Protest Južnobanatskih paora

Johny CASE IH je napisao(la):
lako je to kad neko kaze da oce za zito 17,5din a tesko je to izvuci iz ove bedne siromasne drzave koja je duzna na sve strane i samo gleda kome ce da zgrabi pare a ne da jos nekome da da :nono: ::novac:: i ja bi najradije da je zito 15 ali kad drzava nema te pare nemoze da na da toliko,ja sam za proteste ali mislim da ce to podici zito bar na 10 ali na 17 nikako,i za sve je to kriva nasa drzava i monopol koji je stvorio ovakvu nisku cenu zita i drzava nepomaze paorima kad im je napotrebnije...ali sta cemo :bravo:

Ovo kao da govori neki političar.
 
jadna nasa drzava, evo rasplakah se nad tim sirotim drzavnim cinovnicima. ma to bi trebalo prodati malo golubarima a resto pokloniti drzavi. zna to drzava da ceni
 
ili da još povećaju akcizu na naftu neka bude nafta jedno 200din litar a od toga drzava neka uzima 150 ... ::lose:: i mislim dabi trebalo zaposliti još savetnika kod ministra poljoprivrede za svaku kulturu po jedan savetnik koji ima 3 zamenika a ta trojica po 10 pomoćnika . i tubi se rešili svi problemi ::svaka cast:: , samo što izgleda nemaju više članova familije nezaposlene tako da od toga ništa... :haha:
 
jhona DERU je napisao(la):
ili da još povećaju akcizu na naftu neka bude nafta jedno 200din litar a od toga drzava neka uzima 150 ... ::lose:: i mislim dabi trebalo zaposliti još savetnika kod ministra poljoprivrede za svaku kulturu po jedan savetnik koji ima 3 zamenika a ta trojica po 10 pomoćnika . i tubi se rešili svi problemi ::svaka cast:: , samo što izgleda nemaju više članova familije nezaposlene tako da od toga ništa... :haha:
Potpuno delim misljenje!
 
Johny CASE IH je napisao(la):
lako je to kad neko kaze da oce za zito 17,5din a tesko je to izvuci iz ove bedne siromasne drzave koja je duzna na sve strane i samo gleda kome ce da zgrabi pare a ne da jos nekome da da :nono: ::novac:: i ja bi najradije da je zito 15 ali kad drzava nema te pare nemoze da na da toliko,ja sam za proteste ali mislim da ce to podici zito bar na 10 ali na 17 nikako,i za sve je to kriva nasa drzava i monopol koji je stvorio ovakvu nisku cenu zita i drzava nepomaze paorima kad im je napotrebnije...ali sta cemo :bravo:
Ne mogu da verujem sta se desava u tvojoj glavi? Covece boziji, proizvodjacka cena zita je 17 dinara!! Aloo! Uzmi papir i olovku i racunaj! Dokle da paori odrzavaju socijalni mir bre! Prvo govoris kako te bas briga da se bunis, ti ces da uvaljas zito golubarima... Tako mozes da govoris kad imas par lanaca psenice, a sta cu ja da radim sa 50 hektara? Da naranim sve golube sveta? ::lose::
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Johny CASE IH je napisao(la):
lako je to kad neko kaze da oce za zito 17,5din a tesko je to izvuci iz ove bedne siromasne drzave koja je duzna na sve strane i samo gleda kome ce da zgrabi pare a ne da jos nekome da da :nono: ::novac:: i ja bi najradije da je zito 15 ali kad drzava nema te pare nemoze da na da toliko,ja sam za proteste ali mislim da ce to podici zito bar na 10 ali na 17 nikako,i za sve je to kriva nasa drzava i monopol koji je stvorio ovakvu nisku cenu zita i drzava nepomaze paorima kad im je napotrebnije...ali sta cemo :bravo:
Ne mogu da verujem sta se desava u tvojoj glavi? Covece boziji, proizvodjacka cena zita je 17 dinara!! Aloo! Uzmi papir i olovku i racunaj! Dokle da paori odrzavaju socijalni mir bre!
lalo pa nekom je dosta i 10din ako se njemu to isplati nama još bolje
 
stariji ljudi su uvek govorili da od zita nikad nije bilo zarade pa ni sad nema,i retke su godine kad zito ima cenu a to sto je lane zito bilo 16 a rodilo je dobro ove godine je cena dosta manja i ako bi si sada izracunao da si lane dobro zaradio na zitu kad je cena bila 16 a ove godine imao manji gubitak jer je cena 9 din to ti dodje da si imao prosecnu cenu od 12dinara za te dve godine,i nekad moras i da omanes nemozes stalno da dobijas,to ti je poljoprivreda...kad nesto uspe sledece godine svi to poseju pa je cena mala,sledece godine kad se svima to zgadi niko ne poseje pa onda ima visu cenu taj prozivod i tako to ide i tako je ove godine sa zitom,prosle godine je to bolo sa kukuruzm,predprosle godine je to bilo sa repom,pa ove godine je ta situacija i sa makom,i sve tako ide u krug,zar nisam u pravu? :bravo: :ppozdrav:
 
pazi, zanimljiva ti je matematika. ali ne moze tako. mozda je pre deset - dvadeset ili vise godina i moglo tako da se prica, ali sada sa ovim paritetima, raditi na ovaj nacin od danas do sutra je ravno samoubistvu. jedno mora da se svati, jeftinoj hrani je odzvonilo. cim je ona ovoliko zavisna od energije, nikako ne moze da bude jeftina. to sto nasa drzava oce na silu da bude jeftino, zestoko ce joj se vratiti, kad -tad.

a sto se starih ljudi tice, moj deda, pokoj mu dusi, za psenicu je govorio: ti nju u blato, ona tebe iz blata. svasta je prosao u zivotu, mnogo je stvorio, i nikad nije pricao prazne price
 
dr Dule je napisao(la):
pazi, zanimljiva ti je matematika. ali ne moze tako. mozda je pre deset - dvadeset ili vise godina i moglo tako da se prica, ali sada sa ovim paritetima, raditi na ovaj nacin od danas do sutra je ravno samoubistvu. jedno mora da se svati, jeftinoj hrani je odzvonilo. cim je ona ovoliko zavisna od energije, nikako ne moze da bude jeftina. to sto nasa drzava oce na silu da bude jeftino, zestoko ce joj se vratiti, kad -tad.

a sto se starih ljudi tice, moj deda, pokoj mu dusi, za psenicu je govorio: ti nju u blato, ona tebe iz blata. svasta je prosao u zivotu, mnogo je stvorio, i nikad nije pricao prazne price
Ovu izreku sam i ja cuo...
 
Nazad
Vrh