, nekad Srbija... Kupuju tamo gde im je povoljnije... Dokaz koliko se mora voditi racuna da se bude konkurentan na trzistu...
 
Možda bi dobro bilo da se napravi kampanja u medijima (lokalnim) da se na lokalnom tržištu proda što veća količina sveže maline, barem u onim gradovima gde je proizvodnja u blizini (VA, ŠA, UE, PP, ČA, KV, NP...)? Puno ljudi se žali na cenu maline iz trgovine, tako da bi to bio način da se proda zavidna količina po pristojnoj ceni. Možda, ko zna?
 
Možda bi dobro bilo da se napravi kampanja u medijima (lokalnim) da se na lokalnom tržištu proda što veća količina sveže maline, barem u onim gradovima gde je proizvodnja u blizini (VA, ŠA, UE, PP, ČA, KV, NP...)? Puno ljudi se žali na cenu maline iz trgovine, tako da bi to bio način da se proda zavidna količina po pristojnoj ceni. Možda, ko zna?
Lepa ideja, bolje nasi ljudi da kupe kg za 2,3e nego hladnjacari za 1e. Kad vec na letovanju mogu da daju 2e za korpicu od 100gr.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Mislim da imamo prilično malu potrošnju lokalnih proizvoda, kako maline o kojoj je reč, tako i meda, domaćeg sira, kajmaka, mesnih prerađevina... Slabo se koristi to bogatstvo ukusa koje nam je na dohvat ruke, po prihvatljivim cenama. Sigurno da tu ima dosta prostora za rad u svim vidovima proizvodnje, samo treba nekako da se razdrma narod, a mediji su stvoreni za to.
 
Setite se samo jeseni 2018 i prica,tekstova,reportaza kako malina ne izlazi,kako su pune hladnjace,ne mogu rate da se placaju,katanci k.rci palci.Pa bih ja sad pitao DA LI IMA NEKI TEKST SLICAN ONIMA IZ 2018 DA JE NAPISAN OD POSLE PROSLOGODISNJE BERBE PA DO DANAS IAKO JE JOS MANJE ROBE IZASLO?
I razmislite zasto je tako!
 
@Malinar86

Promene se desavaju trziste je zivo. Malina je bila par godina jeftina i to je posledica prevelikih povrsina i velike ponude maline. Usled raznih stvari ponuda maline se smanjuje, povrsine pod malinom se smanjuju sto ce na kraju dovesti do toga da ce cena opet biti zadovoljavajuca po proizvodjace. Medjutim, postavlja se pitanje usled velike migracije kako cemo opet uspeti da dodjemo do nekih pristojnih 80.000tona a u najboljim godinama bilo je i 100.000tona. Glavni problem predstavljace radna snaga za branje, ljudi je sve manje troskovi se povecavaju... Malina ce opet imati dobru cenu... Predvidjam da zaliha nece ostati do nove sezone a ako i ostanu bice minimalne.
 
Možda bi dobro bilo da se napravi kampanja u medijima (lokalnim) da se na lokalnom tržištu proda što veća količina sveže maline, barem u onim gradovima gde je proizvodnja u blizini (VA, ŠA, UE, PP, ČA, KV, NP...)? Puno ljudi se žali na cenu maline iz trgovine, tako da bi to bio način da se proda zavidna količina po pristojnoj ceni. Možda, ko zna?

Zvuci dobro kao ideja, ali bi se trebao naci neki kompromis izmedju prodajne ( pijacne ) cene i otkupne ( hladnjacarske )

Imam neko neprijatno iskustvo iz sopstvene firme kada smo vise nas ponudili proizvodjacu kupina ( takodje kolega )

koji se danima zalio na nisku ( stvarno tada bednu ) otkupnu cenu da dodjemo i sami beremo kupine a da on samo na kraju

premeri kolicine i naplati . Posle kraceg razmisljanja ljutito nam je odgovorio " pa ne mogu ja kupinu da vam dam dzabe "

Radi mira u firmi i dobrih kolegijalnih odnosa nikada tu temu vise nismo pominjali i sve se zavrsilo tako sto on i nije predavao

u hladnjacu ( brao samo za svoje potrebe ) a mi ostali kupovali na pijaci po ceni od 300.00 din

Brdy
Lepa ideja, bolje nasi ljudi da kupe kg za 2,3e nego hladnjacari za 1e. Kad vec na letovanju mogu da daju 2e za korpicu od 100gr.

cene letos iz Becica i Rafailovica ( prodavnice Idea i Mega )





 
Zvuci dobro kao ideja, ali bi se trebao naci neki kompromis izmedju prodajne ( pijacne ) cene i otkupne ( hladnjacarske )

Imam neko neprijatno iskustvo iz sopstvene firme kada smo vise nas ponudili proizvodjacu kupina ( takodje kolega )

koji se danima zalio na nisku ( stvarno tada bednu ) otkupnu cenu da dodjemo i sami beremo kupine a da on samo na kraju

premeri kolicine i naplati . Posle kraceg razmisljanja ljutito nam je odgovorio " pa ne mogu ja kupinu da vam dam dzabe "

Radi mira u firmi i dobrih kolegijalnih odnosa nikada tu temu vise nismo pominjali i sve se zavrsilo tako sto on i nije predavao

u hladnjacu ( brao samo za svoje potrebe ) a mi ostali kupovali na pijaci po ceni od 300.00 din

"Nasa posla" zato nam i jeste ovako. Nema od nas nista.
 
@Ibarska dolina

Ideja je jako dobra treba je samo sprovesti u delo. Ima dovoljno interesovanja za domace kvalitetno a sveze voce... Treba osmisliti najbolji nacin za realizaciju i marketing.

Sto se nasih zadruga tice, kod svih se pojavljuju slicni problemi. Nedostatak kvalitetnih ljudi je glavni problem... Ono kada ja napisem radno iskustvo, reference a vecina pocne odmah sa pogrdnim komentarima jer ne razumeju sustinu. Dosta radim sa strancima i za njih je nezamislivo da uopste ulaze u bilo kakav posao ako ne znaju makar osnovne stvari o nekome. A sta imamo ovde, imamo ljude koji su odlicni proizvodjaci, koji imaju iskrene namere ali im nedostaje znanje i iskustvo. Nedostaju oni mladi ljudi koje stalno pominjem. U Ivanjici znam to provereno, bila slicna zadruga kao ova u Arilju i na kraju propali, jer nisu imali kvalitetne ljude. Nisu imali ljude koji znaju posao, koji poznaju trziste, koji imaju partnere, nedostajao im je kompletan Know-how a to je u poslu kljucno.

Ako gledam Eko Voce, iz njihovih javnih nastupa ne vidim da su tu dovoljno kvalitetni ljudi (u poslovnom smislu da su sposobni) ... Preko 10godina sam na trzistu nikad nisam cuo ni za jednog od ljudi koji se tamo spominju. Na stranu to sto su oni ispostava jedne velike domace firme, ovo sam saznao gledajuci i uporedjujuci javno dostupne podatke i naravno dobivsi neke insajderske informacije od svojih saradnika. U takvim relacijama oni jedino i imaju sanse da rade, tj radice razne usluge za velikog igraca a u javnosti ce to biti predstavljeno kao uspeh same zadruge. Samostalno da se probiju na ino ili domacem trzistu, da postanu samoodrzivi , da postanu prepoznatljivi kao model poslovanja, zato nemaju ni ljude, ni znanje a ni iskustvo. Podvlacim ovo je moje misljenje i stav.
 
Strong pp, pa ti si zaista neuništiv.Toliko te ljudi čitaju i pljuju ti u facu a tebi sve jedno, ko da te hvale.Vrati se dve godine u nazad pa pročitaj šta si pisao.Jednom neko napisa da si maximalno u ovom poslu da si šofer nekom jaćem hladnjačaru pa po nešto čuješ od njega i onda dođeš ovdje i prosipaš pamet, a ja lično sumnjam da si i to jer ne vjerujem da ima neki koji bi te trpio.Bilo kako bilo previše si naporan i ne vjerujem da i jedan forumaš drži do tvog mišljenja koliko do lanjskog snijega zato učiti više jednom za sva vremena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh