Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma gde ga to priupita :nono: , znas da je bio protiv svakog vida protesta , blokade i strajkova

navodno ''ulica ne resava nista''........................................................................................................................

I sad ce garnt da bude za '' slobodno izrazavanja volje demokratskim putem na glasackom mestu ''

a protiv svake vrste bojkota ;)
 
Ne bavim se politikom, neka svako odluci kako zeli. Politika ne odredjuje cenu maline, politicari stvaraju okvir i sistem da u njemu pojedinac i firme mogu da rade i stvaraju.
 
Strong-Berry
podatci su mozda pogresni a mozda ne,a da je situacija odlicna govore da je vise od polovine povrsina pod malinom iskrceno,sigurno sto je proizvodjacina super , nego lencuge nece da rade.Ako imate vi neke bolje podatke sa validnim izvorom predstavite ovde , a ja cu probati onda da vas demantujem.Oko izvozne cena je prosto kao pasulj recimo izvezeno je 100 000 tona, uzeto 191 mil eura, prosecna cena 1,91 po kg, sad dal je otislo od bilo koje 3 vrste srtikla nebitno je, ako je ta ista placena 80 mil eur zarada je ocigledna.Dalje ako sam izasao iz proizvodnjene znaci da sam umro
pa ne smem pisati , jednostavno postujem pravila foruma i nema problema.Krivo mi nije nisam takva osoba , za tvoju informaciju za sada od kada sam izasao iy malinarstva 3X VISE PRIHODA IMAM a nadam se od ove godine i 9X .Proizvodjaci koji moraju da rade malinu njima neka je sa srecoom, a bas vi tste na pogresnom mestu u pogresno vreme ,tu cu biti prisutan i dalje , kao i vi samo ja mnogo redje.
 
Kako vidim šta se ovde piše, moram podeliti par linkova. Nisu baš vezani za temu, ali verijem da će biti zanimljivi onima koji čitaju šta je napisano, a ne učestvuju.




I na kraju poslednji, ali verovatno najvredniji link i jedan kraći citat sa njega


Smisao trolovanja je da lupiš neku žešću otrcanu frazu, davno prevaziđenu, stotinu puta prežvakanu i onda se udobno smestiš u fotelju i gledaš kako ljudi zapenili da ti dokažu da grešiš. Naravno, da bi trolovanje bilo uspešno, moraš da izabereš pravi forum za svoju nesuvislu izjavu.

Ovi linkovi nisu postavljeni sa namerom da nekoga uvrede, a onima koji se slučajno prepoznaju se izvinjavam.
 
@cunami

Hladnjace super zaradjuju al eto namerno nece da plate malinu proizvodjacima jos iz 2019 godine jer eto tako im doslo. Koristite netacne podatke. Racunate prosecnu cenu necega a da se ne znaju parametri sta je sve uslo tu, da li je sveza, zamrznuta itd itd.... Koristite podatke koji su uzgred jako diskutabilni.

Ono sto ja znam i ono sto se lako dokaze papirima je da su sve hladnjace u fin problemima, raspitajte se koliko maline nije isplaceno? Drugo, koliko je hladnjaca u zadnje 3 godine propalo? Ja ih znam par, neke su cak bile i po medijima...
Ako sad puno vise zaradjujete pomognite ljudima a ne da ih demotivisete. Ja im uvek kazem, 10godisnji prosek otupne cene da uzmu (racunam da za 3-4godine otplate podizanje malinjaka) i bice uvek u plusu. To je istina i realnost, nema nista brzo, nema nista preko noci...
 
Evo koliko hladnjace dobro rade, kakav profit prave... Kad bi se profit pravio prodajna cena neka izmisljena minus otkupna cena jedna ko profit mozda bi drugacije bilo... Na otkupnu cenu imate troskove zamrzavanja, prebiranja, radnika, struje, Kamata bankama itd itd.




(strana Firma)


Hocete li jos da postavljam? Vecina vidi samo profit, vide velike brojke, a niko ne razume posao....
 
Strong-Berry
Pa kada nema ko da bere naravno da je taj scenario da ih snadje, i bice hvala bogu jos na bar desetine i desetine propalih prevaranata koji su hteli da znoj i muku nasih proizvodjaca dobro unovce.To desetogodisnje bi ti najmanje trebao da pricas, jer za tebe imam dvadesetogosnje iskustvo u proizvodnji i predaji i kolicine i cene .Ne kazem da je sve crno, bude tu i tamo neka lepa godina, ali zato posle niz veoma losih koje sve to poniste.LJudi pre bili glupi, mozda sam i ja bio medju njima , sada u savremeno doba nosi vise mogucnosti, ne mora ju se maline vise gajiti kao nekada.Recimo da znam mnogo ljudi koji radili usluzno sredjivanje malinjaka koji sada nemaju ni jednog radnika a imali su po dva autobusa dnevno,otisli kaze cuvaju decu i stare po evropi za bolje pare to je samo jedan p[rimer a ima ih na tone.Ovo radnika sto je ostalo ima dobre cene , tj cene ljudi svoju muku i znoj pa ko hoce moze kome se ne isplati neka krci.Ivecina pokrci plantaze.Prosle godine sramna proizvodnja 50-60 000 tona, ove i narednih sleduje jos smanjenja i povrsina i kolicina.Svaba ako je uzeo naseg dobrog radnika nece ga tako lako pustati a da bi se ovde vratio mora biti mnogo bolje nego tamo , ahahah al to nece da se desi
 
2005 god - 0,6 €
2006 god - 0,85 €
2007 god - 1,3 €
2008 god - 2,3 €
2009 god - 1,1 €
2010 god - 1,3 €
2011 god - 0,85 €
2012 god - 1,38 €
2013 god - 1,45 €
2014 god - 1,3 €
2015 god - 1,75 €
2016 god - 1,98 €
2017 god - 1,3 €
2018 god - 0,8 €
2019 god - 1,37 €

Prosečna cena za 15 godina 1,3 €.
 
Majstor Gera
ako idem od 2001 onda je jos manji prosek kod mene je 1,21eur.


Ostali ce se sloziti sa mnom da su veoma retke godine da bude odlican prinos i odlicna cena, sto dalje znaci da kada nam i daju dobru cenu mi proizvodjaci nemamo kolicine za pristojan zivot, dal to bilo sneg, mraz kise ili susa, a kada rodi za medalju cenu srozaju da je bolje ne brati je ili obrati poklopiti rashode i prekinuti berbu.To je moje zapazanje u ovih skromnih 19 godina, a ljudi koji ovo budu citali oni koji rade i oni koji bi mozda hteli u buducnosti uci u ovaj biznis , nadam se da ce im ove cinjenice nesto znaciti.
 
2005 god - 0,6 €
2006 god - 0,85 €
2007 god - 1,3 €
2008 god - 2,3 €
2009 god - 1,1 €
2010 god - 1,3 €
2011 god - 0,85 €
2012 god - 1,38 €
2013 god - 1,45 €
2014 god - 1,3 €
2015 god - 1,75 €
2016 god - 1,98 €
2017 god - 1,3 €
2018 god - 0,8 €
2019 god - 1,37 €

Prosečna cena za 15 godina 1,3 €.
Ako uzmemo da je prosecna cena proizvodnje koliko???
 
Majstor Gera
ako idem od 2001 onda je jos manji prosek kod mene je 1,21eur.


Ostali ce se sloziti sa mnom da su veoma retke godine da bude odlican prinos i odlicna cena, sto dalje znaci da kada nam i daju dobru cenu mi proizvodjaci nemamo kolicine za pristojan zivot, dal to bilo sneg, mraz kise ili susa, a kada rodi za medalju cenu srozaju da je bolje ne brati je ili obrati poklopiti rashode i prekinuti berbu.To je moje zapazanje u ovih skromnih 19 godina, a ljudi koji ovo budu citali oni koji rade i oni koji bi mozda hteli u buducnosti uci u ovaj biznis , nadam se da ce im ove cinjenice nesto znaciti.
Kada podvucete crtu da li ste vi nesto zaradili tokom ovih 19 godina? Ja bih rekao da jeste jer u protivnom ne bi ste ostali toliko dugo u tom poslu...

Nemojte biti nerealni i reci da ste 19godine nepristojno ziveli, zasto ste neiskreni prvo prema sebi a posle prema drugima?

Malina je jedna od retkih kultura sa kojom ste uvek u plusu. Pogledajte neka manja mesta poznata po proizvodnji u Srbiji, svi kukaju a nigde kuce da nema makar jedan automobil, svi kukaju a ide se na more, nose se skupoceni telefonu, kupljeni su savremeni traktori itd itd. Jednoj recju zivi se... Sve to ljudi imaju i opet nezadovoljni, rekao bih problem je do nas samih a ne do maline...
 
@Miloica
Ako u jedno malo mesto u Srbiji poznato po proizvodnji maline udje preko 1000 traktora najpoznatije italijanske marke koji u proseku kosta oko 30ak hiljada eura, pitam vas od cega je zaradjen taj novac? Pri tome firma koja proizvodi traktore je izrazila zelju da neko od njih dodje u Srbiju da vide gde je to, sta ti ljudi proizvode jer je i za njihove pojmove ta nabavka bila velika... Naravno, to je sve bilo uz pomoc drzave i subvencija, (da ne kaze neko kako drzava bas nista ne cini) jednom recju ne zivi se toliko lose koliko pojedinci nisu zadovoljni samim sobom a tu malina zaista ne moze da pomogne.
 
Ko ti je dobavljac, prva ruka iz jovanjice.
273b4ec71bb84f370dc29668a3fe7415.jpg


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Kulirnje ovakve satire braco,jednostavno mu ne odgovarajte i pustite neka puca,a vi cuvajte svoje zivce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh