PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нисам малинар али хвала на разумевању. Што се тиче организације и удруживанја, ту си у праву. Више фали 'помоћ' као што су добили произвођачи у околини Ђурђева и заузимање државе за производе.
Маните се етикетирањав ваљда смо у истом казану! :ppozdrav:
 
rabadzija posto si ocigledno ne-upucen a i logicno je jer je! kao i uvek do sada bila i bice medijska blokada .cisto za vasu inf da znate da su se malinari kompletno udruzili u jednu organizaciju i sada su zajedno organizovali proteste u celoj Srbiji od Brusa do Prijepolja a to normalno necete cuti u medijima jer ,,totalni je mrak ,,normalno . kao sto su i za proteste koji su odrzani po Vojvodini pisali kako je izaslo po 20 tak trkatrora a ne hiljade i tako se nasa drzava igra sa seljakom a seljak je taj koji ce odluciti na sledecim izborima.pozzzz
 
Ja vrlo često razmišljam o onome što u stvari ne bi trebalo dame žulja prema predlozima onih koje slušam i čitam.Međutim sve u ovom životu i ovoj državi ovakva kakva jeste mora da žulja ne samo mene nego svakoga ko ovde živi i hoće da živi a ne da preživljava.Bune se malinari ,bune se ratari,bune se voćari i stalno traže odVlade da im nešto obezbedi,garantuje i td.Unapred se izvinjavam što mi ništa ovde nije jasno ili mi je sve jasno a drugima ije jasno_Objasnite mi ! Na zapadu postoje klasteri ili udruženja određenih grana poljoprivrednika,pa tako postoje klasteri proizvođača maline,klasteri proizvođača kupusa,klasteri ovoga i onoga. Ti klasteri se u okviru svog udruženja dogovaraju o jedinstvenoj ceni svojih proizvoda i ono što dogovore to je zakovano.Klasteri imaju svoj marketing,svoje laboratorije koje plaćaju svojim sredstvima,svoju prodaju i SVOJ IZVOZ.Ne razumem ako ste organizovani u udruženja kako država može da vam zabrani da direktno kao udruženja nađete svoje kupce u inostranstvu i s njima direktno dogovarate cenu i način izvoza i naplate.Ako ne želite,nemožete ili vas neko sputava u udruživanju i odlučivanju o svojim proizvodima onda nemate zašto da se obraćate Vladi.Ako vam neko zabranjuje da se udružujete i samoi trgujete sa svetom onda tog nekog udruženi treba da terate do severnog pola po svaku cenu pa i po cenu života jer to je ovajani kriminalac.Ako nemate pwetlju onda đabe kukumavčite,sledećih sto godina će vam biti isto,dok ne budete stisli d....ce i smogli snage da se borite zavoje.Ako nešto grešim ajde objasnite i meni i onima koji ne razumeju a voleli bi da razumeju.Obično na ovakav ton kažu ne mešaj se u politiku-pa ušta onda da se mešam-politika mi je ušla u novčanik,u tanjir,u sobu,u krevet,ne da mi da normalno živim,ne da mi da dišem ni jedan jedini trenutak.Šta treba da radim,da ćutim i da pričam deci da je ceo naš život prošao tako i da samo ćute jer ko ćuri bolje prolazi.
 
rabadzija posto si ocigledno ne-upucen a i logicno je jer je! kao i uvek do sada bila i bice medijska blokada .cisto za vasu inf da znate da su se malinari kompletno udruzili u jednu organizaciju i sada su zajedno organizovali proteste u celoj Srbiji od Brusa do Prijepolja a to normalno necete cuti u medijima jer ,,totalni je mrak ,,normalno . kao sto su i za proteste koji su odrzani po Vojvodini pisali kako je izaslo po 20 tak trkatrora a ne hiljade i tako se nasa drzava igra sa seljakom a seljak je taj koji ce odluciti na sledecim izborima.pozzzz
dal sam dobro cuo ili razumeo ali Vilamet nije ukljucen u proteste jer su oni sta su dogovorili u predhodnom protestu.......bla,bla
Evidentno je da u ovoj nasoj zemlji jos jedino profita i para ima u poljoprivredi i mafija,krimosi,monopolisti sve vise zauzimaju pozicije i tesko nama
o sto Vebra pise lepo zvuci i trebalo bi da tezimo tome ali u osnovi mi smo daleko od toga.................pa mi smo kao prvo nepismeni u celoj Srbiji ima oko 1 milion nepismenih i kao takvi smo vrlo podobni za manipulacije a i za shishanje od strane otkupljivaca.
Pitanje za Provaca posto smatram da je dobro obavesten,neka nam iznese koliko se sveze maline dnevno izvozi iz nase zemlje?Ko to organizuje? ili je proizvodnja u Srbiji zasnovana na berbu i odnosenje u hladnjacu i to je sve od realizacije svakog proizvodjaca?
 
Nisam slučajno ovo napisao.Došao neke tamo godine mlad čovek u Lazarevac,stručnjak,čovek sa iskustvom.Prime ga takvog za Opštinskog menađera.Čovek napravi klastere voćara,stočara,ratara,medara.U dogovoru sa Rasadnikom podeli sa velikom subvencijom 20000 sadnica raznog voća.Krene to,počne dogovaranje sa strancima,počnu dolaziti investitori,ljudi se zagrejali počelo sastajanje i dogovaranje kako da rade klasteri. Uključila se i lokalna televizija,ma samo onako kako treba.A onda odjednom osetiš,ma vidi se ko na dlanu, počelo potkopavanje,dogovorili se mangupi da ga miniraju i čovek ode da se više nikad ne vrati.Ode i lepo mu tamo gde jeste.A ovi razbili sve nema više ni udruženja voćara,ni udruženja stočara,ni udruženja povrtara.Nema ništa.Za Opštinskog menađera postavili neku pišulju koja nije znala ni šta to znači.To joj bila samo odskočna daska da sa srednjom školom ode na jako dobro plaćeno radno mesto.Posle nje na to mesto postave čoveka sa OSNOVNOM ŠKOLOM. Ludilo jedno.I kako sad i ko tražiti od Vlade neku uslove i subvencije.Okrenite se oko sebe,vidite ko je oko vas,ko vam,kako i zašto režira sudbinu.
 
Pošto je moj post izazvao ovu malo žešću razmenu mišljenja, molim vas da "spustite loptu", jer smo svi na istoj strani.
Sve nas, da bili voćari ili ratari, muči ista muka, tako da je bolje da pričamo o tome kako jedni druge da podržavamo i ispomažemo, nego što se prepiremo oko marginalnih stvari.
 
Trenutno su se okupili malinari iz svih krajeva opstine Kosjeric koji su blokirali magistralni put Valjevo-Pozega.Od prilike protestu prisustvuje oko 700-800 ljudi koji cekaju da im neko ozbiljniji izadje u susret radi resavanja problema.Kolona vozila je dugacka kilometrima,a pristigao je i pun autobus policije...Stvarno velika sramota sto jos niko nije izasao da poprica sa njima...
 
STOP! Ova prepucavanja ne samo da su off topic već i krajnje neprimerena forumu kao i to što se ne obazirete na molbu super moderatora! Postovi će biti obrisani a svaki nastavak sankcionisan.
 
:osmeh: :ppozdrav: Svim malinarima.... GDE STE .... Kakvu muku mucite, nesto vas nema na na ovim temama ,verovatno zbog ovih smaraca koji nisu malinari a pisu postove jednu recenicu u celoj stranici......
Ako sam dobro primetio svi koji su citali vase postove (i gosti foruma) divili se vasim lepim obrazlozenjima,savetima i aganzmanom ...... a sad ste se potpuno ucutali...?
miker,zoran,cunami,popovic,dukanac,gero,i mnogi drugi pravi malinari .....GDE STE.... Razumem VAS u pravu ste,......... no coment
 
Nolite timere a canis barks, sed qui growls!

Majstore, jel ovo neka latinsko-englesko-srpska poslovica i tome koji pas ujeda? :haha:
O tom novom udruženju bilo je reči i na lokalnoj televiziji Brus, i to baš od strane ljudi iz lokalne vlasti, ali niko od malinar iz sela pojma nema o tome. Čim mi obaveze to dozvole (odbrana master rada) ispitaću o čemu se zapravo tu radi. Da li su ljudi uključeni u ovo oni koji imaju ideju i volju da nešto promene, ili se radi o propalim demagozima koji na ovaj način ubiraju političke poene-ovo jedva čekam da vidim. Our time is about to come...:ppozdrav:
 
Možda će neko, najzad, početi i da ujeda.
Malinari samo napred, razumeli mi Vas ili ne podrška je sigurna.
و آنها خواهند آمد جمعه سیاه:ppozdrav:
 
Svaka cast malinari,samo da istrajete do kraja u svojim namerama i bez podela tako dragih nama srbima.Dace Bog srece da jednom ustane kompletan napacen i ponizen radni narod ove zemlje i natera g...a u gace ovim....:bravo:
 
Postavljajte slike i video klipove da i ostali vide stvarnost.:ppozdrav: Jel od nase tv mreze mozete saznati da je pala kisa u Indiji i da je neko u americi opljacko banku ali ovo u svom dvoristu nema nigde.
 
@blacky
Google prevodilac, kada ne nađe odgovarajuću reč u zadatom jeziku - ubaci englesku...
Inače, zadati tekst za prevod je bio: "Ne boj se psa koji laje, već onog koji reži!"
 
Ispade da smo sada u vecem medijskom mraku nego devedesetih,bem ti demokratiju.U mom kraju ima malo malinara,ali izuzetno vrednih ljudi.Popizdeli totalno.Prosle godine posekose visnje cena katastrofa,ove 80 dinara za kg,toliko dobili za I kategoriju maline.Pa ga sad pogodi.I dalje vam drzim palceve.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh