Proso

pozdrav svima ,
potrebna mi je pomoc, posejao sam MUHAR i SVETLO SEME pa me interesuje koje bi mogao herbicide da koristim za siroko lisnu travu,ako neko ima iskustva bio bih mu zahvalan da podeli ovde na forumu
da na pomenem MUHAR je vec oko 15tak santimetara a SVETLO SEME OD 2-3 santimetara i jos nice
unapred hvala


Jel imalo ista roda od svetlog semena.
 
Planiram u junu prostrno da posejem proso jedno 2 kj,do sad ga nikad nisam sejao a po netu ima razlicitih informacija o razmaku i kolicini semena za setvu po kj. Razmisljao sam zitnom sejalicom na 12,5cm i jedno 20-25kg semena po kj. Da li ima neko semena za setvu na prodaju?
 
Poslednja izmena:
Ja nikad nisam gledao koliko kg posejem po jutru jer bilo je i da sam sejao 25-30 a i 40-45 kg zavisi od semena sitnije manje kg krupnije vise ide gledaj da nije ni gusto a ni redko mada postrno bi valjalo gusce jer on brze krene u stabljiku i manje se bokori . Seme ako ne nades otidi u prodavnicu gde drze Farmcomercove proizvode neka ti naruce iz fabrike jer oni pakuju po 10kg cena je cetrideset i koji dinar .
 
Jedno pitanje, da li znate ko radi ljuštenje prosa i gde bi mogla da se kupi ta ljuska, ako se to uopšte radi?
 
Nekada je neko to radio u susednom selu pokusat cu saznati dali jos radi i telef. broj .



Nije susedno selo nego bas u topoli ali nazalost vise neradi otisao u penziju i razprodao masine .
 
Poslednja izmena:
Da li je neko mozda sejao proso sa starom olt gama sejalicom tj. da li moze sa njom da se seje sitno zrno. U bunkeru ima klapnu koja se podize i spusta i sa njom se povecava ili smanjuje setvema norma.
 
Da li kod mene ima uopste ikakve spirale? Koliko vidim kod mene ima klapna koja se podize i spusta ona se nasteluje i ona onda odredjuje koliko semena ce proci.
 
Okrugla plastika sa rupom/otvorom na jednom mestu . Taj otvor je manji od zitne varijante .
 
Juce poorao jednu parcelu nesto vecu od 1kj i razbacao nekih 40kg prosa ciklonom pa podrljao.... Danas nesto kise palo.... Videcemo sta ce biti od toga....
 
Epizoda sa prosom se lose zavrsila...celo leto bez kise je kao rezultat imalo lose nicanje tako da i ono sto je niklo svečano je pre neki dan zaorano.
 
Da li bi moglo da se poseje postrno proso merkantilno Farmcommerc Čantavir ima da se kupi po apotekama 440din 10kg?
 
Dali se sme proso ospricati totalom radi desikacije? a ujedno i korovi bi se osusili. Reglon i ostali su skupi.
 
Nazad
Vrh