Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lep tekst, da li je zaista tako???

@Bobansupergenije dzabe ja pisem da ste vi mene pomesali sa nekim... Ranije su isto tako pisali i mesali me sa nekom trecom osobom
 
Jedan od tih predstavnika proizvodjaca je vec jednu zadrugu unistio isto je dobio novac od drzave.... (pitajte ljude u Ivanjici)

Ovaj drugi je dobio novac za zadrugu i na sva usta se pise o tome a u stvari firma je ispostava jedne velike (privatne) hladnjace... Smatram da se time pred narodom stvara lazna slika... Jer samostalni nisu...Postavljene su figure na tabli i oni igraju kako im neko drugi kaze, nemaju svoju politiku razvoja, nemaju direkte kontakte sa kupcima itd... Taj neko puno mocniji je izgleda dao novac (ili nekim drugim nacinom obezbedio da se dobije novac) iz razloga da se '' masa ljudi tj proizvodjaca stisa''. Moje pisanje je posle vec neko i potvrdio na forumu.

I za kraj nemojte moje pisanje da izvlacite iz konteksta... Ja jesam zato da se novac dodeli, ali pravim ljudima... Ja sam zato da to budu mladi ljudi, oni koji to mogu da guraju na pravi nacin, a ne ljudi koji niti imaju znanja niti imaju iskustva za tako nesto (jednu zadrugu vec unistio jedan od njih) a ovaj igra igru za jednu veliku firmu...

To gde ja idem i sta posecujem je samo jedan deo. Kamo srece da sam tu sreo predstavnike proizvodjaca, da na mestu gde se susrecu dobavljaci i kupci oni naprave jedan ili vise dobrih kontakata koje mogu da realizuju. Nazalost svuda idem a nigde ih nisam video a sreo sam more nasih ljudi. Bojim se da ih necu ni videti jer ovi trenutni ljudi nisam siguran da su sposobni da uopste dodju na jedno tako mesto bez prevodioca a sa druge strane mladim ljudima, oni koji su odrasli uz malinu cije porodice malinu gaje godinama koji razumeju tu muku i patnju, oni nece dobiti sansu a oni treba da su ambasadori proizvodjaca, treba da uce i da taj posao dalje razvijaju....
sve si u pravu brat moj
 
Poslednja izmena:
Da vidite samo koju sam poruku dobio od gosn Strong-a.
Red je da je i vi procitate da se uverite ko je zapravo doticni.


Mogu li da znam kakav vi problem imate i zasto ste protivnik motivacionih kurseva.
Ja od toga nameravam da zivim a vi mi sve vreme to onemogucavate i ljude koji su mi do juce verovali i bili su na korak da pristanu na saradnju sad zbog vasih kritickih postova moram ponovo da pridobijem.
Malinarima je potreban lider i savetnik a ja sebe bas u tom segmentu vidim i imam nameru da sa njima poslujem na tim osnovama.
Posredovanje kao posao je potpuno zakonski pokriveno.
Ponosan sam sto sam proizvodjacima otvorio oci da shvate da mnoge stvari zavise od saveremenih tokova.
Moji dalji rodjaci proizvode 1,5 ha malina i znam koliko je to tezak i mukotrpan posao i nemam nameru da se time bavim, jer zelim da zivim od znanja i vestina koje izucavam na racun onih koji to znanje nemaju.
Tu nema niceg loseg i zasto da i ja sebe ne ostvarim na njihov racun kao i mnogi drugi koji su u tom lancu.
Moj instruktor je procenio da imam ogorman potencijal i da sam izuzetno uporan.
Vas je okarakterisao kao staromodnog i cangrizavog i preduzecemo sve mere da vas preko moderacije izbacimo sa ovog foruma ukoliko budete i dalje bili oponent nasem projektu.
U malinarstvu na ovim prostorima je veliki nered a ja u njemu vidim svoju sansu.
Reprezenti malinara su sve stari i konzervativni ljudi potpuno inertni i nespremni za kombinacije sa nama koji smo izucili nove vestine.
Zato mi i smeta da jedne te iste ljude gledam kako stalno nesto pricaju a nikad rezultata... Vreme je da se stvari postave drugacije, vreme je da pravi ljudi poput mene dodju na prava mesta.

Vase omalovazavanje koje citam shvaticu kao vasu slabost, nerazumevanje i bezanje od stvarnosti ali moje vreme tek dolazi posle avgustovskog kursa necete verovati koliko ce clanova ovog foruma biti na mojoj strani...

Svako dobro,
StrongBerry
 
Poslednja izmena:

Evo sta sam vam poslao...

Nastavite sa neistinama...

Kalkulacija, pisete kako pisete i onda ocekujete kalkulaciju od mene... Preispitajte svoje postupke i pisanje i onda mozemo da komuniciramo na Fer korektnim odnosima uz obostrano uvazavanje...
Drugacije ne mogu niti umem...
 
Dakle ovako stvari stoje ,imamo pretendenta na lidersku poziciju gosn Stronga budceg malinarskog vodju :)pohadjaca kursa za motivaciju koji ce vas koliko do kraja avgusta sve obrlatiti da ga izaberete za svog lidera.
 
Neka se Strong otvoreno ljudima predstavi kaze jasno i glasno koje su mu namere a ne da ih konstantno truje i zamajava o nekim savremenim tokovima i mladim kadrovim.Tu je glavni problem doticnog motivacionog polaznika entuzijaste u pokusaju.
 
Niko ko iole ima neki normalan IQ , ne smatra Stronga za nesto ozboljno.Covek samo nesto pise pise pise nako vako nige nekog dokaza, izvora , tu nesto kao on predlaze , laze maze farba.Od kada se on pojvio na forumu FB grupe imaju po 20 -30 iljada clanova, ovaj forum puko skroz , ljudi na ovu temu na ovom forumu zavrsili, a on ce kao ovde da nafata neke maloumnike da ih prevesla za precednika necega tamo.poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh